Тема: Досліджуємо задачі на знаходження суми трьох доданків
Мета: формувати вміння розв'язувати задачі, навички додавання й віднімання чисел частинами з переходом через десяток . Актуалізувати вміння розв'язувати задачі на знаходження суми двох доданків; ознайомити учнів із задачами на знаходження суми трьох доданків; з прийом додавання зручним способом. Поповнити словниковий запас. Розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, співставляти відомості, знаходити послідовність. Виховувати інтерес до навчання.
Хід уроку
І. Вступна частина
1)Організація класу
2)Д/г "Спіймай усмішку"- створення ємоційно сприятливої атмосфери.
3)Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів .Бесіда:"Навіщо вміти рахувати?"
ІІ. Актуалізація опорних знань
1)Графічний диктант"Корабель"
- Давайте дізнаємось,що у нас вийшло? Так! Справді,це корабель! І я пропоную вам вирушити зі мною у Морську подорож. Наша мандрівка розпочинається одразу. Після мого сигналу ви заплющите очі і ми почнемо не звичайний відлік а навпаки з соттні будемо рахувати десятками 100,90,80... Зрозуміли? Добре! Стартуємо! Увага! заплющте очі, розпочинаємо зворотній відлік...100...90...80...........10...0
4) Зашифровка. фронтально,усно
.
ІІІ. Ознайомлення з новим матеріалом
2)Бесіда:Які арифметичні дії ви знаєте?
Як називаються числа при додаванні?
3) Оголошення теми і мети уроку.
4). Ознайомлення із задачами на знаходження суми трьох доданків. створення і розв'язування проблемної ситуації.Друга задача. Колективно зіставити умову за малюнком, опрацювати задачу,і записати її.
5) Фізкультхвилинка
ІV. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
1. Колективна робота над задачею. Усно зіставити задачу, а Розв'язання учні виконують самостійно.
2) Д/г " В яке відерце спіймається рибка?"
V. Пояснення завдань домашньої роботи
Домашнє завдання. стр27№3
VІ. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
Дякую за подорож! Що нове ви відкрили на уроці? З якими задачами ви познайомилися? Чим вони відрізняються від задач на знаходження суми двох доданків? Якщо вам сподобався урок покажіть знак , якщо ні то . Дякую