"Фонека. Урок-підсумок з теми "Фонетика" у 5 класі з використанням інтерактивних технологій

Про матеріал
Даний матеріал - це урок-підсумок з теми "Фонетика" у 5 класі. Урок містить цікаві інтарактивні вправи, зокрема "Карусель", "Лінгвістичний волейбол", "Мереживо". Завдання дають можливість не тільки повторити вивчений матеріал, але й цікаво, у формі гри провести урок. На уроці діти мають можливість навчитися працювати в групах, конструювати нові слова, розвивати свою пам'ять.
Перегляд файлу

Фонетика. Урок-узагальнення

5 клас

(урок з використанням інтерактивних методів)

 

 

Мета уроку:                                                  узагальнити здобуті знання з теми «Фонетика»; повторити            

                                                                        фонетичний розбір слів; правила написання слів, зокрема  

                                                                         спрощення в групах приголосних, написання апострофа;

                                                                         правила написання апострофа та м’якого знака, подовження та  

                                                                         подвоєння приголосних.

Тип уроку:                                                     Урок-узагальнення з використанням інтерактивних методів,

                                                                         зокрема «Карусель», «Мереживо».

 

Хід уроку

І. «Фонетична хвилинка»

(орфографічний диктант «Знаю-сумніваюся»)

Проїзний, невістці, зап’ястний, торф’яний, тьмяний, доньчин, няньчин, аванпостний, об’їзний, різдвяний, суддя, бульйон, Соловйов, серм’яга, рибячий, Наталчин, Гальчин

 

ІІ. Оголошення теми, мети, завдання уроку.

 

ІІІ. Повторення теоретичного матеріалу (за інтерактивною технологією «Карусель»)

      Питання для «Каруселі»

  • Фонетика – це… Назвати найменшу одиницю мовлення.
  • Алфавіт – це… Синоніми до слова алфавіт.
  • Уподібнення за дзвінкістю і глухістю. Назвати слова- винятки.
  • Назвати букви українського алфавіту, які позначають два звуки. Навести приклади.
  • Назвати слова, в яких не відбувається спрощення приголосних.
  • Правила вживання м’якого знака.
  • Склад – це… Відкриті й закриті склади… Навести приклад.

 

IV. Виконання практичних вправ і завдань.

    (інтерактивна технологія «Мереживо»)

 

  1. Фонетичне конструювання

Сконструювати слово. Зробити повний фонетичний розбір сконструйованих слів.

 А.   1-ий склад – наголошений у слові росте;

2-ий склад – наголошений у слові дружина;

3-ій склад – відкритий у слові наділ.

 

Б      1-ий склад – ненаголошений у слові гризун

2-ий склад – наголошений у слові робити

      

       В.    1-ий склад – останній у слові залізо;

              2- ий склад – наголошений у слові зуби;

              3-ій склад – наголошений у слові поляна.

  1. Орфографічне дубль - завдання

Визначити вид орфограми, записати власні приклади на те саме правило.

        А. Просьба, хвастливий, кількісний, свято.

        Б. Доньці, з’єднати, радістю, застилати.

         В. Диригент, тінню, людський, арештантський.

    3. Творчий диктант

Вставити потрібні слова. Пояснити, яке правило орфографії ці слова ілюструють. Яке пунктуаційне правило об’єднує усі ці речення?

 

А. Луцьк -…. Центр Волині. Для проїзду в громадському транспорті необхідний …. Квиток.

 

Б. Білий та чорний – це…. кольори. Рибні, грибні, овочеві – це…. страви.

 

В. Чорний лелека - …птах України. Одинадцять плюс п’ять  -…..

 

V. Закріплення знань і вироблених умінь.

 

  1. Лінгвістичний волейбол

Мавпячий, аванпостний, пірїна, солдатський, Сибір, чотирма, Соловйов, сьогодні, вмерти- вмирати, шістнадцять, насіння, буряк.

 

  1. Вибірково-відтворювальне завдання.

Спочатку учні виписують слова з орфограмою «Правопис м’якого знака». Потім за записаними словами відтворюють текст.

         Материнська пісня – символ ніжності та доброти. Лагідно наспівувала мама синові чи доньці. «Місяць яснесенький, промінь тихесенький кинув до нас. Спи, мій малесенький.. ». Під спів пісеньки дитинці снилися козацькі походи, забувалися сльози та неприємності.

 

 

VI. Домашнє завдання.

Скласти лінгвістичну казку на одну із тем :

«Подорож країною Орфографії».

«Як Я, Ю, Є,Ї подвійну роботу виконувати стали»

«Жили-були частини мови»

 

VII. Рефлексії

На уроці                                                              навчив інших….

дізнався….                                                         завдання, яке ставив перед собою…..

навчився/ не навчився….                              я відчув труднощі….

зрозумів/ не зрозумів                                    мені треба допрацювати…..                                             

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Коренєва Ольга
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Качмарик Галя
Додано
29 червня 2023
Переглядів
448
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку