«Лобо – володар Курумпо». Зображення поведінки та звичок звірів в оповіданніЗарубіжна література
Номер слайду 2
Очікувані результати. Сьогодні ви дізнаєтесь:чому вовка Лобо називали володарем Курумпо;як зображені поведінка та звички звірів в оповіданні.
Номер слайду 3
Літературна розминка. Бесіда1. Які спостереження за поведінкою вовків підказали оповідачу успішний план подальшого полювання? На чому ґрунтувався розрахунок мисливця?2. Що відчував оповідач у хвилини перемоги над Бланкою? А як сприйняли цю подію ви?
Номер слайду 4
Літературна розминка. Бесіда3. Як змінилася поведінка Лобо після втрати подруги? Які деталі свідчать про глибину його горя?4. Як було схоплено старого вовка? Чому оповідач хотів зберегти йому життя?
Номер слайду 5
Літературна розминка. Бесіда5. Схарактеризуйте поведінку Лобо в полоні. Чому він збайдужів до власного становища? Знайдіть у тексті відповідний коментар оповідача. Чи поділяєте ви думку мисливця?
Номер слайду 6
Робота з ілюстраціями. Малюнки Е. Сетона-Томпсона. Розгляньте малюнки Сетона-Томпсона, уміщені в підручнику. Який вам сподобався найбільше? Опишіть цю картину.
Номер слайду 7
22.01.2024 СьогодніГімнастика для очей
Номер слайду 8
Бесіда. Запропонуйте власні варіанти назви оповідання «Лобо – володар Курумпо». Пофантазуйте!
Номер слайду 9
Розповідь вчителя. Вовк, як і будь-який представник дикої природи, полює, щоб вижити й продовжувати свій рід. Ця тварина має хижацьку сутність. Вона – невід’ємначастина природи. Вовк слідує, як усе в природі, своєму призначенню. А людина? Вона часто забуває про те, що все навколо існує недарма, і пам’ятає тільки про себе, про власні права та інтереси. Ернест Сетон-Томпсон писав: «Після цієї історії з Лобо я щиро бажаю переконати людей, що кожна з наших місцевих диких тварин – сама собою цінна спадщина, яку ми не маємо права знищити та не зберегти для наших дітей».
Номер слайду 10
Займіть позицію щодо питання «Хто у двобої вовка й людини справжній хижак?.
Номер слайду 11
Літературний диктант Де відбуваються події оповідання? Як називали мексиканці старого Лобо? Скільки вовків було в зграї Лобо? Як звали подругу Лобо? Що було особливістю рудого вовка, помічника Лобо?Яку данину збирала вовча зграя зі скотарів? До якої тварини ніколи не торкалася ватага Лобо? Як розважалися вовки? Чого боявся Лобо? На кого вовки ніколи не нападали? Яка звичка вовків допомагала уникнути небезпеки?Яку винагороду призначили за голову ватажка зграї? Літературнийдиктант
Номер слайду 12
Літературний диктант. Самоперевірка1. Де відбуваються події оповідання? (Курумпо)2. Як називали мексиканці старого Лобо? (Володар Лобо)3. Скільки вовків було в зграї Лобо? (П’ять)4. Як звали подругу Лобо? (Бланка)5. Що було особливістю рудого вовка, помічника Лобо? (Нечувана спритність)6. Яку данину збирала вовча зграя зі скотарів? (Одна корова щодня)7. До якої тварини ніколи не торкалася ватага Лобо? (До падалі, до мертвої)8. Як розважалися вовки? (Різали овець)9. Чого боявся Лобо? (Вогнепальної зброї)10. На кого вовки ніколи не нападали? (На людину)11. Яка звичка вовків допомагала уникнути небезпеки? (Їсти тільки впольовану дичину)12. Яку винагороду призначили за голову ватажка зграї? (Тисяча доларів)Самоперевірка
Номер слайду 13
22.01.2024 СьогодніПояснення домашнього завдання. Дочитуємо оповідання «Лобо – володар Курумпо»