екологічні катастрофи, спричинені господарською діяльністю людини
Номер слайду 2
Екологічні катастрофи, спричинені людською діяльністю, на жаль, стали частим явищем, що серйозно впливає на навколишнє середовище та життя багатьох видів, включаючи і людину. Декілька прикладів таких катастроф:
Номер слайду 3
Нікарагуанський канал. В цьому році на території Нікарагуа має розпочатися будівництво 300-кілометрового Нікарагуанського каналу. Екологи кажуть, що це стане екологічною катастрофою для регіону і Америки в цілому. Нікарагуанський канал - це проект будівництва каналу між Атлантичним (Карибське море) та Тихим океанами, який пройде по території Нікарагуа. Проект передбачає будівництво двох морських портів, аеропорту, нафтопроводу і двох зон вільної торгівлі. Уряд Нікарагуа підтримує будівництво об'єкта. Вже в грудні нинішнього року має розпочатися будівництво, яке завершиться в 2019 році. Але екологи б'ють тривогу - проект досі не пройшов екологічну експертизу - невідомо, як будівництво позначиться на стані флори і фауни.
Номер слайду 4
Деякі екологи стверджують, що канал може викликати справжню екологічну катастрофу на північноамериканському континенті, на планеті в цілому. По-перше, розкопки торкнуться озеро Нікарагуа - найбільший резервуар питної води регіону, по-друге, знищать близько 400 000 гектарів тропічних лісів і боліт. По-третє, будівництво торкнеться біосферного заповідника Босавас і біологічного заповідника Індіо Маїс. До того ж проект загрожує існуванню кількох автономних громад корінних народів.
Номер слайду 5
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС): У квітні 1986 року відбулася найбільша в історії ядерна катастрофа, коли вибухнув реактор на ЧАЕС у Прип'яті, Україна. Ця подія спричинила серйозне забруднення повітря, ґрунтів та водойм, а також призвела до смертельних наслідків для тисяч людей та великих збитків для екосистеми.
Номер слайду 6
Загибель Аральського моря: Розорення екологічного балансу через забруднення та використання водних ресурсів для зрошення полів в Середній Азії призвело до зменшення об'єму Аральського моря. Це викликало серйозні екологічні та економічні проблеми для регіону, включаючи втрату рибного промислу, зниження якості повітря та забруднення ґрунтів хімічними добривами.
Номер слайду 7
Смог у ПекініДосконально вивчивши склад смогу, який ось уже декілька тижнів мучить жителів Пекіна, вчені виявили в ньому хвороботворні бактерії. Виявляється, смог небезпечний не тільки тим, що обмежує видимість і утруднює дихання внаслідок вмісту в ньому частинок важких металів та небезпечних хімікатів. У ньому, як з'ясувалося, присутні хвороботворні бактерії, які становлять вагому небезпеку для здоров'я людей.
Номер слайду 8
Китайські вчені виявили в смозі, що огорнув столицю, тисячі видів бактерій. Для цього експерту потрібно було взяти 14 проб протягом семи днів поспіль, відфільтрували їх, розділивши на різні по діаметру частинки. Після цього було виділено ДНК і вивчено. Дослідники виявили понад 1000 різних видів мікроорганзмов, 80% з яких були бактеріями. Найпоширенішим мікробом в пекінському смозі виявилася грунтова бактерія Geodermatophilus obscurus, Aspergillus fumigatus та деякі інші. Деякі з цих мікроорганізмів володіють широким патогенним потенціалом. Вони здатні викликати у людини інфекції дихальних шляхів, алергічні реакції та провокувати запальні процеси.
Номер слайду 9
Забруднення Дельти Нілу: Невідповідальна господарська діяльність, включаючи викиди промислових відходів та незаконне вирубування лісів, призвела до серйозного забруднення Дельти Нілу в Єгипті. Це призвело до втрати біорізноманіття, зменшення рибних запасів та загрози здоров'ю людей, що залежать від цього екосистеми.
Номер слайду 10
Гігантське кладовище кораблів у БангладешіГігантське кладовище кораблів, що знаходиться неподалік від міста Читтагонг в Бангладеші, вже досить давно приваблює любителів екстремального туризму. Левова частка списаних суден з усього світу закінчує свої дні саме в цьому місці. Завдяки дешевій робочій силі і менш суворим правилам по відношенню до навколишнього середовища, кладовище кораблів біля Чіттагонгу розрослося за досить короткий час, знищуючи рослини та живі організми в прибережних зонах оливою, яка витікає з кораблів. Небезпечні випари і кіптява від спалювання матеріалів сильно забруднюють цю берегову зону.
Номер слайду 11
Вважається, що це кладовище кораблів одне з найбільш забруднених місць на Землі. Грінпіс давно вже веде викривальні кампанії проти Бангладешу, щоб звернути на це увагу міжнародної громадськості.
Номер слайду 12
Витік нафти2010 рік. Всім відома Мексиканська затока, США. Розлив нафти, викликаний вибухом на нафтової платформи надглибокого буріння Deepwater Horizon. Саме це пригода стало причиною однієї з найбільших екологічних катастроф у світі.
Номер слайду 13
Ці приклади нагадують про важливість відповідальної економічної діяльності та захисту довкілля для забезпечення життєздатності нашої планети.