фрагмент уроку в 11 класі з використанням QR - кодів

Про матеріал
фрагмент уроку в 11 класі з використанням QR - кодів, до теми Оксиди неметалічних елементів, їх уміст в атмосфері.
Перегляд файлу

Тема :  Оксиди неметалічних елементів, їх уміст в атмосфері.

Мета: Знаннєвий компонент

називають: кислотні оксиди на прикладі сульфур (IV) і сульфур (VI) оксидів, нітроген (ІІ) і нітроген (IV) оксидів, фосфор (V) оксиду, карбон (ІІ) і карбон (IV) оксидів, силіцій (IV) оксиду.

Діяльнісний компонент

складають формули оксидів, пишуть хімічні рівняння;

характеризують та порівнюють їх фізичні й хімічні властивості;

Ціннісний компонент

роблять висновки на основі спостережень;

обґрунтовують кислотний характер оксидів і гідратів оксидів неметалів;

оцінюють біологічне значення  впливу на організм людини, рослин, тварин  кислотних дощів та парникового ефекту;

доводять, висловлюють судження: щодо  екологічних наслідків викидів в атмосферу оксидів Карбону, Нітрогену, Сульфуру; кислотних дощів, парникового ефекту,

виробляють власне ставлення до природи як найвищої цінності.

Наскрізні змістові лінії

Громадянська відповідальність.

формувати розуміння зв’язку будови речовини з властивостями та застосуванням; прищеплювати навички національного мислення, пізнавальної активності, самостійності та творчості в оволодінні інформацією.

Здоров’я і безпека.

Розуміння фізіологічної дії цих кислотних оксидів на організми живої природи, та руйнування неживої природи (ґрунтів, водойм, клімату).

Екологічна безпека і сталий розвиток.

Формувати розуміння утворення в природі цих оксидів природним та техногенним шляхом.

Підприємливість і фінансова грамотність.

Формувати вміння і навички в застосуванні теоретичних знань до практичних потреб; виробити послідовний підхід до осмислення значення вивченого матеріалу в народному господарстві   і   побуті.

Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань.

Скануйте QR-код. Виконайте завдання.

C:\Users\Professional\Desktop\qr-code.png

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

      Сьогодні на уроці ми розглянемо сполуки – оксиди неметалів. Серед них є сполуки без яких неможливе життя на цій планеті – вода, а також ті, які можуть знищити нашу планету, утворюючі кислотні дощі та спричиняють парниковий ефект.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з таблицею

  1. Хімічні властивості оксидів.
  2.  Поширення кислотних оксидів в атмосфері :

Виступи учнів  з повідомленнями на тему :

- Поширеність оксидів неметалів  а атмосфері

- Фізіологічна дія деяких кислотних оксидів

4. Парниковий ефект : причини  і наслідки.

Завдання:

Перегляньте відео та знайдіть відповіді на питання:

  • Що таке парниковий ефект?
  • Що є причиною цього явища?
  • До яких наслідків може призвести парниковий ефект?
  • Як можна запобігти цьому явищу?
  • Що для попередження парникового ефекту можете зробити саме ви?

C:\Users\Professional\Desktop\qr-code (1).png

 

docx
Додано
21 жовтня 2020
Переглядів
509
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку