Розробка урока з хімії з теми " Генетичні звязки між класами неорганічних сполук" Командне змаганння.
вчитель Навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Костянтинівської міської ради Донецької області
Урок |
Тема: «Генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук». |
8клас |
|
|
|
|
|
Мета уроку |
Навчити учнів знати формули і назви неорганічних сполук, розвивати вміння писати хімічні рівняння .Формувати соціальну та комунікативну компетентність. |
|
|
Структура уроку |
1 Орг.частина-2 хв 2 Мотивація – 3 хв 3 Актуалізація знань – 8 хв 4 Викладання нового – 15 хв 5 Закріплення – 12 хв 6 Рефлексія , підсумок уроку – 3 хв 7 Д/З -2 хв. |
|
|
|
Хід уроку
|
1 Орг. частина |
Задачі ( учні самостійно) |
|
1 Знати хімічні формули і назви неорганічних сполук |
|
2 Вміти писати хімічні рівняння . 3 Вміти визначати генетичні зв’язки.
|
|
|
2 Мотивація |
Знати генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук потрібно тому,що це допоможе вам вміти знаходити причинно-наслідкові зв’язки. |
3 Актуалізація знань |
|
4 Викладення нового
Запитання |
Хімічний диктант 1Барій нітрат 2 Карбонатна кислота 3Натрій гідроксид 4 Алюміній хлорид 5 Фосфорна кислота 6 Кальцій гідроксид 7 Сульфатна кислота 8 Ферум(ІІ) гідроксид 9 Сульфітна кислота 10 Натрій карбонат
Генетичний зв’язок – це взаємодія між сполуками, яка основана на їх походженні і хімічних властивостях.
Які класи неорганічних сполук ви знаєте? Привести приклади.
|
Схема на дошці
Завдання
5 Закріплення
|
Метал → ( сіль) ← Неметал ↓ ↓ Основний → (сіль) ← Кислотний оксид оксид ↓ ↓ Основа → сіль ← Кислота
Скласти схему для Ва і Р
Ва Р ↓ ↓ ВаО → Ва3(РО4)2 ← Р2О5 ↓ ↓ Ва(ОН)2 → Ва3(РО4)2 →Н3РО4
Учні по черзі записують на дошці рівняння реакцій.
Здійсніть ланцюжки перетворень:
Mg → MgO → MgCl2 → MgCO3 ↓ MgSO4 →Mg(OH)2 → MgO
Ca →CaO →Ca(OH)2 →CaSO3 ← H2SO3 ← SO2 ←S |
6 Підсумок уроку Рефлексія |
Які задачі ми ставили на початку уроку? Що ви тепер знаєте та вмієте? Оцінки за урок ( згідно з критеріями) |
7 Д/З |
Опрацювати § 38 с212 Ср рівень- №309 Дост.рівень № 310 (в) Висок. рівень № 310 (б,г ) |
|
|