Екологічний турнір "Світ природи" в рамках проекту з екологічного виховання

Про матеріал
Працюючи в рамках загальношкільного проекту "Крок до зірок" з екологічного виховання намагаюся якомога більше зацікавити дітей,проводячи різноманітні виховні заходи. Метою таких заходів є формувати уміння , встановлювати взаємозв'язок між природними об'єктами; підсумовувати пізнавальні інтереси учнів, сприяти вихованню в них почуття прекрасного; виховувати бережливе, господарське ставлення до природи, бажання зберегти нашу планету від екологічних бід, охороняти й примножувати її багатства і красу. Завдяки проведення екологічного турніру хочеться сказати, що ми з вами повинні робити все для того , щоб природа надалі не зазнавала ніяких бід, , а тільки розмножувалась, процвітала та радувала людське око. То ж давайте , берегти і любити природу.
Перегляд файлу

Новоселицька гімназія

Картинки по запросу картинки до екологічного турніру світ природи

 

 

Екологічний турнір

Картинки по запросу картинка екологічний турнір"Світ  Природи "

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

Класний керівник 6-Б класу

Дідух-Бойчук Тетяна Георгіївна

 

м. Новоселиця, 2018р.

Мета: формувати уміння встановлювати взаємозв'язок між природними об'єктами; підсумувати пізнавальні інтереси учнів, сприяти вихованню в них почуття прекрасного; виховувати бережливе, господарське ставлення до природи, бажання зберегти нашу планету від екологічних лих, охороняти й примножувати її багатства і красу.

Обладнання: плакати, вислови про природу, презентація, олівці, папір.

 

Хід заходу

   Учитель. Добрий день , діти!  Сьогодні  ми з вами  в рамках роботи над проектом з екологічного виховання «Світ природи навколо нас»  проведемо екологічний  турнір « Стежками Карпат».  Подивіться один на одного, усміхніться та налаштуйтесь на дружню роботу в командах під час змагання.

Буковино, ти зелена, наш карпатський краю

І найкращої земельки в світі я не знаю.

Все у тебе прекрасне є: гори і долини, 

Милі зору, ніжні серцю твої полонини.

Ріки твої повноводні, гірські твої ріки, 

Прут, Черемош гонять хвилі бурхливо навіки.

І сади цвітуть весною духмяно-духмяно,

А від квітів запашних І млосно, і п’яно.

Ця природа неповторна серденько раняє, 

Краса її незрівнянна величчю вражає.

Я кохаю, тебе краю, навіки кохаю -

Найріднішої земельки у серці не маю.

І дійсно так. Згадаємо  з вами,  що сонце, вітер, гори, ліси, моря, птахи, риби – все це .... (природа).  Це  наше багатство,наші друзі,  наше здоров'я. Людина тісно пов'язана з природою. Адже говорять, що й людиною вона стала тоді, коли побачила  красу природи,  живе спілкування з природою, тьохкання  та спів пташок, коли відчула запахи польових та лісових  квітів.

  Що ми відносимо до живої природи ?  (відповіді дітей). 
Здавна люди вірили в богів – покровителів усього живого на Землі. Такою покровителькою рослин уважали богиню Флору, а покровителькою тварин – богиню Фауну. Тому рослинний світ називають флорою, а тваринний – фауною.

 Були в матінки –Природи дві донечки такої вроди: 
Хто їх побачив хоч на мить, не зміг забути й розлюбить. 
Голубооку  звали Флора, у неї очі, наче зорі. 
Завжди замріяна, тендітна, ласкава, ніжна і привітна. 
А Фауна – швидка, як вітер, могла за птахами летіти. 
І за оленями стрибати та з білочками пустувати. 
Обидві світ живий любили, відтак його боготворили. 
Тож вирішила мудра мати в придане їм подарунки дати: 
Мрійливій Флорі – світ рослин, а Фауні швидкій – тваринний. 
Живуть в легендах і понині всього живого дві богині.

 

   Сьогодні   ми об’єднаємося    в дві команди  і трішечки позмагаємося та побачимо,  хто ж з вас краще  знає та вивчає  наш край і його довкілля.

I команда – « Шафран » 
II команда – «Саламандра»

Для оцінювання ваших правильних відповідей нам потрібно обрати журі. Проведемо з вами жеребкування і дізнаємося: хто журі, а  хто в командах.

Візьмем також собі за правило:

- відповідати чітко;

- працювати дружно;

- поважати одне одного.

Переходимо до гри турніру .Бажаю всім перемоги, і нехай переможе дружба.

1 конкурс (для обох команд) 
Бліц – турнір. Правильна відповідь 1 бал.

1.Яке дерево дало назву нашому краю? ( Бук ).

   2. Яке дерево не скидає листя? ( Ялина)

   3.  Якого птаха називають лікарем лісу? ( Дятел)
   4. Де в рослини утворюються поживні речовини? (Листках) 
   5. Який лісовий мешканець сушить гриби на деревах ? ( Білка) 
   6.Чому мурахи ввечері поспішають додому ? ( Закриються ходи) 
   7. Яка пташка залишає не виховує своїх пташенят ? ( Зозуля)
   8. Який птах витримує температуру до мінус 110 градусів С? (гусак) 
   9.  У кого з птахів найдовший дьоб? (лелека до 19 см) 
   10. Який птах літає найшвидше? (сокіл-сапсан до 300км/год) 
   11. Який птах має найдовший язик? (дятел 14 см) 
   12. Які пташки занесені до Червоної книги України? (лелека чорний, журавель сірий, дрофа, сич, стрепет, орлан-білохвіст, сокіл-сапсан)

ІІ  конкурс «Анаграми». Хто швидше знайде і напише правильні відповіді отримає 5 балів, наступна команда -3 бали.

    ЦЯНИСИ ГУРСНІ 
    КАСОЙ ЛУБГО 
    БЕЦЬГОРО РОСОКА

    АМЛААСРДАН  РОМИАДН

ІІІ  конкурс «Народна мудрість ». Кожна команда повинна  написати по три прислів’я про природу. Оцінюється в 5 балів.

Нема ліпшої краси – ніж гаї та ліси .

Природа – наша мати і треба її оберігати.

Де багато пташок – там немає комашок.

До природи не неси шкоди.

ІV конкурс « Поміркуй і розгадай»

  Кожна команда отримує   вірші –загадки . Потрібно відгадати  про кого йде мова у вірші  та відгадати загадку. Перемагає команда, яка правильно і швидко виконає завдання, правильна відповідь оцінюється в 5 балів.

Команда  « Шафран»

Стрімко вибігли на гору

Дві подружки білокорі.

Дощик їм полоще кіски.

Звуть цих подружок..... (берізки)

У вінку зеленолистім,

У червоному намисті,

Видивляється у воду.

На свою хорошу вроду. ( Калина)

Цвіте синьо, лист зелений, квітник прикрашає,

Хоч мороз усе побив – його не займає.( Барвінок)

Це королева квітника,

Гарна і красива.

На стеблах має колючки,

В них захист її й сила. ( Троянда)

 

Команда «Саламандра»

На подвір'ї ходить птах

І співає по складах. ( Півень)

Хоч мала сама на зріст,

Та великий має хвіст,

Пухова руденька шуба,

Із сосни стриба на дуба. ( Білка)

Цілий день працюю в гаї,

Діловито дзьобом б’ю.

Я не цвяхи забиваю,

А комашок дістаю. ( Дятел)

Птах великий і красивий,

Чорний або сніжно-білий,

Гострий дзьоб, тоненькі ноги,

Вернувся із далекої дороги.

Майстер цей з’явився рано,

На даху помудрував,

І без цегли, і без крана

Дім собі побудував. ( Лелека)

V конкурс «Хто швидше». Потрібно правильно та швидко скласти пазл  та придумати назву до нього. Конкурс оцінюється в 5 балів.

VІ конкурс «Вгадай правило»

  На дошці таблиця з малюнками правил поведінки в природі. Учні  по черзі з кожної команди  називають правило. Правильна відповідь 3 бали.

 Наприкінці гри всі отримують пам'ятки поведінки в природі.

Пам'ятка

• Не ламай гілки дерев і кущів.

• Не руйнуй мурашники.

• Не рви квітів – вони потрібні рослинам.

• Не руйнуй пташині гнізда.

• Не можна виливати горючі речовини і запалювати їх у лісі. Це може призвести до пожежі.

• Не можна палити вогонь в лісі.

 Учитель. Поки журі будуть підводити підсумки екологічного турніру ми з вами проведемо фізкультхвилинку Трава низенька-низенька. (Присідають.)

Дерева високі-високі. (Піднімають руки вгору.)

Вітер дерева колише-гойдає. (Обертаються.)

То направо, то наліво нахиляє.

{Нахиляються праворуч, ліворуч.)

То вгору, то назад. (Потягуються вгору, назад.)

То вниз нагинає. (Нахиляються вперед.)

Птахи летять-відлітають.

(Махають руками).

А учні тихенько за парти сідають.

(Сідають за парти.)

 Ось і закінчився наш турнір. Давайте підведемо  підсумки (виступ журі).

Поверніться один до одного, подякуйте за співпрацю, потисніть руки.

Учитель.  Вмійте природу любити, 
Вам у походи ходити 
І мандрувать, любі діти. 
Вмійте ж природу любити, 
Кожній стеблинці радіти. 
В полі, у лісі, над яром – 
Квіти, дерева і трави. 
Цвіту не вирви задаром, 
Гілки не втни для забави. 
Оберіайте повсюди 
Шлях і стежиночку в гаї. 
Все це окрасою буде 
Нашого рідного краю.

     І на завершення нашого екологічного турніру хочеться сказати, що ми з вами повинні робити все для того , щоб природа   надалі не зазнавала ніяких  бід, стихійних лих, а тільки розмножувалась, процвітала  та радувала людське око. То ж давайте , берегти і любити природу.

Дякую всім за увагу та гру. До нових зустрічей!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 лютого 2019
Переглядів
766
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку