Геометрія – одна з найдавніших частин математики, яка вивчає просторове відношення і форми тіл. З геометрії зародилася математика як наука. Люди з давніх-давен використовували геометричні знання в побуті. Геометричні форми були не тільки побутовими предметами, але й культурними. Геометрія – наука, яка дала людям можливість знаходити площі та об’єми, правильно креслити проекти будівель та машин. Таким чином, вона є основною частиною “фундаментом”, на якому будується не менш важливий напрямок діяльності людини – архітектура. Архітектура – це з’єднання мистецтва, науки та виробництва. Геометрія – одна з найдавніших частин математики, яка вивчає просторове відношення і форми тіл. З геометрії зародилася математика як наука. Люди з давніх-давен використовували геометричні знання в побуті. Геометричні форми були не тільки побутовими предметами, але й культурними. Геометрія – наука, яка дала людям можливість знаходити площі та об’єми, правильно креслити проекти будівель та машин. Таким чином, вона є основною частиною “фундаментом”, на якому будується не менш важливий напрямок діяльності людини – архітектура.
Номер слайду 3
Архітектура – це з’єднання мистецтва, науки та виробництва.Її часто називають дочкою геометрії. Необхідність побудови прямокутника, знаходження його осей для встановлення ряду стовпчиків, визначення їх розмірів для створення матеріалу та інших незамінних в будівництві операцій потребують засвоєння відомих прийомів будівництва архітектурної форми. Практика інженерів, досвід, який передався в спадок, спонукали до складання визначених правил, геометричних побудов.
Номер слайду 4
Люди з давніх часів, зводячи своє житло, думали про його міцність. На зведення будівель люди витрачали величезні зусилля і були зацікавлені в тому, щоб вони простояли довше. Міцність споруди забезпечується не тільки матеріалом, з якого вона створена, але й конструкцією, яка використовується в якості основи при її проектуванні та будівництві. Завдяки цьому, до наших днів дійшли і давньогрецький Парфенон, і давньоримський Колізей.
Номер слайду 5
Одним з шедеврів давньої архітектури і прикладом високого розвитку математики є Єгипетські піраміди. Як відомо вони мають форму правильних чотирикутних пірамід. Саме ця геометрична форма забезпечує найбільшу стійкість за рахунок великої площі підстави. Але форма піраміди забезпечує зменшення маси у міру збільшення висоти над землею. Саме ці дві властивості роблять піраміду стійкою, а значить і міцною в умовах земного тяжіння.
Номер слайду 6
З точки зору математики в архітектурних спорудах всіх часів панує єдність числа і фігури. Звідси випливає необхідність застосування і вдосконалення математичних методів в архітектурній композиції, так як саме вони дозволять об'єднати всі засоби гармонізації.