16 березня о 18:00Вебінар: Соціалізація учнівства засобами топонімічних досліджень у позаурочній діяльності

"Google-сервіси в роботі вчителя". Виступ на семінарі

Про матеріал
Подана інформація про зручні сервіси, якими можна користуватись на уроках хімії і не тільки.
Перегляд файлу

https://2.bp.blogspot.com/-XM3PhsAHxDo/VvFwJ9LM7TI/AAAAAAAAB8I/wYAUm66JeQ4JjHgeyFlsJZCvwMrIoWxDA/s280/google_apps.jpg(слайд_1_)   Добрий день, шановні колеги! Дозвольте запропонувати вам виступ на тему «Google-сервіси в роботі вчителя хімії»

Сучасні учні практично не уявляють життя без смартфона. Не секрет, що з його використанням підлітки здійснюють більшість повсякденних дій: спілкування у соцмережах, перегляд фільмів, прослуховування музики, розваги, пошук потрібної інформації тощо. Чому б не використати таку «залежність» школярів від смартфонів з користю! Адже залучення технологій з використанням мобільних пристроїв на уроках додатково змотивує школярів до вивчення предмету! Це і повинен зробити вчитель

У своїй практиці я використовую QR-коди(слайд_2_) для кодування посилань на домашнє завдання, перевірочні і практичні роботи, додаткову літературу,

перегляд навчального відео, посилаючись на Google сервіси. (слайд_3)

Найчастіше я використовую Google диск(слайд 4), на якому розмістила багато різноманітної інформацію стосовно свого предмету. Так в розділі «Хімія» (слайд_5_)інформація щодо підготовка до ЗНО («транспортні системи (слайд 6,7)- де розміщено теоретичний матеріал з органічної хімії, а також відео підготовка, лабораторні та практичні роботи, перемикаючись між кнопками, ми можемо обирати їх різновид. В цій же папці (слайд_8_) підібрано і розміщено теоретичний матеріал з усіх розділів неорганічної та органічної хімії з перевірочними завданнями після них, які можна використати при підготовці до ЗНО. В цьому ж розділі знаходяться календарні плани, перевірочні роботи (слайд 9,10) по всім класам згідно програми з хімії та календарного планування, розміщено презентації(слайд_11), які я готую до преважної більшості уроків.

Результати тестових завдань, після їх виконання (бали, оцінка) зберігаються в Інтернет-таблицях, зручних для перегляду та перевірки. (слайд_12_), а також в різноманітних діаграмах (слайд_13_). Дану інформацію я можу перевірити з любого цифрового носія, будь-то смартфон, ноутбук чи комп’ютер, який має доступ до мережі Інтернет.

Не можна не сказати і за такий Google-сервіс як YouTube, що стає в нагоді при відсутності реактивів або умов, за яких потрібно проводити досліди. (слайд_14_)

Використовую Сервіс LearningApps, який є додатком Web 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. (слайд_15__) Це конструктор для розробки інтерактивних завдань за різними предметними дисциплінами для застосування на уроках і в позакласній роботі.

Модулі LearningApps можуть бути безпосередньо включені у зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі. (слайд_16__)

На сервісі є галерея загальнодоступних інтерактивних завдань, яка щодня поповнюється новими матеріалами, які створені викладачами різних країн. (слайд_17_)

Сервіс LearningApps має зрозумілий інтерфейс користувача на 5 мовах, для вибору потрібної мови необхідно в правому верхньому кутку вибрати відповідний прапорець. (слайд_18__)

У даному середовищі можна швидко створити інтерактивні завдання за зразками галереї LearningApps. (слайд_19__)

Важливо відзначити, що правильність виконання завдань перевіряється миттєво. 

Сервіс LearningApps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були поміщені при бажанні на сторінки сайтів або блогів викладачів та учнів. (слайд_20__)

Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів.

На уроках хімії я застосовую відеоконтент (слайд_21_), завдання-пазли «Угадай-ка» (слайд_22_), завдання на встановлення відповідності (слайд_23_), знайди пару (слайд_24_), вікторини з вибором вірної відповіді (слайд_25_) та вводом тексту (слайд_26_), завдання, де потрібно заповнити таблицю. Маю власні розробки зі встановлення відповідності при класифікації речовин(слайд_27_), на встановлення порядка (слайд_28_) та інші.

