Кілька тисяч років тому індіанці майя жили на півострові Юкатан, пізніше розселившись на інші землі. На початку Х століття вони почали різко залишати свої міста, з невідомої причини. Однак, це плем’я після себе залишило безліч винаходів і відкриттів, якими користується людство і сьогодні.
Номер слайду 3
Найвідоміші відкриття Майя винайшли ієрогліфічну писемність, якою користувалися
Номер слайду 4
Розшифрувати писемність майя вчені не могли протягом кількох століть. Зрештою, науковим світом це завдання фактично було визнано нездійсненним. Але прочитати таємничі знаки прадавніх індіанців таки вдалось. І зробив це українець Юрій Кнорозов.
Номер слайду 5
Їм належать важливі відкриття в математиці. Вони ввели в математичний рахунок цифру нуль.
Номер слайду 6
Індіанці є винахідниками супер точного календаря і календарної системи.
Номер слайду 7
Майя винайшли особливий матеріал з вапна – штук. Його застосовували як облицювальний матеріал для храмів, будинків та інших споруд.
Номер слайду 8
Важливі відкриття вони зробили в області анатомії. Вони проводили складні хірургічні операції, винайшли техніку підпилювання і інкрустації зубів, деформації та трепанації черепів.
Номер слайду 9
Майя винайшли гру з м’ячем за тисячі років до європейців. Вони робили м’яч з каучуку.
Номер слайду 10
Плем’я винайшло папір з фікусів. Спочатку з матеріалу обдирали кору і замочували у воді. Далі в кашоподібну масу додавали смолу і сушили, сформувавши листи.
Номер слайду 11
Майя винайшли жувальну гумку, яку робили з чикле.
Номер слайду 12
Вчені припускають, що саме це плем’я зробило перші кроки до приручення індички і перетворенню її в домашню птицю.
Номер слайду 13
Вони винайшли гамак.
Номер слайду 14
Майя відкрили світу какао-боби і какао-дерева. Вони були першими, хто їх культивував.
Номер слайду 15
Вони подарували світу ваніль, яку додавали до багатьох страв, використовували в якості ароматизаторів і для приготування ефірних масел.
Номер слайду 16
Серед головних досягнень майя – лікарські препарати. Так, квіткою гвоздики вони лікували кашель, настоянкою кориці – безпліддя, настоянкою кропиви і глоду заспокоювали. Відвари з жаб’ячої шкіри використовувалися при втратах свідомості і непритомності.