Гарантії прав громадян

Про матеріал

Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник порушує законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань. У цьому випадку працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Гарантії прав громадян на працю, на відпочинок, охорону здоров'ята на охорону праці. Презентація на тему:

Номер слайду 2

План:1. Гарантії прав громадян на працю.2. Гарантії прав громадян на відпочинок та охорону здоров’я.3. Гарантії прав громадян на охорону праці.

Номер слайду 3

Відповідно до Конституції України. Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, Гарантії прав громадян на працю. Пункт 1кожен має:право на працю, що включає можливість заробляти собі нажиття працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.гарантує рівні можливості у виборі професії тароду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки та перепідготовки кадрів відповіднодо суспільних потреб.

Номер слайду 4

Згідно із статтею 7 Закону України"Про охорону праці", умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, робота машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогамнормативних актів про охорону праці.

Номер слайду 5

Працівник має правовідмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна дляйого життя чи здоров'я, або для людей, які його оточують, і навколишнього середовища. Факт наявності такоїситуації підтверджується спеціалістами з охорони праці підприємства з участю представника профспілки і уповноваженого тру­дового колективу,а в разі виникнення конфлікту -відповідним органомдержавного нагляду за охороною праці з участю представника профспілки.

Номер слайду 6

На час зупинення експлуатації підприємства, цеху, дільниці, окремого виробництва або устаткування органом державного нагляду або службою охорони праці за працівниками зберігається місце роботи. Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник порушує законодавство про охорону праці, умови колективного договору з цих питань. У цьому випадку працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі, передбаченому колективним договором, але не менше тримісячного заробітку.

Номер слайду 7

Працівників, які за станом здоров'я потребують надання легшої роботи, власник повинен, відповідно до медичного висновку перевести, за їх згодою, на таку роботу тимчасово, або без обмеження строку. Оплата праці при переведенні працівників за станом здоров'я на легшу роботу або виплата їм допомоги по соціальному страхуванню проводяться згідно із законодавством.

Номер слайду 8

Стаття 45 Конституції України. Пункт 2визначає право працюючих навідпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпо­чинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороче­ного робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час. Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.- Гарантії прав громадян навідпочинок та охорону здоров'я

Номер слайду 9

Конституція України визначає правові основи на охорону здоров'я, медичну допомогу та соціальне страхування. Охорона здоров'я забезпечується фінансуванням відповідних соціально-економічних, медико-санітарних і оздоровчо-профілактичних програм. Держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. Держава сприяє розвиткові лікувальних закладів усіх форм власності.

Номер слайду 10

Відповідно до Закону (статті 8 та 9), усі працівники підлягають обов'язковому соціальному страхуванню власником від нещасних випадків і професійних захворювань. Страхування здійснюється в порядку і на умовах, що визначаються законодавством і колективним договором (угодою або трудовим договором). Протягом дії трудового договору власник повинен своєчасно інформувати працівника про зміни у виробничих умовах та в розмірах пільг і компенсацій, включаючи й ті, що надаються йому додатково.

Номер слайду 11

Власник має право притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов’язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності і зобов’язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати. Власник на прохання працівника або за своєю ініціативою організовує позачерговий медичний огляд, якщо працівник вважає, що погіршення стану його здоров’я пов’язане з умовами праці. За час проходження медичного огляду за працівником зберігається місце роботи (посада) і середній заробіток.

Номер слайду 12

Пункт 3 -В статті 46 закріплені права на соціальний захист, що включає право на забезпечення працюючих у разі повної, часткової, або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення. Гарантії прав громадян на охорону праці

Номер слайду 13

При роз'їзному характері роботи працівника йому виплачується грошова компенсація на придбання лікувально-профілактичного харчу­вання, молока або ін., передбаченого колективним договором. На роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці, а також роботах, пов'язаних із забрудненням, або які виконуються у несприятливих температурних умовах, працівникам видається безкоштовно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також миючі та знешкоджуючі засоби. Засоби індивідуального захисту відповідно до нормативних актів про охорону праці власником повинні бути укомплектовані та зберігатися.

Номер слайду 14

Дякую за увагу. Слава Україні!Вова їбаш їх блять

pptx
Додано
31 жовтня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку