Година спілкування на екологічну тему:
« Збережемо нашу планету»
Підготувала вчитель початкових класів Буртівської ЗОШ I-IIIступенів
Хоменко Надія Василівна
Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу; виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.
Обладнання: таблиця для гри «Допомога»; кросворд,додатки.
ХІД ЗАХОДУ
Нумо, діти, підведіться.
Та приємно посміхніться.
Продзвенів уже дзвінок
Починаємо урок!
Доброго дня, діти ! Сідає краса, а потім – сила.
Повітря, земля і вода – це природа.
Природа – це я. І ти – це природа.
Пустелі і гори, поля і ліси.
І ми тільки частка цієї краси.
Учитель. Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, - природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми – діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти довкілля, охороняти її багатство, бо без нього ми не зможемо жити.
Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.
Девіз
На землі, у домі вселюдському –
Протиріч і негараздів тьма.
Будьте, люди, обережні в ньому!
Іншої домівки в нас нема!
Земля не належить нам.
Це ми належимо їй!
1-й учень
І пташка, і метелик, і людина
Сплелися у вінок. Ім’я йому – Життя.
Одна у них Земля, одна родина,
І вічність в них одна, і небуття.
Учитель. Земля – наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.
2-й учень
Усіх людей ми закликаєм:
Нащадкам збережіть природу,
Її степи, ліси, джерельну воду,
Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,
І у природи буде хай довіра,
Що не заподієте ви зла їй,
Своїй колисці, матері своїй.
Учитель. Екологія – це наше здоров’я і довголіття, наше щасливе майбутнє! Всі ми – діти землі і неба.
3-й учень
Всі, хто маленький, хоче рости!
Чисте повітря й водичку нам треба,
Просить з нас кожен – і я, і ти.
Хочемо ми, щоб сонце світило!
Хочемо ми, щоб поле родило
І щоб навколо квіти росли.
Хочемо, хочемо, хочемо ми!
4-й учень Дерево, трава, і квітка, й птахи
Не завжди зуміють захиститись.
Якщо будуть знищені вони –
На планеті ми залишимось самі.
ГРА « Допомога, боляче дуже боляче»
№з/п |
«Допомога» |
«Боляче» |
«Дуже боляче» |
1. |
|
|
|
2. |
|
|
|
3. |
|
|
|
4. |
|
|
|
5. |
|
|
|
ЛИСТ ЗДОРОВ’Я
Ми – птахи, звірі, рослини – звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконуєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!
Учитель.Ну що ж, діти, допоможемо?
Фізкультхвилинка
Довго слухали малята.
Час настав відпочивати.
Руки – вгору, руки – вниз,
І легесенько прогнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз присіли, другий встали.
Вдих глибокий – раз, два, три.
Вчитись знову почали.
4 – Завдання. Конкурс «Розминка»
5 – Завдання . Кросворд.
Ключове слово: природа.
|
П |
|
|
||||||
|
|
Р |
|
|
|
|
|
||
|
|
|
И |
|
|
||||
|
|
Р |
|
|
|
||||
|
|
О |
|
|
|
|
|
||
|
|
Д |
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
А |
|
|
|
||
6 – Завдання. Правила поведінки на природі « Буду я природі другом»
Потрібно допомагати природі відновлювати свої сили. І я це зможу!
5 – й учень
Невже в майбутньому на світі
Не будуть квітнуть дивні квіти?
Конвалії й фіалки ніжні,
І вісник березня – підсніжник?
6 – й учень
Невже ми більше не побачим,
Як сон – трава росою плаче?
Троянда степу, квітка мрії
Жар – цвітом землю не зігріє?
Ми всі – господарі природи,
Тож збережемо її вроду!
7 – й учень
Все на землі, все треба берегти,
І птаха, й звіра, і оту тварину,
Не чванься тим, що цар природи ти,
Бо, врешті, ти – лише її частинка.
8 – й учень
Так, частинка – невелика і залежна,
Цю істину сприймай беззастережно,
Якщо бережеш, то треба віддавати,
Коли й надалі хочеш царювати.
9– й учень
Поки в небі є свято веселок і крил,
Поки є на землі і роса, і колосся,
Я живу,
Поки засклено щебетом пташки вікно,
Поки тиша, овіює явір гіллястий,
Я живу,
Поки в думках моїх день, що вимагає давно,
Поки є кому вранці промовити : « Здраствуй »,
Ми живемо!
Ми живемо!
10– й учень
Ріки і гори, моря і поля –
Це наша рідна, хороша Земля,
Будь їй ти другом, люби, бережи,
Приклад в усьому всім покажи.
11– й учень
Квіти хай квітнуть, співають пташки,
Хай всі привітно стрічають стежки.
Кожна стежина в майбутнє веде –
Там радість і щастя чекають тебе.
Підсумок заняття
Чи заслуговує наша Земля любові?
Що таке екологія?
Що потрібно знати людям, щоб зберегти природу?
Що для себе повчального взяли із заняття?
Висновок
Пам’ятайте! Людина – частина Природи. Знищуємо природу- знищуємо самих себе.
Додатки
Підсніжники
Конвалія
Ведмеді
Ведмеді
Проліски
Мурахи
Лисиці
Горобці
Шпаки
Метелики
Ліси
Сон-трава