Використовуючи QR-коди для перевірки знань(слайд_29_), як елемент квест-уроку(слайд_30_), організовуючи пошукову роботу у межах уроку квесту чи певного заходу чи в ігровому форматі роботи, який є прекрасним варіантом роботи для самоконтролю, інструментом для прискорення поширення інформації при підготовці до олімпіад, ЗНО, як дистанційне навчання, при написанні робіт МАН.

Це і інструмент звітності роботи школярів

Навчіть школярів створювати QR-коди – і ви забудете про те, що потрібно носити за собою стоси рефератів чи зберігати низку посилань на учнівські роботи, якщо ті виконувалися в мережі. Це універсальний спосіб контролю за виконанням групової чи індивідуальної роботи. Отримайте послання на YouTube (слайд_31_)чи Google сервіси у форматі коду та перегляньте документ прямо зі свого смартфону хоч у дорозі, хоч на перерві.

Елемент домашнього завдання (слайд_32_)

Додаю QR-код у домашнє завдання. За ним може бути сховане посилання на додаткові матеріали, презентація чи конспект до уроку, що дуже допоможе учням, які відстали у роботі. Також таким чином ви можете записати та надати ролик, за яким діти пригадають матеріал з попередньої теми.

Це цікаво! У дітей виникає відчуття самовпевненості: я можу це зробити швидше, краще, пізнати більше!

 

Дякую за увагу! (слайд_33_)Хмарні та інші освітні ресурси http://qrcoder.ru/code/?http%3A%2F%2Fcikavahimiya.blogspot.com%2Fp%2Fgoogle.html%3Fm%3D1&10&0

11578946-teamlab-offers-online-document-editing-toolsetОнлайнові сховища даних

Онлайнові редактори презентацій

Сайт “Все о Prezi”: http://oprezi.ru/;

Інструкція по роботі з сервісом http://www.slideshare.net/Elena-gimn9/prezi-9700113;

Покрокова інструкція http://goo.gl/Ex3U0;

Онлайнові редактори тестів та опитувальників:

poll-how-to

Ресурси для створення карт знань, візуалізації

How-to-mind-map


Ресурси для створення навчальних матеріалів

ipad-educational-apps


chart (3)Ресурси для створення QR-кодів

інструкція о роботі з сервісом;

інструкція по роботі з сервісом;

інструкція по створенню кодів.


Microsoft Mouse Mischief – програма для організації “багатомишшя”.

                             Дидактичні ігри

                             Створення пазлів

                             Інтерактивний малюнок

                             Інетерактивне відео

                             Анотовані малюнки

                             Створення флешкарток

                             Інтерактивний колаж

                             Колаж

 

Корисні посилання

Соціальні аспекти навчання

    Наступні інструменти використовують потужності соціальних медіа задля допомоги учням у процесі навчання, а вчителям для взаємодії.

 1.                EdmodoEdmodo - це освітній сайт, який являє собою усічену соціальну мережу за типом Facebook або ВКонтакте, яка дозволяє спілкуватися вчителям та учням, об'єднавшись навколо процесу навчання у школі. Є також можливість робити записи російською мовою.
 2.                GrockitGrockit об'єднує учнів під час навчання, що проходить курсами на цьому великому соціальному сайті.
 3.                EduBlogs: EduBlogs пропонує надійне і безпечне місце для ведення блогів, як для себе, так і для всього вашого класу.
 4.                Skype: Skype може бути відмінним інструментом для підтримки зв'язку з іншими педагогами або навіть участі в нарадах у режимі онлайн. Більше того, він може допомогти вчителям співпрацювати з іншими класами, навіть в інших країнах.
 5.                Wikispaces: Wikispaces дозволяє вчителю поділитися онлайн зі своїми учнями уроками, медіа та іншими матеріалами, дати їм можливість об'єднатися один з одним для співпраці з метою побудови своїх власних освітніх Wiki на Wikispaces.
 6.                Pinterest: на Pinterest ви можете прикріпити практично будь-яке зображення, яке ви вважаєте цікавим і важливим для розміщення, багато вчителів використовують його як сховище розгорнутих планів уроків, проектів і різних надихаючих матеріалів.
 7.                Schoology: завдяки соціальному сайту Schoology освітяни можуть керувати заняттями, залучати до них учнів, обмінюватися контентом і спілкуватися з іншими вчителями.
 8.                Quora: незважаючи на те, що Quora може використовуватися для широкого спектру різних цілей, він слугує відмінним інструментом для педагогів. Його можна використовувати для співпраці і спілкування з іншими професіоналами даної сфери або для залучення школярів у дискусії після занять.
 9.                Ning: Ning дозволяє будь-якому користувачеві створювати персоналізовані соціальні мережі, які можна чудово використовувати як педагогам, так і учням.
 10.           OpenStudy: ви можете мотивувати школярів на спільну колективну роботу з вивчення навчального матеріалу, використовуючи соціальний сайт OpenStudy.
 11.           ePals: одним з найбільш незаперечних переваг Інтернету є можливість зв'язатися з ким завгодно і де завгодно. ePals цим якраз і займається, але орієнтується при цьому на учнів, допомагаючи їм вивчати мови і розуміти різні культури, що відрізняються від їхніх власних.

Безпосередньо навчання

   Наступні освітні інструменти допоможуть вам зробити уроки захоплюючими, веселими і цікавими, а головне, більш ефективними.

 1.               Khan Academy: Khan Academy - багато вчителів використовують цю прекрасну колекцію матеріалів з математики, природничих наук, а також лекції з фінансів і всілякі вікторини, щоб доповнити свої навчальні матеріали.
 2.               MangaHigh: MangaHigh пропонує вчителям величезну кількість освітніх ресурсів на базі ігрового навчання з математики.
 3.               FunBrain: якщо ви шукаєте велику колекцію навчальних ігор, ви можете сміливо зупинитися на FunBrain. Тут вчителі можуть знайти для себе наочні захоплюючі і веселі посібники з математики і читання.
 4.               Educreations: Educreations - це дивовижний онлайн-інструмент для iPad, який дозволяє вчителям (або учням) створювати навчальне відео відповідно до заданої теми. Ідеальний варіант для навчання або демонстрації учнями своїх знань.
 5.               Animoto: Animoto дозволяє легко створювати відео-уроки або презентації для школи та обмінюватися ними з учнями.
 6.               Socrative: Socrative доступний для комп'ютерів, мобільних пристроїв і планшетів, це система учнівських відповідей за допомогою ігор та вправ, які можна проходити на будь-якому пристрої. Більше того, вчителі можуть легко відстежувати успіхи учнів і оцінювати їх.
 7.               Knewton: адаптоване навчання активно обговорюється в даний час і Knewton дозволяє кожному вчителю отримати до нього доступ і активно використовувати. Сайт персоналізує навчальний онлайн контент для кожного студента відповідно до його або її індивідуальних потреб.
 8.               Kerpoof: на Kerpoof учні можуть отримати незабутню творчу самореалізацію у процесі навчання, використовуючи ігри, інтерактивні заходи, інструменти малювання і багато іншого, що буде для них одночасно і захоплюючим, і пізнавальним.
 9.               StudySyncStudySync - це освітня платформа з повнофункціональним інструментарієм для викладання та навчання, включаючи цифрову бібліотеку, щотижневі публікації практичного призначення, онлайн-твори і експертні оцінки, базові завдання і мультимедійні уроки. Цей сайт може надати велику допомогу у проведенні шкільних уроків.
 10.           CarrotSticks: на сайті CarrotSticks вчителі можуть скористатися широким спектром навчальних ігор з математики, даючи школярам можливість попрактикуватися із задоволенням.

Планування уроку та інструментарій

    Використовуючи наступні технічні інструменти, ви зможете об'єднати тематично важливі уроки і створення дивовижних і незабутніх учнівських проектів.

 1.                Teachers Pay Teachers: у вас є відмінні уроки, якими ви хотіли б поділитися? Шукаєте що додати до власного уроку? На сайті Teachers Pay Teachers ви можете зробити обидві речі: продати власні матеріали для проведення шкільного заняття, а також придбати високоякісні ресурси, запропоновані іншими вчителями.
 2.                PlanboardPlanboard - цей дивовижний онлайн-інструмент створений спеціально для вчителів, з ним ви можете оцінити і упевнитися, наскільки добре організовані ваші уроки і наскільки правильно проходить ваш шкільний день.
 3.                TimetoastTimetoast є досить-таки відмінним інструментом для учнівських проектів, що дозволяє їм створити зручний, інтерактивний графік реалізації проекту по хвилинах.
 4.                Capzles: на Capzles представлено безліч різних можливостей для проведення шкільного уроку, там неодмінно знайдеться додаток, що буде відповідати вашим потребам. Capzles дозволяє легко зібрати в одному місці різні мультимедіа, такі як фотографії, відео, документи і навіть пости у блогах, що робить його ідеальним для викладання, навчання або створення онлайн-проектів.
 5.                Prezi: хочете створити презентації, від яких ваші учні будуть у захваті? Скористайтеся таким онлайн-інструментом як Prezi, який дозволяє легко перетворити ваш урок у щось неймовірне, і навіть дозволяє співпрацювати з учителями.
 6.                Wordle: створюйте приголомшливі хмари слів за допомогою Wordle, вони стануть відмінним доповненням до уроків (будь-якої) мови.
 7.                QR-коди: QR-коди (або quick response codes, швидкі коди відповіді) у сфері освіти можна зустріти все частіше і частіше. Якщо ви хочете бути в тренді, вам знадобиться інструмент для створення і управління кодами - такий як Delivr, а також для читання кодів, як будь-який з тих, які перераховані на цьому сайті.
 8.                                                  QuizletQuizlet полегшує педагогам процес створення навчальних посібників для школярів, особливо різних карток, які допомагають легко запам'ятати важливу інформацію.
 9.                MasteryConnect: наскільки успішність ваших учнів знаходиться у відповідності з державними та іншими базовими стандартами? MasterConnect дозволяє її легко відстежувати і аналізувати, як і інші особливості навчання школярів.
 10.           Google Docs: за допомогою (російськомовного) Google Docs педагоги разом з учнями та колегами можуть створювати і спільно використовувати документи, презентації, електронні таблиці, а також залишати відгуки та враження про створені учнями проекти.
 11.           YouTube: не всі школи дозволяють використовувати YouTube, але ж на сайті представлено безліч прекрасних навчальних матеріалів для занять у школі. Є навіть спеціальний освітній канал, орієнтований тільки на вчителів та учнів.
 12.           TED-EdTED є не тільки прекрасним сайтом для отримання натхнення, але також містить численне відео, яке структурується за темою і неодмінно стане корисним для навчання буквально всьому: починаючи з того, як працює болезаспокійливий засіб до шекспірівських сонетів.
 13.           Glogster: Glogster - це соціальний сервіс, який дозволяє комбінувати музику, фотографії, відео та багато іншого, що ви тільки побажаєте. Тобто дозволяє створювати мультимедійні постери, плакати тощо. Це відмінний спосіб для створення навчальних матеріалів і зручний інструмент для творчих проектів.
 14.           Creaza: хочете взяти із собою у ХХІ століття свої шкільні проекти? Creaza допоможе вам здійснити задумане, пропонуючи інструменти для мозкового штурму, створення мультфільмів, а також редагування аудіо та відеоматеріалів.
 15.           Mentor Mob: На Mentor Mob ви чи ваші учні можете створити навчальний плейлист, що є, по суті, колекцією високоякісних матеріалів, які ви можете використовувати для вивчення конкретної концепції.

Корисні інструменти

    Наступні інструменти допоможуть вам залишатися на зв'язку, організовувати, а також нарощувати легкість побудови мультимедійних уроків і засобів навчання.

 1.                Evernote: ви можете збирати прекрасні ідеї, фотографії, записи або ще що-небудь цікаве на своєму акаунті Evernote (російськомовному), маючи доступ до нього у будь-якому місці. Це той інструмент, який ви повинні мати у себе при плануванні уроків.
 2.                Twitter: в освіті існує безліч способів використання Twitter. Вчителі можуть зв'язуватися з іншими педагогами, брати участь у чатах, ділитися своїми ідеями, або навіть використовувати Twitter під час уроків, щоб достукатися до учнів.
 3.                Google Education: Google пропонує цілий ряд цікавих ресурсів, що стосуються освітніх технологій для вчителів, в тому числі електронну пошту і сумісні з нею додатки, відео, плани уроків, професійний розвиток і навіть освітні гранти.
 4.                Dropbox: за допомогою простого безкоштовного (російськомовного) сервісу Dropbox легко зберігати, обмінюватися, і мати доступ до всілякої інформації з будь-якої точки світу.
 5.                Diigo: Diigo дозволяє використовувати Інтернет немов паперові матеріали, створюючи можливість під час читання щось підкреслити, виділити, зробити закладки, замітки або навіть прикріпити стікер.
 6.                Apple iPadApple iPad - це один з найбільш затребуваних, хоча і вартісних, високотехнологічних інструментів, які використовуються у проведенні сучасних шкільних уроків. Він став улюбленцем педагогів і школярів в багатьох країнах світу.
 7.                Aviary: Aviary являє собою набір інструментів, які дозволяють легко редагувати зображення, ефекти, зразки, музику та аудіо або ж створювати і змінювати скріни.
 8.                Jing: якщо ви навчаєте дітей, розповідаючи їм про технології, або про що-небудь інше, хороша програма скриншоту буде вам просто необхідна. Jing - це відмінний вибір, який дозволяє вчителям робити скріншоти у вигляді зображень, відео, редагувати їх і обмінюватися результатами.
 9.                Popplet: ви і ваші учні можете використовувати Popplet, щоб обговорювати важливі ідеї, створювати інтелектуальні карти, обмінюватися і співпрацювати.
 10.            Google EarthGoogle Earth (російськомовний) може використовуватися як дивовижний і швидкий спосіб навчити учням географії або розповісти про геологію, про те, що відбувається в будь-якій точці світу.
 11.            DonorsChoose: вам необхідно фінансування вашого шкільного проекту? Ви можете отримати його за допомогою сайту DonorsChoose, який з'єднує нужденних вчителів з охочими надати фінансову допомогу.
 12.            SlideShare: на SlideShare ви можете завантажити свої презентації, документи, відео та обмінюватися ними з учнями та колегами. І навіть більше, ви можете скористатися матеріалами, які виклали інші користувачі сайту.
 13.            LiveBindersLiveBinders як технологічний інструмент дозволяє зібрати і систематизувати різні ресурси, а також надає інструменти для підключення та роботи інтерактивної дошки.
 14.            AudioBoo: за допомогою такого інструменту як AudioBoo, ви зможете записати і поділитися аудіо з вашими учнями.

Матеріали з сайту http://osvita.ua/ 

Застосунок LearningApps

     Сервіс LearningApps є додатком Web 2.0 для підтримки освітніх процесів у навчальних закладах різних типів. Це конструктор для розробки інтерактивних завдань за різними предметними дисциплінами для застосування на уроках і в позакласній роботі. LearningApps.org розробляється як науково-дослідний проект Центру Педагогічного коледжу інформатики освіти PH Берн у співпраці з університетом м.Майнц та Університетом міста Циттау / Герліц (Німеччина).

https://1.bp.blogspot.com/-br1c02_-oBQ/U2dCI-Jo2uI/AAAAAAAAAt8/jD_L1z-YYXc/s280/%D0%BA%D1%83%D0%B5.jpg

        Основна ідея інтерактивних завдань полягає в тому, що учні можуть перевірити і закріпити свої знання в ігровій формі, що сприяє формуванню пізнавального інтересу учнів.

На сайті можна зайти в тьюторську і познайомитися з найважливішими функціями роботи сервісу (відео англійською мовою). 

        Модулі LearningApps можуть бути безпосередньо включені у зміст навчання, а також їх можна змінювати або створювати в оперативному режимі.

     На сервісі є галерея загальнодоступних інтерактивних завдань, яка щодня поповнюється новими матеріалами, які створені викладачами різних країн.

      Сервіс LearningApps має зрозумілий інтерфейс користувача на 5 мовах, для вибору потрібної мови необхідно в правому верхньому кутку вибрати відповідний прапорець.

    У даному середовищі можна швидко створити інтерактивні завдання за зразками галереї LearningApps.

       Важливо відзначити, що правильність виконання завдань перевіряється миттєво. 

      Сервіс LearningApps надає можливість отримання коду для того, щоб інтерактивні завдання були поміщені при бажанні на сторінки сайтів або блогів викладачів та учнів.

     На жаль, в шаблонах зустрічаються окремі друкарські помилки при перекладі на російську мову, які неможливо виправити вручну, і не всі типи завдань доступні для роботи з кирилицею.

Сервіс LearningApps призначений для створення інтерактивних навчально-методичних посібників з різних предметів.

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Інші матеріали
Додано
13 березня 2020
Переглядів
428
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку