Естафети з скакалками
Естафета з скакалки - спортивна гра для школярів. Однаково добре підходить для хлопців і дівчат. Може розглядатися, як весела розминка або змагання під час уроку. Проводити естафети можна на відкритому шкільному майданчику або в спортивному залі. Кількість учасників необмежена. Якщо скакалок на всіх не вистачає, то змагання можна проводити в кілька етапів.
Естафета з короткими скакалками
Для гри використовується коротка скакалка. На майданчику проводяться дві лінії - старт і фініш. Всі учасники естафети шикуються в ряд на лінії старту. Кожен з дітей бере в руки скакалки. За командою судді гравці починають стрибати через скакалку, одночасно намагаючись якомога швидше рухатися вперед. Завдання кожного учасника естафети - постаратися обігнати інших дітей і дістатися до фінішу першим, при цьому, не роблячи помилок при стрибках і не зачіпаючи скакалку. Той, кому це вдається - стає переможцем.
Має сенс також зробити деякий поділ правил в залежності від віку дітей. Наприклад, для школярів більш строго стежити за «зачепами» скакань. Для учнів 3-5 класів можна робити деякі «поблажки» і визнавати переможцями відразу двох учасників естафети. Того, хто прийшов першим, але зачіпав скакалку і того, хто найбільш «чисто» пройшов дистанцію.
"Шкільна" естафета з довгою скакалкою
Другий варіант гри - командна естафета. Трішки складніше і більше підходить для школярів середніх класів. Для змагань використовуються довгі скакалки. Майданчик, на якому буде проводитися естафета повинен бути трохи ширше, ніж в першому описаному вище варіанті. Кожна команда складається з трьох школярів. Учасники всіх команд шикуються в один ряд на лінії старту. Два крайніх гравця кожної команди беруть в руки по одному з кінців скакалок. Їх завдання, як тільки прозвучить команда судді, розкручувати скакалку максимально зручно для третього учасника, який буде здійснювати стрибки. Далі все як в першому варіанті естафети. Завдання змагаються школярів - дістатися до фінішу першими. Природно, можна чергувати ролі учасників команди. Тобто, після кожного етапу, учасник крутний скакалку міняється місцями з тим, хто виконував стрибки. Тоді, кожен з гравців в команді по черзі стає «стрибаючим» і вийде естафета в три етапи. Чому цей варіант більше підходить для школярів, а не для дітей молодшого віку: тут важлива координація і злагодженість командних дій. Думаю, для малюків це буде важкувато. Втім, це на розсуд педагогів.