Досліджую слова. Розпізнаю слова- назви дій.

Про матеріал
Конспект уроку з української мови допоможе ознайомити учнів з новими словами - назвами дій.
Перегляд файлу

Тема. Досліджую слова. Розпізнаю слова – назви дій.

Мета. Ознайомити учнів з лексичним значенням слів, які відповідають на питання  що робить?, що роблять?, вчити визначати дієслова в реченні, учити складати речення за малюнками. Розвивати зв’язне мовлення,логічне мислення, память і увагу, збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати старанність, акуратність.

 

  1. Організаційний момент.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно,

І довкола озирнутись,

І сусіду посміхнутись.

  1. Каліграфічна хвилинка.

 

- Прочитайте і складіть із складів слова. Запишіть каліграфічно.

Вв   ввв  квіт   ка  те   ме   лик

  1. Актуалізація опорних знань.

 

- Діти, ми з вами вже вивчили слова, які є назвами предметів, слова, що виражають ознаки предметів. А  сьогодні ми вивчимо нові слова.

- До нас завітала красива весняна квітка, яка зачаровує свою красою.

1) Відгадування загадки.

  Сонечко в траві зійшло,

  Посміхнулось, розцвіло,

  Потім стало біле-біле. (Кульбаба)

- Дійсно.Сьогодні до нас завітала саме ця чарівна квіточка.

          2) Гра «Павутинка»

                пахне                       КУЛЬБАБКА                        усміхається

 

                             цвіте        росте                в’яне         лікує

  1. Повідомлення теми уроку.

- Слова, що ви щойно підбирали , називають дію предметів і відповідають на питання – що робить?

5. Сприймання та усвідомлення  нового матеріалу.

1) Робота з підручником (Вправа 1, 2)

- Перегляньте світлини Гаджика і дайте відповіді на запитання(Робота в парах).

Запишіть відповідь на запитання, яке вам найбільше сподобалось.

- А чи знаєте ви, що таке РЕКЛАМА?

-Перегляньте пояснення  значення слова у словнику.

РЕКЛАМА-  спеціальна інформація про послуги та

 товари,видовища, щоб привернути увагу споживачів.

2) Робота у групах . Вправа 4.

- Запишіть у три колонки слова, що пропонує Читалочка.

1- іменники, в 2- прикметники, в 3- всі інші слова.

Перевірка : кожна група зачитує  по колонці слів.

-Поставте запитання до слів третьої колонки. Перевірте себе за правилом.

3) Зачитайте правило і повторіть з сусідом за партою. С. 86

4) Гра « Впіймай дієслово» Вправа 5.

- Встав потрібні дієслова і відтвори текст. (слова записані на дошці)

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Виконай дію, коли почуєш слова дії предметів.

Летить, дерево, стоїть, птах, червоний, сидить, біжить, море, сон, іде.

  1. Узагальнення і систематизація знань учнів.

 

  1. Вправа 7. Скласти і записати речення за малюнками .

Взаємоперевірка.

2)Вправа 8. Учень читає загадку від Щебетунчика.

- Випишіть слова, які називають дію.

6. Підсумок уроку.

Гра « Мікрофон» Дайте відповіді на поставлені запитання:

- Про які нові слова ви дізнались на уроці?

- На які питання вони відповідають?

 

 

 

docx
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
549
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку