Година спілкування
Правила дорожнього руху
Мета: поглибити знання дітей про правила дорожнього руху , розглянути конкретні життєві ситуації , в яких беруть участь школярі , розвивати увагу, спостережливість, уміння поводитьися на дорогах , в шкільному та громадському транспорті , виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях , в транспорті .
Година спілкування
Правила дорожнього руху
Мета: поглибити знання дітей про правила дорожнього руху , розглянути конкретні життєві ситуації , в яких беруть участь школярі , розвивати увагу, спостережливість, уміння поводитьися на дорогах , в шкільному та громадському транспорті , виховувати обережність, культуру поведінки на вулицях , в транспорті .
Вчитель
Ми не можемо уявити свого життя без транспорту, без доріг, світлофорів, пішохідних переходів. Відстані між районами, установами, магазинами такі значні, що подолати їх можна тільки за допомогою транспорту.
Отже, транспорт – наш вірний друг! Але, забуваючи про власну безпеку, нехтуючи правилами дорожнього руху, люди можуть стати жертвою своєї необдуманої поведінки. Адже транспорт може бути не тільки корисним, а й небезпечним, якщо не знаєш правил дорожнього руху.
ВІКТОРИНА ( Для водіїв)
1. Яка машина може їхати без двигуна внутрішнього згоряння? (Іграшкова)
2. З якої сторони треба обходити машину, пішохода? (Зліва)
3. Що потрібно зробити перед виїздом на велосипеді? (Перевірити сигнал, гальма)
4. Шофер веде-машину. Попереду нього дві птиці — гуска і качка.
5. Що треба давити? (Треба давити на гальма)
6. Який сигнал світлофора дозволяє перехід? (Зелений)
7. Які машини можуть їхати без сигналу? (Іграшкові)
8. Яке значення мають зелений і жовтий колір світлофора? (Зелений колір дозволяє перехід, а жовтий — каже, що треба трішечки почекати, попереджає вільний перехід)
9. Де повинні ходити пішоходи, якщо немає тротуарів? (По лівому краю проїжджої частини вулиці)
Запитання для «Пішоходів»
Посадка й висадка з ТЗ
Посадку й висадку пасажирам дозволяється здійснювати після зупинки транспортного засобу. У задні двері автобуса пасажири заходять, а у передні виходять. Якщо є треті, середні двері, у них можна входити та виходити.
Якщо у транспорт заходить інвалід, жінка з маленькою дитиною, літні пасажири, слід пропусти ти їх уперед, допомогти увійти. Якщо вони виходять, допомогти вийти.
Входити у транспортний засіб можна тільки в тому випадку, якщо він остаточно зупинився, і тільки з того боку тротуару чи узбіччя проїжджої частини. Протягом темного часу доби слід уникати порожніх зупинок. Очікувати транспорт краще в багатолюдних місцях, на добре освітленій зупинці.
Безпека салону
У салоні передбачено все необхідне. Є аварійні та запасні виходи, вогнегасники, аптечка. Стоячи у транспорті, необхідно надійно триматися за поручні чи спеціальні ручки. Це допоможе не впасти під час гальмування. Стояти в салоні краще обличчям у бік руху.
У громадському транспорті можуть бути злодії. Щоб не стати їх жертвою, треба тримати на очах свій портфель чи сумку, треба бути уважним, особливо при виході.
Особливості посадки й висадки з автомобіля
Посадку й висадку варто робити не на проїжджій частині, а у спеціально відведених місцях чи біля бордюру дороги.
Потенційна небезпека пасажирських місць
Усередині салону автомобіля для пасажира існують такі фактори, що травмують:
Захисні системи, їх призначення
Найнебезпечнішим є переднє сидіння поруч із водієм, тому перевезення дітей до 12-ти років на цьому сидінні суворо заборонено.
Питання для повторення.
1. Що таке дорога?
2. З яких частин вона складається?
3. З якого боку рухаються транспортні засоби?
4. Як повинні рухатися пішоходи по тротуару?
5. Де можна переходити дорогу?
6. Яку роль виконує роздільна смуга?
7. Чому треба знати і виконувати Правила дорожнього руху?