Формування духовного потенціалу - найвища цінність нації та держави“... Я добиваюся того,щоб юнаки і дівчата захоплювалися людьми,чиє життя є взірцем вірного служіння Батьківщині” (Василь Сухомлинський)Що формує духовний потенціал? (Формула Сухомлинського)Ідея і життєві цінності соціального суспільства,на які спирається людина,щоб внутрішньо зростати. Дія Досвідчених , як приклад,формування навичок і досвіду в життіВнутрішній збалансований імпульс віддачі і споживання у людини
Мета виховання патріотичних якостей і морально - етичних принципів здобувачів освіти ліцею Патріотичне і морально-етичне виховання в нашому ліцеї спрямовано на залучення здобувачів освіти до глибинних пластів національної культури і духовності. На уроках української літератури , історії, на класних годинах ми формуємо у дітей та молоді національні світоглядні позиції, ідеї, погляди і переконання на основі цінностей вітчизняної та світової культури. Процес виховання здійснюється на всіх етапах навчання , забезпечується всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості наших дітей, розвиток їх здібностей та обдарованостей. Саме на цій основі збагачується інтелектуальний потенціал українського народу, його духовність і культура. Ми із вами намагаємось і прикладаємо всі сили для виховання громадян України, здатних до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.
Основні напрямки виховання патріотичних якостей і морально - етичних принципів здобувачів освіти нашого ліцею в умовах воєнного стану. Свідомих громадян. Патріотів своєї Батьківщини Соціальний досвід Потреби та вміння жити в громадському суспільствіДуховну та фізичної досконалість протягом усіх років навчання Моральну і етичну культуру здобувачів освіти. Виховуємо: Формуємо:
Законодавча база України щодо патріотичного виховання здобувачів освіти: :1. Концепція національно-патріотичного виховання дітей та молоді (2015)2. Указ Президента України № 948 «Про Концепцію Допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді» (2002)3. Указ Президента України №334 Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді» (2015)4. Наказ «Про затвердження Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах» N 641 від 16.06.2015.
Законодавча база України щодо патріотичного виховання здобувачів освіти:5. Постанова «Про Національну програму виховання дітей та учнівської молоді в Україні» N 1-7/6-98 від 01.07.2004. 6. Розпорядження «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року» N 1233-р від 09.10.2021. 7. Указ Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки» N 580 від 2015 р. 8. Указ Президента України «Про Стратегію національно-патріотичного виховання» N 286 від 18.05.2019.9. Наказ МОН України від 06.06.2022 № 527 Про деякі питання національно-патріотичного виховання в закладах освіти України та визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641
Військово - патріотичне виховання в ліцеї Складовою частиною патріотичного виховання, а в часи війни особисто пріоритетним , є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни, розвиток бажання здобувати військові професії, проходити службу у Збройних Силах України як особливому виді державної служби. Його зміст визначається національними інтересами України і покликаний забезпечити активну участь громадян у збереженні її безпеки від зовнішньої загрози. Робота з військово-патріотичного виховання з молоддю нашого ліцею проводиться комплексно, в єдності всіх його складників спільними зусиллями викладача Захисту Вітчизни Верясова Андрія Миколайовича, Міським Організаційним комітетом національно-патріотичної роботи (гра “Сокіл”(“Джура”)), керівниками ( в питаннях підготовки до конкурсів) і здобувачами освіти 10-11 класів.
Профорієнтаційні екскурсії до військового факультету Українського державного університету науки і технологій. В умовах воєнного стану - це дуже значне направлення в національно-патріотичному вихованні. Юнаки і дівчата 11 класів мають змогу відчути свою причетність до ідеї захисту Батьківщини і можливо для когось це стане професійним кредо у житті.