Фізичні та хімічні властивості оксидів. Урок.

Про матеріал
Урок засвоєння нового матеріалу. Можна рекомендувати колегам- початківцям. За поданим матеріалом учні зможуть ознайомитись із властивостями оксидів.
Перегляд файлу

                              8 клас

Тема: Фізичні та хімічні властивості основних. Кислотних та амфотерних оксидів.

Навчально- освітня мета: дати класифікацію оксидів, вчити розрізняти основні, кислотні та амфотерні оксиди; ознайомити з фізичними та хімічними властивостями, будовою.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Обладнання: періодична система хімічних елементів, таблиця розчинності кислот, основ, солей, підручник.

                               Хід уроку.

I Організаційний етап.

II Мотивація учнівської діяльності.

  • Що ви чекаєте від сьогоднішнього заняття?
  • Як ви вважаєте, чому буде присвячений урок, які види діяльності вас чекають?

  III Актуалізація опорних знань.

Фронтальна бесіда.

  1. Як класифікують неорганічні речовини?
  2. Які речовини називають оксидами? Навести приклади.
  3. Які речовини називають кислотами? Навести приклади.
  4. Які речовини називають основами? Навести приклади.
  5. Які речовини називають солями навести приклади.

IV Вивчення нового матеріалу.

  1. Класифікація оксидів- несолетворні – ті, які не утворюють кислот і солей- CO, SiO, N2O, NO і солетворні , які в свою чергу діляться на основні, кислотні та амфотерні.

Основні оксиди утворені металічними елементами з валентностями (I,II) –

Na2O, CaO.

Кислотні- утворені неметалічними елементами з валентностями ( IV-VII )- CO2, SO3, P2O5.

Амфотерні- виявляють властивості основних і кислотних оксидів- BeO, ZnO, Al2O3.

  1. Фізичні властивості оксидів, їх будова- підручник- Попель, Крикля- $ 26.
  2. Хімічні властивості.

Основні :

а) взаємодія з водою ( 10 лужних і лужно- земельних елементів)

Na2O + H2O = 2 NaOH

б) взаємодія з кислотами

CaO + 2 HNO3 = Ca ( NO3)2 + H2O

в) взаємодія з кислотними оксидами

MgO + SO2= MgSO3

Кислотні:@O

а) взаємодія з водою ( окрім SiO2)

SO2  + H2O = H2 SO3

Амфотерні

а) ZnO + 2HCL = ZnCL2 + H2O

б) ZnO + 2NaOH = Na2ZnO2 + H2O

V  Закріплення.

  1. “ Коло ідей”

 З якими з перерахованих речовин реагуватиме CaO- H2O, HNO3, SO3,HCL, SiO2, H2SO4.

  1. Підручник –Попель, Крикля вправи № 190, 192- стовбчик а)- I варіант, стовбчик б)- II варіант.

VI  Підсумки уроку.

“Мозковий штурм”.

  • Наскільки вам сподобався урок?
  • - Що для вас було складним? –Що було незрозумілим або нецікавим?
  •  Учні по черзі висловлюються.

VII Завдання додому- $ 26, вправи № 193, 194.

  •  

 

 

                             

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
14 грудня 2021
Переглядів
308
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку