Урок 11 клас Фізика
Тема уроку: Електрорушiйна сила. Закон Ома для повного кола.
Цілі уроку:
Оснащення уроку: залежнiсть сили струму вiд ЕРС джерела та повного опору кола, портрет Ома, презентацiя про вченого.
Тип уроку: комбінований урок.
План уроку.
Конспект уроку.
|
Етапи уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
|
1. Організаційний етап |
Привiтання учнiв. Органiзацiя робочого мiсця. |
Привітання вчителя, організація робочих місць. Слухають вчителя. |
|
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. |
Запитання вчителя: Як формулюеться закон Ома для дiлянки електричного кола? Яке електричне коло називають повним? Джерело струму мае опiр,тому його теж треба враховувати. Вiдкритий Г.Омом закон для дiлянки кола у загальному випадку справедливий i для повного кола, якщо приймати до уваги як зовнiшню,так i внутрiшню частини кола. |
Слухають вчителя. Спостерігають досліди. Обмірковують побачине.
Приймають участь в обговоренні.
|
|
ІІІ. Вивчення нового матеріалу. |
Пропонує учням за допомогою підручника з’ясувати основні поняття теми та, працюючи в парах заповнити картку опорного конспекту. Контролює роботу учнів. План вивчення новоi теми: Стороннi сили. Природа стороннiх сил. Визначення електрорушiйноi сили. Вимiрювання ЕРС. Закон Ома для повного кола. Коротке замикання. |
Знайомляться з матеріалом підручника. Заповнюють картку опорного конспекту (Додаток А). |
|
ІV. Використання отриманих знань. |
Організація роботи в четвірках. Спостереження за роботою учнів. Прослуховування презентацій дослідів та виводів. Розв;язування задач. |
Робота в групах, (Додаток Б). Відповіді на питання. Підготовка до презентації дослідів та їх обговорення. |
|
V. Контроль та корекція отриманих знань. |
Пропонує учням скласти «асоцiативний кущ»з ключовим словосполученням «електрорушiйна сила». Спостерігає за роботою.
|
Обирають правильні відповіді (Додаток В). Підраховують кількість правильних відповідей. Приймають участь в обговоренні завдань. |
|
VІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія. |
Учитель підвиває підсумки уроку, оцінює роботи груп та окремих учнів. Пропонує за бажанням виставити оцінки. - Що запам’яталось кожному з вас сьогодні? - Про що ви б хотіли почути на наступному уроці? |
Слухають вчителя. За бажанням називають оцінки. Приймають участь в обговоренні уроку. |
|
VІІ. Домашнє завдання. |
Задає домашнє завдання. Пропонує скласти задачу з опрацьованоi теми. |
Записують домашнє завдання. |
Додаток А.
Картка опорного конспекту
замкненому колі являє собою
[ε] = ……..
3. Сила струму у повному
колі дорівнює

джерел струму
![]()
джерел струму
Додаток Б.
1.До джерела з ЕРС 12 В та внутрішнім опором 1 Ом підключений реостат, опір якого становить 5 Ом. Знайти силу струму в колі та напругу на зажимах джерела.
Розв'язування
ε = 12 В І =
I =
r = 1 Ом R = 5 Ом U =
U =
І - ?
U - ?
2.У провіднику з електричним опором 2 Ом, підключено до джерела струму з ЕРС 1,1 В,
Сила струму має значення 0,5 А. Визначте струм короткого замикання.
Розв'язування
Ε =1,1 В І =
r =
R = 2 Ом І = 0,5 А Ік.з. =
Ік.з.=
Ік.з. - ?
Додаток В.
«Асоціативний кущ » з ключовим словосполученням
«електрорушійна сила»



![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()








