10 березня о 18:00Вебінар: Шкільне діловодство. Документація заступника директора з навчальної роботи

Джордж Орвелл "Скотоферма"

Про матеріал
Презентація може бути використана під час проведення уроку в 11 класі з теми "Дж.Орвелл "Скотоферма"
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Від утопії - до антиутопіїУтопія — це жанр літератури, який зображує суспільство ідеалу, яке позбавлене розвитку; вона відзначається схематизмом, відсутністю внутрішнього конфлікту, замкненим простором; в ній відсутній сатиричний ракурс бачення дійсності.

Номер слайду 2

Антиутопія — це художня модель суспільства, що викликає жах, містить у собі сатиричний підтекстовий пласт, мотив перестороги, критично заперечує міф, який створила утопія.

Номер слайду 3

Джордж Орвелл(Ерік Артур Блер)(1903-1950)

Номер слайду 4

Ерік Артур Блер народився 25 червня 1903 року в індійському селі Мотіхарі на кордоні з Непалом.

Номер слайду 5

Батько, Ричард Блер, служив в одному з департаментів індійської адміністрації Великобританії. Мати письменника, Іда Мейбел Блер була дочкою французького торговця

Номер слайду 6

У 8 років, його не без проблем влаштували в приватну підготовчу школу в графстві Сассекс.. Через кілька років, проявивши неабиякі здібності в навчанні, хлопчик одержав стипендію для подальшого навчання в Ітоні, найпривілегійованішій школі Британії

Номер слайду 7

1923 рік. Після закінчення навчання пішов на службу в імперську поліцію, спочатку в Індії, потім у Бірмі. (Ерік Блер стоїть третій зліва)

Номер слайду 8

У 1927 році, Блер іде у відставку й переселяється на Портобелло Роуд, у кварталі лондонської бідноти, потім їде в Париж — осередок європейської богеми.

Номер слайду 9

9 січня 1933 року він публікує збірку нарисів під псевдонімом Джордж Орвелл. Святий Джордж — патрон Англії, Орвелл — невеличка річечка на тихій англійській півночі «Фунти лиха в Парижі і Лондоні»

Номер слайду 10

25 жовтня 1934 року побачила світ книга «Бірманські будні» в якій автор розповів про роки, проведені на службі в колоніях Британської імперії.

Номер слайду 11

Наприкінці 1936 року, коли в Іспанії почалася громадянська війна, Орвелл, як кореспондент Бі-бі-сі і лондонської газети «Обсервер», разом з дружиною Еллін відправляється в Іспанію

Номер слайду 12

Під час Другої світової війни Джордж Орвелл працював на Бі-бі-сі. Потім редактором літературного відділу в газеті, а наприкінці війни — репортером у Європі.

Номер слайду 13

У 1944 році Ерік і Еллін Блер всиновили одномісячного хлопчика, якого вони назвали Ричардом.

Номер слайду 14

29 березня 1945 року під час операції померла дружина письменника. Після втрати Еллін Орвелл переселився на відлюдний острів на узбережжі Шотландії, де працював, майже ні з ким не спілкувався.

Номер слайду 15

Тут він завершив роман «1984», який був опублікований в 1949 році.

Номер слайду 16

Помер письменник 21 січня 1950 року, у віці 47 років від туберкульозу.

Номер слайду 17

У колишньому СРСР творчість Орвелла стала відома читачеві з 1988 року, коли в журналах було опубліковано «Ферму тварин». (книга була видана в 1945 році)

Номер слайду 18

В романі алегорично відображено події під час становлення та існування епохи Сталінізму перед Другою світовою війною. Орвелл, будучи за переконаннями соціал-демократом, та членом Незалежної лейбористської партії, критично ставився до Йосипа Сталіна та до керованої з Москви політики комуністичних партій після спостереження за роботою НКВС під час громадянської війни в Іспанії.

Номер слайду 19

Перше видання українською мовою, здійснив Iван Чернятинський і було видане 1947 року видавництвом «Прометей» в Мюнхені (за іншою інформацією в Ной-Ульмі). Український варіант роману-антиутопії був адресований тисячам українських «переміщених осіб», що після кінця Другої світової війни опинилися на територіїокупованої Німеччини.

Номер слайду 20

Герої творусвинілюдиінші звірівороноселвівціпси

Номер слайду 21

СвиніНАПОЛЕОН - агресивний кабан, що отримав владу на Скотофермі після повстання. Відповідає образу Сталіна. СНІЖОК – лідер повстання. Відповідає образу Льва Троцького. СТАРИЙ МАЙОР – відповідає образу В.І. Леніна і частково Карла Маркса. ВИЗГУН (КРИКУН) – відповідальна за офіційні виступи свиня. Прообраз В. Молотова та газети «Правда».

Номер слайду 22

Люди. МІСТЕР ДЖОНС – хазяїн ферми, що символізує “старий порядок”, і, можливо, царя Миколу ІІ. МІСТЕР ФРЕДЕРІК – агресивний власник сусідньої ферми. Прообраз Гітлера. МІСТЕР КАЛМІНГТОН – добрий фермер . Натяк на Британську імперію і короля Георга V.

Номер слайду 23

КОНІ: БОКСЕР – образ ідейної частини пролетаріату Його праця = стаханівському руху. КЛОВЕР – ототожнення з освіченими прошарками суспільства. МОЛЛІ – символізує розкіш та образ буржуазії, що емігрувала з Росії після революції. ВОРОН МОЙСЕЙ – образ церкви та релігійного світогляду. ОСЕЛ БЕНДЖАМІН – скептик, який ні в що не вірить.Інші звірі

Номер слайду 24

ВІВЦІ- частина населення зі слабкими розумовими здібностями. ПСИ – сторожі революції. ФЕРМА – образ СРСР, що захований від усього світу за “залізною завісою”

Номер слайду 25

«Усі тварини рівні, але деякі тварини рівніші за інших»

Номер слайду 26

Екранізація твору. Звіроферма / Animal Farm. Рік випуску: 1954 Країна: Великобританія. Жанр: Драма. Режисер: Джой Батчелор, Джон Халас

Номер слайду 27

В 1977 році група «Pink Floyd» випустилаза мотивами повісті альбом «Animals».

Номер слайду 28

Не можна людину насильно заганяти в «щасливе майбутнє». Тільки в духовній свободі - єдиний порятунок від перемоги тоталітаризму

pptx
До підручника
Світова література (академічний, профільний рівень) 11 клас (Звиняцковський В.Я.)
Додано
3 грудня 2020
Переглядів
613
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку