Прогнозування, моделювання та програмування
Прогнозування - це метод обгрунтованого передбачення можливих напрямків майбутнього розвитку організації, що розглядається в тісній взаємодії з навколишнім її середовищем.
Важливим також є - моделювання різних перехідних ситуацій та стану системи протягом запланованого періоду. Це дає можливість бути гнучкими до змін.
Завдання програмування - третьої підфункції планування, виходячи з реальних умов функціонування системи задати її перехід в новий стан.
Планування як функція управління являє собою процес визначення цілей і шляхів їх досягнення. При відсутності планування велика ймовірність руйнування всієї системи.
В ході довгострокового планування (15-20 років) визначають загальні цілі фірми і стратегію.
Основне завдання середньострокового планування (зазвичай на 5 років) - вибір засобів для виконання намічених цілей.
Короткострокове, або поточний, планування (зазвичай на рік) з деталізацією по кварталах і місяцях має кілька форм. Однією з його форм є процес розбивки середньострокових планів на короткострокові, з більш деталізованими відрізками.
Іншою формою поточного планування є розробка політики і механізмів регулювання в разі виникнення можливих ситуацій в майбутньому.
Третьою формою поточного планування є бюджетне планування Бюджет являє собою фінансовий план, який служить керівництвом і засобом контролю над майбутніми операціями.
Таким чином можна зробити висновки що починаючи будь-яку фінансову діяльність потрібно в першу чергу: скласти план, змоделювати кілька варіантів розвитку (чим більше тим краще), і зробивши прогнози коригувати план, і відкоригувавши створити нові моделі розвитку подій, і так до тих пір поки не буде знайдений найпродуктивніший, прибутковий а отже ефективний план.