Профілактика емоційного вигорання та збереження психічного здоров’я, розвиток самоусвідомлення, саморефлексії, самоаналізу, як необхідних складових здоров’я викладача.
Вплив стресових факторів на організм людини. Підготувала викладач біології Ірина Бачикало
Номер слайду 2
Мета: Навчальна:- формувати поняття «стрес», «стресові чинники», «стрес-система», «загальний адаптаційний синдром»;з’ясувати механізм впливу стресу і дистресу на організм та психіку людини; показати шляхи вироблення адаптивної стратегії поведінки в стресових ситуаціях. Виховна: виховувати відношення до збереження життя і здоров’я людини як до найвищих цінностей людства;- виховувати оптимістичне ставлення до життя, позитивне відношення до оточуючих. Розвивальна:- розвивати навички врівноваженості, уміння знаходити компроміс між бажаннями та можливостями; - розвивати комунікативні навички;- вдосконалювати вміння працювати з Інтернет-ресурсами, науково-популярною літературою;
Номер слайду 3
Стрес — це не те, що з вами сталося, а те, як ви це сприймаєте. Ганс Сельє
Номер слайду 4
«Вправа “Подаруй товаришу посмішку»
Номер слайду 5
Стрес - реакція організму на зміну внутрішнього або зовнішнього середовища (Ганс Сельє (1936)(з англ. stress – тиск, натиск, напруга) – емоційний стан організму людини, який виникає у напружених обставинах і виявляється у порушенні перебігу психічних процесів, координації рухів, у дезорганізації та гальмуванні всієї діяльності.
Номер слайду 6
Обговорення проблемної ситуаціїОбговорення проблемної ситуаціїСтрес – негативне явище чи позитивне?Уявіть, що батьки оберігають свою дитину від всіх можливих стресів. До яких результатів це може призвести?
Номер слайду 7
Чи корисний помірний стрес?Ми живемо у вік стресу… Але ж раніше людина також відчувала на кожному кроці стресові стани? «Не слід боятися стресу. Його не буває тільки у мертвих. Стресом потрібно керувати, і тоді ви відчуєте аромат і смак життя» Г. Сельє