Географічне положення Євразії. Поділ Євразії на дві частини світу.

Про матеріал
Конспект уроку засвоєння нових знань з теми "Географічне положення Євразії. Поділ Євразії на дві частини світу."
Перегляд файлу

Клас                                                Дата __________________

 

Тема: Географічне положення Євразії. Поділ Євразії на дві частини світу

Мета: сформувати поняття про фізико-географічне положення Євразії, її розміри, особливості берегової лінії; вдосконалювати навички самостійно характеризувати фізико-географічне положення географічного об’єкта за допомогою карт атласу, підручника, додаткових джерел інформації; розвивати вміння самостійно і логічно  робити висновки, мислення та творчу уяву; вміння працювати з географічною картою, контурною картою, аналітичне мислення, робити висновки; виховувати інтерес до географічних знань, любов до природи, самостійність, толерантність.

 

Обладнання: презентація, «дерево знань», зелені і жовті листочки, робочі аркуші, завдання для проєкту

Тип уроку: формування нових знань, умінь, навичок,

ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент

  1. Привітання

-         Доброго ранку! Вітаю на уроці географії! А тепер один до одного повернулись, посміхнулись. Взяли свою посмішку у руки і подарували своєму однокласнику чи однокласниці.

  1. Прийом «Психоформула»    

Спробуйте дати відповіді на питання, але вони повинні бути лише дієсловами:

-         Я прийшов на урок  для того щоб …/вчитися/.

-         Я на уроці готовий… /працювати, відповідати, старатися/.

-         Мої однокласники мене …/поважають/.

-         А тепер відповіді лише прикметники:

-         Яким був попередній урок? /Цікавим…/

-         Якою була перерва?/Веселою…/

-         З яким настроєм ви прийшли на урок?/Гарним. Веселим../

-         Яка зараз повинна бути атмосфера на уроці?/Робоча, приємна, /

-         Отже, створюємо робочу атмосферу і  усім бажаю успішної роботи на уроці.

ІІ.Актуалізація опорних знань

1.Географічний диктант «Північна Америка»

  1. Хто відкрив о. Гренладія?
  2. За площею Північна Америка посідає місце
  3. Північна Америка уламок якого прадавнього материка?
  4. Найбільша рівнина Північної Америки
  5. Найдовша гірська система материка
  6. Загалом  у скількох  кліматичних поясах лежить Північна Америка?
  7. До якого басейну належать найповноводніші річки материка?
  8. Найбільша річка басейну Північного Льодовитого океану
  9. Всесвітньо відомий водоспад
  10. Дерево Північної Америки
  11. Найвища точка материка Північна Америка
  12. Море, яке омиває материк на півдні

Відповіді: 1. Ерік Рудий.  2. 3 . 3.Лавразія.  4.Центральні.    5.Кордильєри

  1. 6   7.Атлантичного.  8.Маккензі. 9. Ніагарський. 10.Секвоя.

                  11. Деналі 12. Карибське

   Взаємоперевірка диктанту

2 .Прийом  «Цікаві слова»

     Гримляча вода- Ніагарський водоспад

     Велика річка - Міссісіппі

     Гренландія – зелена країна

     Прерія – зона лісостепу і степу 

     Гризлі – ведмідь

     Розпечені гори – п-ів Каліфорнія

     Країна робітників – п-ів Лабрадор

     Я вас не розумію – п-ів Юкатан

     Країна квітів – п-ів Флорида

     Розпечена сковорідка – Мексиканська затока

     Мішок з льодом – Гудзонова затока

3 .Прийом  «Вгадай!»

   Французькі простори, гори Уралу,

   Ріки Сибіру, фінські скали.

   Розвивай свою фантазію,

   Сьогодні ми вичаємо .... (Євразію)

IІІ. Повідомлення теми і мети уроку                                  

На сьогоднішньому уроці ми з вами більш детально познайомимося з материком Євразія, адже для нас він є як відомим, так і невідомим.

ІV.Підготовка до вивчення нового матеріалу

  1. Прийом «Знайди помилку»

На слайді (дошці) план вивчення материка. 

  1. Фізико-географічне положення материка.
  2. Історія дослідження.
  3. Клімат.
  4. Рельєф, геологічна будова, корисні копалини.
  5. Внутрішні води.
  6. Природні зони.
  7. Населення, політична карта
  1. Прийом «Дерево знань»

 На  партах в учнів лежать листочки двох кольорів- зеленого та жовтого. На зелених вони записують все, що відомо про материк. Приклеюють до дерева, що висить на фліпчарті.

3. Прийом «Розминка»

 - Продовжте речення : «Фізико-географічне положення материка – це ...»

V.Вивчення нового матеріалу

 1.Прийом «Картографічний»

Учні за допомогою атласів характеризують ФГП материка. Заповнюють робочий аркушВчитель лише доповнює  відповіді учнів (за потреби) та формують загальний висновок.

2.Прийом «Мозковий штурм»

 - Ви стверджуєте, що материк Євразія – найбільший за площею і посідає перше місце серед інших материків. Спробуємо довести або спростувати це твердження.

 Учитель тезисно записує на дошці вислови учнів.

Учні наводять докази:

  • займає 1/3 площі суходолу;
  • S = 54 млн. км2 ;
  • SЄвр  =   SАфр  + S Пн. Америки
  • дві частини світу;
  • лежить у чотирьох півкулях;
  • має велику протяжність як з півночі на південь, так із заходу на схід;

3.Фізкультхвилинка «Рівнини – гори»

Учні присідають , коли назва рівнини, встають, коли назва гір, стрибають, коли назва пустелі.

Амазонська, Анди, Сахара, Центральні, Кордильєри, Наміб, Ла- Платська, Калахарі, Котопахі.

4.Прийом «Картографічний»

Учні за допомогою атласів характеризують берегову лінію материка (півострови, острови, моря). Вчитель лише доповнює  відповіді учнів (за потреби) та формують загальний висновок, заповнюють робочий аркуш.

5. Міні – проєкт

Клас ділиться на дві (три) групи. Кожна група отримує завдання:

1.Аркуш паперу з контурами Євразії. Створюють міні – проєкт «На що схожий материк»

2. Аркуш паперу зі словом ЄВРАЗІЯ - розшифровують (Додаток 4).

Вивішують на дошці свої проєкти і захищають їх.

6. Прийом «Рекорди Євразії»

Найвища точка  - Джомолунгма, Еверест 8850

Найнижча точка  -   -402 м (Мертве море)

Найвологіше місце – Черапунджи 10854

Найсухіше  -  м. Хаіль  Аравійський п-в 

Найжаркіше  -  +53 º  Іранське нагір'я

Найкрасивіше – о. Байкал і наше село

Найхолодніша – о. Ойм'якон  -72º

VІ.Підсумок уроку

1.Прийом «Кубик Блума»

Учням дається многогранник, кожна грань якого відповідає одному з пунктів фізико – географічної характеристики материка і вони по черзі передають його один  одному і відповідають на питання.

2. Прийом «Дерево знань»

На жовтих листочках учні записують все, що дізналися нового на уроці про Євразію. Приклеюють до дерева, що висить на фліпчарті.

VІ. Домашнє завдання

 Опрацювати  параграфи 43. Випереджувальне завдання: повідомлення про дослідження материка.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

 

 

5

S –

Перетинається  _______

___________________

___________________

Розташований у ___    півкулях

Омивається ___ океанами

Межує з материками  ____ _____________________

через ________________

_____________________

_____________________

Складається з _____ частин світу __________ та _______

Познач на контурній карті

Умовні позначення

   - мис Челюскін,   -мис Піай,    - мис Рока,     -мис Дежньова    - Суецький канал    

  - Берингова протока    - Гібралтарська протока     - протока  Ла –Манш   - Скандинавський п-ів     …..- п-ів Ямал     -п-ів Таймир     - Чукотський п-ів   п-ів     -п-ів Корея      - п-ів Індостан      

……- Аравійський п-ів        -п-ів Мала Азія    - Балканський п-ів         -Апеннінський п-ів                                   

…..- Піринейський п-ів      - Червоне море         - Чорне море      - Біле  море         - Жовте море

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      

Додаток 2
 

Зображення, що містить карта, текст

Автоматично згенерований опис

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Tokaruk Svitlana Ivanivna
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
6 березня
Переглядів
312
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку