Генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук

Про матеріал
Мета: формувати поняття про генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук; формувати вміння складати генетичні ланцюги між класами неорганічних сполук та відповідні рівняння хімічних реакцій
Перегляд файлу

Конспект уроку 27

Тема:  Генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук

Мета: формувати поняття про генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук; формувати вміння складати генетичні ланцюги між класами неорганічних сполук та відповідні рівняння хімічних реакцій

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Основні класи неорганічних сполук»

Тип уроку: узагальнення  та  систематизації  знань

Форми роботи: бесіда, робота біля дошки, індивідуальна робота

           

                                                   Хід уроку:

І.  Організація класу

 

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.  Перевірка д/з Стр.71, №5, стр.76, №2, стр.84, №6

2.  Скласти схему класифікації неорганічних речовин..

 

IV. Мотивація навчальної діяльності

Проблема: Як пов’язані між собою основні класи неорганічних сполук?

 

V. Вивчення нового матеріалу

  1. Використовуючи схему класифікації неорганічних речовин можна показати взаємо з’язок між ними.
  2. Генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук можна виразити схемою:

Завдання. Скласти генетичні ланцюги для Ме – Са і неМе – Р, використовуючи спостереження д/д:

№11. Взаємоді кальцій оксиду з водою, дослідження утвореного розчину індикатором, пропускання вуглекислого газу крізь розчин.

№12. Спалювання фосфору, розчинення добутого фосфор (V) оксиду у воді, дослідження розчину індикатором і нейтралізація його розчином.

                                                                                                  

VІ. Закріплення вивченого матеріалу

Розв’язування вправ. Учням пропонується роздатковий матеріал із переліком завдань.

  1. Здійснити перетворення:
  1. Na → Na2O → NaOH → NaNO3
  2. S → SO2 → H2SO3 → K2SO3
  3. Al → Al2O3 → AlCl3 → Al(OH)3 → Na3AlO3
  1. Скласти генетичні ланцюги для елементів:  С, Zn. Скласти відповідні рівняння реакцій.

 

VІ. Підведення підсумків уроку

 

VІІ. Домашнє завдання стр.84, №3,4,5,7, підготуватись до п/р №1 стр.85

doc
Додано
13 квітня 2020
Переглядів
1338
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку