Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 4.

Про матеріал
Мета: закріпити знання випадків додавання і віднімання числа 4, у тому числі під час складання відповідних таблиць додавання і віднімання; закріпити розуміння впливу на результат зміни першого доданка або зменшуваного; розвивати швидкі та точні обчислювальні навички, математичне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення, кругозір учнів, виховувати любов до математики. Обладнання: шість цеглинок «LEGO» та килимок, плоскі геометричні фігури «Танграм», картки з завданнями, дидактичні ігри, математично-маркерний планшет.
Перегляд файлу

Тема: Досліджуємо таблиці додавання і віднімання числа 4.

Мета: закріпити знання випадків додавання і віднімання числа 4, у тому числі під час складання відповідних таблиць додавання і віднімання; закріпити розуміння впливу на результат зміни першого доданка або зменшуваного; розвивати швидкі та точні обчислювальні навички, математичне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення, кругозір учнів, виховувати любов до математики.

Обладнання: шість цеглинок «LEGO» та килимок, плоскі геометричні фігури «Танграм», картки з завданнями, дидактичні ігри, математично-маркерний планшет.

Хід уроку

1.Організація учнів для роботи.

1. Привітання

Продзвенів уже дзвінок,

Починаємо урок.

Ми сьогодні не самі,

гості на урок прийшли.

До гостей ви поверніться,

Привітайтесь як годиться.

 

2. Емоційне налаштування учнів

- Всі почули ви дзвінок?

Він покликав на урок.

Ми усі вже постарались,

До уроку приготувались.

Тож давайте всі разом

Станемо у коло.

За руки візьмемось

і девіз згадаємо.

Домовляймось не шуміти

руку гарно підіймати,

на уроці не дрімати,

а мерщій знання хапати.

Тож, гаразд, часу не гаєм,

і урок розпочинаєм.

А тепер сідайте всі

За парти тихенько.

2. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Робота з геометричним матеріалом (танграм).

-         Сьогодні урок математики у нас буде незвичайний. Ви любите подорожувати?

-         Тоді я пропоную здійснити подорож країною «Математики».

-         У вас на парті лежать магнітні планшети.

-         Що ви бачите на них?

-         Розгляньте геометричні фігури.

-         Продовжуючи подорож нам потрібна буде допомога.

-         Уважно подивіться на картку із завданням №1.

-         Це зразок за яким ви складете що допоможе здійснити нашу подорож.

-         На чому будемо подорожувати.? (Літак)

-         Так саме цей вид транспорту допоможе у нашій мандрівці.

-         З яких геометричних фігур складається літак?

-         Назвіть кожну фігуру.

-         Назвіть синю фігуру.

-         Скільки геометричних фігур вам знадобиться?

-         О тож полетіли!

-         Нам необхідно ознайомитись із правилами, яких треба дотримуватись під час подорожі.

Міркуємо – швидко

Відповідаємо – точно!

Рахуємо – вірно,

Пишемо – гарно.

3. Актуалізація опорних знань і способів дії.

- Увага! Зараз у нас цікава хвилинка – математична розминка.

- «LEGO» цеглинки на старт:

ЖЧ↓С↑Б↑Ч↓Ж↓С↓З↑Ч↑З↑

С↑Б↑ЖО↑Ж↑О↑С↑ЗЧБ

ЖБ↑ОЗ↑С↓
- Яка цеглинка за кольором була перша?

-         У кого нема жодної помилки?

-         Хто помилився?

-         Для усного рахунку «LEGO» цеглинки на старт:

-         Сума чисел 5 і 4 – червона цеглинка

-         3+2 – жовта цеглинка

-         1 збільшити на 2 – блакитна цеглинка

-         3+1 – оранжева цеглинка

-         10-4 – зелена цеглинка

-         4 збільшити на 4 – червона цеглинка

-         Перший доданок 2, другий доданок 5 – жовта цеглинка

-         Зменшуване 10, від’ємник 1 – оранжева цеглинка

-         А тепер пограємо у гру «Ланцюжок»

 

Хлопці зіграють у футбол.

Дівчата – фігуристи на льодовій арені.

4. Формування нових знань і способів дії.

Відгадайте, діти, милі!

Дружать з нею усі звірі,

Саме стільки лапок мають,

Вправно ними чеберяють. (цифра 4)

-         Сьогодні на уроці ми дослідимо таблиці додавання і віднімання числа 4.

-         Розгляньте на дошці таблицю.

-         Читаємо всі разом.

-         Розглянете на дошці таблицю.

-         Читаємо всі разом.

-         Яке число додавали в кожному виразі? (4)

-         Тому таблиця й називається «Додати 4»

-         Що ви помітили? Як змінюється сума чисел?

-         Подивіться на перший доданок, як він змінюється?

-         А другий доданок?

-         Висновок: У таблиці кожна наступна відповідь на 1 більша від попередньої.

-         Розглянете таблицю віднімання.

-         Читаємо всі разом.

-         Яке число віднімали в кожному виразі? (4)

-         Тому таблиця й називається «Відняти 4».назвіть в першому виразі таблиці віднімання зменшуване, від’ємник, різницю.

-         Назвіть в останньому виразі таблиці віднімання зменшуване, від’ємник, різницю.

-  Порівняйте зменшуване і різницю в таблиці «-4 9зменшуване щоразу збільшується на 1, відповідно і різниця – збільшується на 1)

5. Фізкультхвилинка

-  Працювати перестали

   І тепер всі дружно встали.

Будемо відпочивати,

Нумо вправу починати.

Встали рівно біля парт

Починаємо наш старт.

Раз! Два! Всі присіли.

Потім вгору підлетіли.

Дружно всі присіли, встали

І руками помахали.

Три! Чотири! Нахилились,

Із струмочка гарно вмились.

П'ять! Шість! Усі веселі.

Крутимось як каруселі.

А тепер всі руки в боки.

Як зайчата скоки-скоки!

Сім! Вісім! В поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

Дев'ять! Десять! Відпочили

І за парти дружно сіли.

6. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

- Прочитайте всю таблицю додавання числа 4 від більшого числа таблицю додавання числа 4 від більшого числа до меншого.

- Прочитайте таблицю віднімання числа 4 від більшого числа до меншого.

- Прочитайте приклади таблиці додавання числа 4 разом з відповідними прикладами на віднімання числа 4. (1+4=5, 5-4=1)

- Почитайте за порядком тільки результати додавання числа 4. (5, 6, 7…)

- Прочитайте частину таблиці додавання числа 4, починаючи з числа 5.

- Прочитайте результати таблиці віднімання числа 4.

- Закриваємо відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.

- Закриваємо відповіді другого стопчика. Прочитай приклади з кінця початку, називаючи відповідь.

 

Задачі вірші.

У садок до годівниці

Прилетіли три синиці.

Потім ще чотири птиці.

Скільки птиць на годівниці? (3+4=7)

 

Під дубочком пять грибочків,

Під сосною їх чотири.

Скільки разом? Полічити? (5+4=9)

 

Каже мати квочка:

В мене два синочки

І чотири дочки.

Скільки діточок у квочки? (2+4=6)

 

У Оксаночки в руці є чотири олівці,
а в подружки Віри –

Ось погляньте, теж чотири

Полічи но всі оці

Кольорові олівці. (4+4=8)

 

П’ять яблунь у саду ростуть,

Чотири з них уже цвітуть.

Скільки ще не розцвіли?

Як би ось ви відповіли? (5-4=1)

 

7. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учні.

- Ну що ж наша подорож закінчується.

- Що найбільше вам сподобалося на уроці?

- Які завдання вам було цікаво виконувати?

Дякую за старання,

Адже головне – бажання.

Учіться новому щодня –

І отримуйте похвалу зрання.

Гра «Мікрофон».

-         Давайте з вами похвалимось своїми знаннями за допомогою гри.

-         Починайте речення зі слів «Сьогодні на уроці я …».

(Діти розповідають про те, що робили на уроці, що найбільше сподобалось.)

-         Яке завдання сподобалося найбільше?

-         Поплескайте собі за роботу.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 лютого
Переглядів
104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку