Довідка про проведення у філії ЗСО І-ІІ ст.. с. Буші
Всеукраїнського тижня правознавства
З 02.12.2019 р. до 06.12.2019 р. у філії ЗСО І-ІІ ст.. с. Буші проведено Всеукраїнський тиждень правознавства . Метою проведення тижня було підвищення правової освіти школярів, формування в учнів свідомого ставлення до необхідності поважати норми права та законності, а також попередження правопорушень серед учнівської молоді.
Більшість заходів проведено на високому організаційному та методичному рівні, що сприяло значній активізації роботи щодо правового виховання школярів та батьків учнів.
05.12.2019 р. в усіх проведено Всеукраїнський урок «Права людини»,присвячений проголошенню Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.
Правовиховні та правоосвітні заходи проводились для школярів різних вікових категорій і в тому числі для наймолодших учнів 1-4 класів:
· перегляд мультимедійних презентацій для учнів 1 класу: тренінг «Права знаєм , про обв’язки не забуваємо». Гра «Я і мої права»;
· тренінгові заняття учнів 3 класу: «Мій світ і я», «Ми різні – ми рівні»; «Зроби крок у світ своїх прав». Мультвікторина « Конвенція про права дитини» ;
· Години людяності: «Співчуття»; тренінг «Поважаю себе, поважаю тебе»; вікторина «Знай свої права вдома і у школі»( 2 клас);
· виховну бесіду «Свої права повинна знати кожна дитина» (4 клас);
В учнів молодших класів традиційно велику зацікавленість викликав конкурс учнівських малюнків на правову тематику «Права дитини – очима дитини».
Упродовж Всеукраїнського Тижня правознавства класними керівниками були проведені тематичні правові бесіди, години спілкування, диспути, конференції, вікторини, конкурси тощо. У шкільній бібліотеці демонструвались тематичні виставки літератури, новинки періодичної преси на правознавчу тематику.
Учитель правознавства з числа старшокласників сформували інформаційно-просвітницькі лекторські групи, які виступали перед учнями молодших класів із правовою інформацією на такі теми як «Захисти свої права», «Права та обов’язки учнів», «Правопорушення і юридична відповідальність».
Беручи до уваги викладене вище, слід зазначити, що у ході проведення Всеукраїнського тижня правознавства використовувались різні форми і методи роботи з правового виховання, які дають можливість педагогам створити сприятливий психологічний клімат у навчальному закладі та в сім’ях учнів, виробити навички і вміння правомірної поведінки. У свідомості школярів закладається звички і вміння щодо необхідності дотримуватися чинних законів, вимог права і моралі, виконання свого громадянського обов’язку.