ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ В ВАКУУМІПІДГОТУВАЛИ УЧНІ 11-А КЛАСУ
Номер слайду 2
Електричний струм в вакуумі відносно слабо передається, оскільки вакуум є добрим ізолятором. Вакуум не має носіїв заряду, які відповідали б за рух електричного струму. Тому без наявності інших матеріалів, які містять заряди, електричний струм не може протікати у вакуумі.
Номер слайду 3
Однак, у вакуумних пристроях, таких як вакуум-лампи або засоби електронної вакуумної техніки, можна отримати електричний струм, використовуючи ефекти, які залежать від наявності носіїв заряду, таких як ефект термоемісії або положенням вакуумних електронів у електричному полі.
Номер слайду 4
Американський винахідник Томас Едісон, намагаючись збільшити термін служби свого винаходу — електричної лампи розжарювання, увів у балон лампи, з якого було відкачано повітря, електрод. Приєднавши електрод до позитивного полюса джерела струму, а нитку розжарення лампи — до негативного, так Едісон спостерігав появу струму.
Номер слайду 5
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
Номер слайду 9
Поняття вакуум схоже на “порожнечу”. У фізиці під ним розуміють простір, який звільнено від будь-яких речовин. Однак вчені вважають, що такого місця бути не може. Пояснюють це вони тим, що навіть в самому порожньому просторі повинні існувати флуктуації.
Номер слайду 10
Оскільки електрика утворюється при переміщенні елементарних носіїв зарядів, які в вакуумі практично відсутні, при простому впливі на середовище її отримати не вдасться. Тому єдиною можливістю пропустити струм через порожнечу є додавання в неї заряджених частинок.
Номер слайду 11
ОТЖЕ: електричний струм у вакуумі являє собою напрямлений рух вільних електронів. Для створення струму у вакуумі необхідно джерело електронів, у ролі якого використовують металеві провідники, нагріті до високої температури, опромінені світло.