Електромагнітне реле. Основні характеристики електромагнітних реле

Про матеріал
Ця презентація присвячена одній з ключових компонентів сучасних електронних і електротехнічних систем - електромагнітному реле. Вона покликана надати учням та вчителям вичерпну інформацію про те, що таке електромагнітне реле, як воно працює та які його основні характеристики.
Перегляд файлу

image
imageimage
Електромагнітне реле.Основні характеристики електромагнітних реле.

image

imageimage
Електромагнітне реле – це електричний апарат, призначений для комутації малих струмів кіл керування у відповідності з електричним сигналом, який подається на його котушку.

image

image

Види реле струму та їх устрій

imageimage
Існує декілька видів реле струму, принцип дії яких відрізняється. Розглянемо особливості кожного виду:Первинні зазвичай є частиною вимикача. Використовуються в електромережах з навантаженням до 1000 В.Вторинні підключаються через трансформатор, який, у свою чергу, підключено до живлення. Трансформатор знижує струм до значення, яке підходить для функціонування реле та робить пристрій універсальним та компактним. Вторинні струмові реле також мають поділ на підвиди. Устрій кожного з них відрізняється. Розглянемо види які часто зустрічаються:

imageЕлектромагнітні. Такі пристрої найбільш поширені. У основі їх роботи лежить принцип електромагніту. Конструкція складається з сердечника з мідною обмоткою, який притягує якір з приєднаними контактами. Якщо живлення вимкнено, то пружина утримує якір на деякій відстані від сердечника. При подачі напруги, магнітна сила сердечника притягує якір, тим самим перемикаючи підключені до нього контакти. Різновидом електромагнітних реле є поляризовані реле, які мають два сердечника з обмотками та один постійний магніт. Спрацьовування відбувається в залежності від того, якої полярності прийшов вхідний сигнал. Існують електромагнітні реле постійного та змінного струму.

Індукційні. Взаємодія струму індукованого у провіднику, а також змінного магнітного потоку лежить в основі їх роботи. Елементи підбираються так, що при встановленій частоті потоку співпадають й кут відхилення дорівнює нулю. При зміні частоти буде відбуватися зміщення рухливого елементу, який й буде замикати або розмикати контакти.

Виокремлюють три типи індукційних пристроїв: з рамкою, з диском, зі стаканом.

Використовуються на змінному струмі як захист від електроструму перевантаження.

Диференційні. Такі пристрої порівнюють силу струму до споживача (силового трансформатора) та після нього. У штатній ситуації обидва показники практично однакові, якщо ж виникає коротке замикання або виток, то показники змінюються та рівність порушується. Відбувається спрацьовування та відімкнення від мережі. Вони часто використовуються для захисту людини від удару електрострумом при контакті з корпусом несправного пристрою.


        imageimage
На інтегральних мікросхемах. Вони працюють на напівпровідниках (сімістори, тиристори тощо). Вхідний сигнал перевіряється на відповідність встановленим показникам. У разі відхилення, пристрій розриває ланцюг.

        Теплові. Такі прилади мають біметалеву пластину, яка при проходженні електроструму нагрівається та вигинається, замикаючи або розмикаючи контакти. Чим більше електрострум, тим швидше вона розігрівається.

image

Реле струму: основні характеристики

Для роботи реле необхідно, щоб його параметри відповідали поставленим задачам. Цей пристрій підбирається за наступними характеристиками:

Сила струму (А) – кожний пристрій розрахований на певний рівень електроструму.

Напруга (В) – діапазон напруги, в якому відбувається нормальна робота пристрою.

image

image

Потужність спрацьовування (Вт) – мінімальна потужність електроструму, яка подається для нормальної роботи.

Потужність управління (Вт) – максимальна потужність електроструму, при якій реле може виконувати свої функції.

Точність вимірювання сили струму (А) – від цього залежить похибка при спрацьовуванні.

Час спрацьовування (секунди) – це різниця у часі від моменту події до моменту спрацьовування приладу.

imageМожливість регулювання спрацьовування за часом (секунди) – можливість виставити затримку на вмикання/вимикання пристрою при критичних навантаженнях.

Умови експлуатації – потрібно враховувати у яких умовах пристрій буде використовуватися: вібрація, підвищена вологість,

image

pdf
Додав(-ла)
Буртин Наталия
До підручника
Технології (рівень стандарту, академічний рівень) 10 клас (Коберник О.М. та інші)
Додано
22 травня 2024
Переглядів
411
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку