У наш час складно уявити, що колись не існувало фотографій, адже тепер майже в кожній родині зберігається добірка сімейних фото — своєрідний фотолітопис роду. У цій презентації Ви познайомитися з мовою фотомистецтва.
Фотомистецтво та реклама Кожне мистецтво має ніби дві півкулі: задум і виконання. Вони відокремлені незмірними просторами. Оноре де Бальзак
Номер слайду 2
У наш час складно уявити, що колись не існувало фотографій, адже тепер майже в кожній родині зберігається добірка сімейних фото — своєрідний фотолітопис роду.
Номер слайду 3
Першим отримав фотографічне зображення (краєвид із вікна своєї майстерні) французький винахідник Н. Ньєпс у 1826 р. Найстаріша з фотографій Ньєпса, що збереглася до нашого часу. Зроблена близько 1826 р.
Номер слайду 4
Удосконалили його французький художник Л. Дагерр і англійський учений Ф. Тальбот. Дагерр доповів Паризькій академії про винайдений ним спосіб фотографування (дагеротипія). У 1841 р. отримав патент за власний спосіб (калотипія) Тальбот. Вільям Генрі Фокс Телбот Л у ї Жак Дагерр
Номер слайду 5
У 7 січня 1839 р. винахідник Л. Дагерр вперше публічно продемонстрував перед французькими ученими і художниками зображення, одержані на срібних пластинках. Це були знімки-мініатюри: вид Лувру, башти собору Паризької богоматері, набережна Сени, майстерня художника. Був знайдений спосіб світлопису відтворення предметів за допомогою використання законів оптики і хімії. Камера-обскура початкова конструкція
Номер слайду 6
Фотомистецтво - створення хіміко-технічними засобами зорового образу документального значення, художньо виразного і з достовірністю того, що відображає в застиглому зображенні істотний момент дійсності. Документальність – «золоте забезпечення» фото. Слово «фотографія» в перекладі з грецької означає «світлопис».
Номер слайду 7
Фотографія (від грец. «світло» та «пишу») — сукупність різноманітних науково-технічних засобів і технологій, які мають на меті реєстрацію зображень об’єктів за допомогою світла.
Номер слайду 8
Фотомистецтво на лежить до візуальних, або пластичних, мистецтв і водночас до так званих «технічних».
Номер слайду 9
Першою жінкою-фотографом була англійський ботанік Анна Аткінс.
Номер слайду 10
Легендою американського і світового фотомистецтва є Ансел Адамс (1902-1984). Широкої популярності А. Адамс набув завдяки своїм чорно-білим пейзажам.
Номер слайду 11
Фотографія А. Адамса «Хребет Тітон і річка Снейк» увійшла до 116 робіт, обраних для занесення на золоту пластинку космічного корабля «Вояжер», який був запущений у космос, щоб передати іншим цивілізаціям інформацію про природу Землі.
Номер слайду 12
Одним із найвідоміших фотографів в Україні був свого часу Альфред Федецький, уродженець Житомира, випускник Фотографічного інституту Віденської Академії мистецтв. Він відкрив фотомайстерню в Харкові, фотографував коронованих осіб, військових, діячів мистецтва, шляхтичів і міщан.
Номер слайду 13
Номер слайду 14
Фотомитець здатний виразити власне ставлення до зображуваного в художньому образі за допомогою таких засобів виразності, як композиція, ракурс, колір, світлотінь, елементи переднього плану і тла відповідно до вимог візуальної гармонії.
Номер слайду 15
Фотокомпозиція передбачає доцільне розташування об’єктів, елементів переднього плану і тла відповідно до вимог візуальної гармонії.
Техніка фотозйомки полегшує пошук задуманого образу, а сучасні технічні засоби спростили отримання якісного зображення. Києво-Печерська лавра. Фотографія початку XX ст. (зліва) та сучасна (справа).
Номер слайду 18
До найпопулярніших жанрів фотомистецтва належать пейзаж, портрет і репортаж. Усім їм притаманний документалізм — властивість, яка вперше увійшла в мистецтво з появою фотографії.
Номер слайду 19
Аерофотографія — напрям фотомистецтва, який дає можливість відчути себе птахом і побачити нашу планету з висоти пташиного лету. Грей Малін. РімінІ, Італія(аерознімок)
Номер слайду 20
Підводна фотозйомка – відкриває цікавий світ морів і океанів. Чарлі Юнг. Дайвінг (підводна фотографія)
Номер слайду 21
Фото- арт — новий вид творчості, який виник но основі колажу, монтажу , де фотографія стає частиною простору або пам’ятки про певну художню акцію, яку неможливо безпосередньо показати публіці. Колажі «THE KIEVIANER» АРТ-ДУЕТУ BRATY – Івана та Василя Костенків)
Номер слайду 22
В Україні відбуваються національні й міжнародні виставки, конкурси з фотомистецтва для професіоналів і аматорів. Відомий фотохудожник Василь Пилип ’юк заснував першу в нашій країні фотогалерею «Світло і тінь». «Україно, ти для мене диво!»
Номер слайду 23
1. Назвіть засоби виразності фотомистецтва. Порівняйте з живописом і графікою. 2. У чому полягають особливості професії фотохудожника? 3. Поцікавтеся творчістю сучасних фотохудожників.
Номер слайду 24
Самостійно сфотографуйте цікаві куточки свого краю та організуйте шкільний фотоконкурс «Україна рідна моя на прекрасній планеті Земля».