Презентація для опрацювання твору Гофмана "Крихітка Цахес". Містить інформацію про літературний процес у Німеччині, теорію літератури, основні поняття, які пов'язані з твором, ілюстрації.
Проза й поезія пізнього романтизму й переходу до реалізму
Номер слайду 2
Теорія літератури Романтизм – літературно-мистецький напрям, якому притаманні інтуїтивно-чуттєве світосприйняття, увага до внутрішнього світу людини, несприйняття буденності, звеличення “життя духу”, конфлікт мрії та дійсності. Творча особистість. Фольклор. Виняткові характери.
Номер слайду 3
Романтизм у Німеччині Перший етап (1796 -1806) Другий етап (1806 -1815) Третій етап (1815-1830)
Номер слайду 4
Ернест Гофман 24 січня 1776 р. Закінчив правничий факультет. 1798 р. – почав кар’єру юриста. “Музика – найбільш романтичний з усіх видів мистецтва, можна навіть сказати – єдиний достеменно романтичний, оскільки зображує лише нескінченне” 26 червня 1822 р. помер. Твори: “Лускунчик”, “Королівська наречена”
Номер слайду 5
Е. Гофман «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер». Протиставлення філістерів та ентузіастів як провідний конфлікт творчості Е. Гофмана. Особливості сюжету й композиції повісті «Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер». Гротескні образи. Викривальний зміст твору. Символіка
Номер слайду 6
Регоче й п'є єхидний Амедей, Поет злих слів і вигадок свавільних, Король нічих, врочисто-божевільних І похоронних асамблей. То ж він, — гігантський кіт, добрячий котик Мур, То ж він гне спину й випускає кігті І тут в сліпій корчмі, в нуднім камергерихті. У веремії кішл, у млі магістратур. Театр потвор, театр п'яних калік — Він одкривається для мрійника й фантаста, Й презирливо брова згинається зубчаста, І в ясна б'є розбещений язик. І Гофман — у притулкові своїх буденних чар, Де на пузатому старому секретері — Перо крилате й ситий каламар... (М.Бажан «Гофманова ніч»)
Номер слайду 7
Важливо розуміти, що … Філістери – бездуховні люди, які живуть за суто меркантильними принципами, існують у реальній дійсності й цілком задоволені всім, вони не мають уявлення про якісь “високі поривання” і не прагнуть щось змінювати. Люди-ентузіасти – мрійники й диваки, які не женуться за багатствами й почестями, не прагнуть нажитися чужим коштом.
Номер слайду 8
Номер слайду 9
“Крихітка Цахес на прізвисько Цинобер” Філософська казка-повість. 1818 р. “Казка про реальне”. Герої: реальні та фантастичні. Дві сюжетні лінії. Історія життя крихітки Цахеса Історія кохання Бальтазара і Кандіди
Номер слайду 10
Ілюстрації Гофмана
Номер слайду 11
Життєвий шлях головного героя Син бідної селянки – вихованець священника – студент – таємний експедитор – таємний радник – міністр – одруження - смерть
Номер слайду 12
Теорія літератури Сатира – гостре осудливе висміювання. Гротеск – різновид комічного, поєднання у фантастичній формі жахливого і смішного. Іронія – прихована насмішка.
Номер слайду 13
Гротеск
Номер слайду 14
Образи-символи Три золоті волосинки. Бальтазар. Князь Пафнутій. Орден.
Номер слайду 15
Образи-символи
Номер слайду 16
Ознаки романтизму у творі
Номер слайду 17
Номер слайду 18
Номер слайду 19
Номер слайду 20
Номер слайду 21
Номер слайду 22
Номер слайду 23
Номер слайду 24
Номер слайду 25
Джерела: Зарубіжної літератури (рівень стандарту). 10 клас. Кадоб’янська //https://uahistory.co/pidruchniki/kadobyanska-world-literature-10-class-2018-standard-level/24.php Гротеск (конспект ВШО) Зарубіжна література: книга для вчителя. 10 клас (рівень стандарту) / Вікарна Н.Д. та інші – Харків: Соняшник, 2020