Гра подорож «ДОРОЖНІЙ РУХ»

Про матеріал
Мета: повторити з учнями правила дорожнього руху; закріпити вміння правильно переходити дорогу, знання сигналів світлофора, сигналів регулювальника, дорожніх знаків; виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі, бажання дотримуватися правил дорожнього руху.
Перегляд файлу

КЗО «Криворізька загальноосвітня школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів»ДОР»

 

 

 

 

 

 

Гра подорож

Тема

«ДОРОЖНІЙ РУХ»

 

 

 

 

 

 

Підготувала:

ВИШНЕВСЬКА Т

 

 

 

 

Кривий Ріг

2017-2018 н.р.

ГРА-ПОДОРОЖ «ДОРОЖНІЙ РУХ»

 

Мета: повторити з учнями правила дорожнього руху; закріпити вміння правильно переходити дорогу, знання сигналів світлофора, сигналів регулювальника, дорожніх знаків; виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі, бажання дотримуватися правил дорожнього руху.

Обладнання: загадки; малюнок «Як перейти нерегульоване перехрестя»; тест; відеоматеріали.

 

ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ

I. Станція «Літературна»

1. Читання вірша

АЗБУКА МІСТА

Місто, в якому з тобою живем,

Можна по праву зрівнять з букварем.

Азбука вулиць, розкривши для нас

Місто, уроки дає повсякчас.

Ось вона, азбука — треба всю знать, —

Вздовж тротуару, глянь, знаки стоять.

Азбуку міста завчи до ладу,

Щоб не потрапити раптом в біду.

Я. Пішумова

2. Робота над загадками

— Які загадки про дорожній рух ви знаєте?

• Різні скельця є у мене:

Червоне, жовте і зелене.

Можу ними я сказати:

«Йти», «Стояти», «Зачекати». (Світлофор)

• Тротуаром йдуть малята,

Жваві хлопчики й дівчата.

Не кричать і не пустують —

Дуже ввічливо крокують.

Симпатичні всі на вроду

Наші дітки — … (пішоходи).

• Ми побачили з тобою,

Як одною лиш рукою,

Тільки жезла він підняв, —

Вантажівку вмить спиняв.

Що ж це за силач такий?

Це, малята,... (постовий).

• Я правдиво вам скажу,

Всім це місце я вкажу.

Друзі, слово честі, —

Де схрестилися дороги,

Рух порядок має строгий —

Там і... (перехрестя).

• Що за коник полосатий

На дорозі коло хати?

«Зебра», кажуть, уляглась —

Звідкіля вона взялась?

«Зебра» в нас на переході —

Та чи є така в природі? (Пішохідна розмітка «Зебра»)

• На дорозі звір лежить:

Весь у смужку, ніби спить.

У степу він народився,

А у місті нам згодився.

Цього звіра звати «зебра»,

В нього є смугасті ребра.

Знає кожний пішохід —

Це безпечний… (перехід).

• Стоять вони всі при дорозі,

Допомогти людині в змозі,

Усюди — близько і далеко,

Надійні сторожі безпеки.

Одні із них нам сповіщають,

А інші — щось забороняють,

Попереджають нас завжди,

Аби не трапилось біди.

Вартують на узбіччях тихо,

Оберігають нас від лиха.

Ти тільки будь уважним дуже,

Їх слухайся, шановний друже.

Це знає кожен, знає всякий —

Слід поважать дорожні... (знаки).

II. Станція «Перехрестя Дружби»

Робота в групах за малюнком «Як перейти нерегульоване перехрестя»

Учитель.

До перехрестя рівнозначних доріг одночасно під’їхали вантажний автомобіль, автобус і підійшов пішохід — хлопчик.

— Який транспортний засіб має право в’їзду на перехрестя?

— Як хлопчикові слід перейти перехрестя, щоб потрапити в пункт А? (Переважне право проїзду має вантажівка, оскільки у неї немає перешкоди праворуч. Вантажівка їде, мабуть, прямо, тому що покажчик повороту в неї не вимкнений. Пішохід (хлопчик) зупиняється на тротуарі і переконується в тому, що вантажівка їде прямо. Отже, ліворуч небезпека йому не погрожує. Хлопчик ступає на проїжджу частину і під захистом вантажівки доходить до середини вулиці. Там він дивиться праворуч і тільки після цього переходить вулицю.)

III. Станція «Автомультик»

• На чому їхав Ємеля до царя у палац? (На печі)

• Чим змащував свій моторчик Карлсон? (Варенням)

• Улюблений двоколісний вид транспорту кота Леопольда? (Велосипед)

• На що перетворила добра фея гарбуз для Попелюшки? (На карету)

• Який подарунок зробили батьки дядьки Федора листоноші Пєчкину? (Велосипед)

• На чому літав Хоттабич? (На килимі-літаку)

• Особистий транспорт Баби-Яги. (Ступа)

• На чому катався Кай? (На санчатах)

• На чому літав Барон Мюнхгаузен? (На ядрі)

• У чому пливли по морю цариця зі своїм немовлям у казці про царя Салтана? (У бочці)

• За допомогою якого транспорту пересувалися Бременські музиканти? (За допомогою воза)

• У чому їхала Василина Премудра до царя в палац? (У кареті)

• Їхали ведмеді на велосипеді,

А за ними кіт задом наперед,

А за ним комарики…

На чому літали комарики? (На повітряній кульці)

• Хто і на чому подорожував у мультфільмі «Чунга-Чанга»? (Лев — на кораблику)

 

IV. Станція «Проспект Знань»

Тестування

Познач правильну відповідь.

1. Пішохід — це:

1) людина, що виконує роботу на дорозі;

2) особа, що йде по тротуару;

3) особа, що знаходиться поза транспортним засобом на дорозі і що не виконує на ній роботу.

2. Які з перелічених ситуацій можуть стати причинами дорожньо-транспортних пригод?

1) Перехід дороги в невизначеному місці;

2) ігри на проїжджій частині;

3) ходіння по проїжджій частині дороги.

3. Що означає поєднання червоного і жовтого сигналів світлофора?

1) Можна починати перехід;

2) незабаром увімкнеться зелений сигнал.

4. Що означає мигання зеленого сигналу світлофора?

1) Світлофор несправний;

2) час зеленого сигналу збігає;

3) рух заборонений.

5. Як повинна рухатися піша колона по проїжджій частині?

1) По лівому краю дороги назустріч транспорту, що рухається;

2) по правому краю дороги у напрямку руху транспорту.

6. Чим повинен керуватися пішохід, якщо жест регулювальника суперечить вимозі світлофора?

1) Жестом регулювальника;

2) сигналом світлофора;

3) діяти на власний розсуд.

7. Де дозволяється кататися на санчатах і лижах?

1) По дорозі, призначеній для пішоходів;

2) по правій стороні проїжджої частини;

3) у парках, скверах, стадіонах, тобто там, де немає небезпеки виїзду на проїжджу частину.

8. Яких вимог Правил дорожнього руху повинен дотримуватися пішохід, переходячи дорогу?

1) Переходити під прямим кутом;

2) не зупинятися на дорозі без потреби;

3) не їсти морозива.

9. Що таке тротуар?

1) Дорога для велосипедистів;

2) дорога для пішоходів;

3) дорога для транспорту.

10. Чи небезпечно ходити по краю тротуару?

1) Не небезпечно, оскільки тротуар призначений для пішоходів;

2) не небезпечно, оскільки транспорт не повинен їхати близько до тротуару;

3) небезпечно, оскільки можна бути зачепленим транспортом, що близько йде.

11. Як ви визначаєте, чи встигнете перейти дорогу перед транспортом, що рухається?

1) Рулеткою;

2) правилом «трьох стовпів»;

3) запитаєте водія.

12. З якого віку можна їздити на велосипеді по проїжджій частині?

1) З 14 років;

2) з самого народження;

3) коли отримаєш права.

 

V. Станція «Зупинка ерудитів»

• Саморушний чотириколісний транспортний засіб. (Автомобіль)

• Безквитковий пасажир. (Заєць)

• Загальна назва автобуса, трамвая, тролейбуса. (Громадський транспорт)

• По рейках біжить — на поворотах деренчить. (Трамвай)

• Людина, що їде в транспорті, але не за кермом. (Пасажир)

• Смуга землі, призначена для пересування транспорту і пішоходів. (Дорога)

• При поїздці в громадському транспорті тримайтеся за... (поручень).

• Старовинний екіпаж, запряжений кіньми. (Карета)

• Хто продає квитки в громадському транспорті? (Кондуктор)

• Багатомісний автомобіль для перевезення пасажирів. (Автобус)

• Підземний вид громадського транспорту. (Метро)

• Улюблений транспортний засіб відчайдушних дітлахів, для їзди на якому потрібно відштовхуватися ногою. (Самокат)

• Сходинка-чарівниця в метро. (Ескалатор)

• Сходи на морському судні. (Трап)

• Автомобіль, якому не страшні найгірші дороги. (Всюдихід)

• Місце роботи водія в автомобілі, автобусі, тролейбусі, трамваї. (Кабіна)

• Будинок для автомобіля. (Гараж)

• Водій велосипеда. (Велосипедист)

• Гараж для літаків. (Ангар)

• Спортивна споруда, де проводяться кільцеві перегони на велосипеді. (Велотрек)

• Людина, що йде по тротуару. (Пішохід)

• Алея посередині вулиці. (Бульвар)

• Перетин залізничних колій з проїжджою автомобільною дорогою. (Переїзд)

• Перекладина, що опускається і піднімається, для відкриття і закриття переїзду. (Шлагбаум)

• Дорога для трамвая. (Рейки)

• Частина дороги, по якій йдуть пішоходи. (Тротуар)

• Опора рейок. (Шпали)

• Вигин дороги. (Поворот)

• Частина заміської дороги для пересування пішоходів, якщо немає тротуару. (Узбіччя)

• Людина, що управляє автомобілем. (Водій)

• Водій літака. (Льотчик, пілот)

• Асфальтована заміська дорога для руху транспорту. (Шосе)

• Пристрій для зупинки автомобіля. (Гальмо)

• Водовідвідна канава уздовж дороги. (Кювет)

• Що показує стрілка спідометра? (Швидкість)

• «Ноги» автомобіля. (Колеса)

• Місце на дорозі, призначене для пішоходів. (Перехід)

• «Очі» автомобіля. (Фари)

• Частина вантажівки, призначена для перевезення вантажів. (Кузов)

• Смугаста розмітка переходу. (Зебра)

• Місце перетину вулиць. (Перехрестя)

• Вид вантажівки, кузов якої звалює вантаж сам. (Самоскид)

• Міліціонер, регулюючий рух на перехресті. (Регулювальник)

• Відкидна кришка, що закриває двигун. (Капот)

• Гучний звуковий сигнал спеціальної машини. (Сирена)

• Пристосування для буксирування автомобіля. (Трос)

• Місце для посадки і висадки пасажирів громадського транспорту. (Зупинка)

• Підземна споруда для руху транспорту. (Тунель)

• Міцна широка лямка, що забезпечує безпеку водія і пасажирів. (Пасок безпеки)

• Пішохід або водій, що не виконує Правила дорожнього руху. (Порушник)

• Захисний головний убір мотоцикліста. (Шлем)

• Пристрій, за допомогою якого водій спостерігає за рухом транспорту збоку і ззаду, щоб не було аварії. (Дзеркало)

• Покарання за порушення ПДП. (Штраф)

 

VI. Підсумок заходу

Отже, сьогодні ми з вами подорожували в країну дорожнього руху. Тепер нам час повертатися додому. Вам сподобалась наша подорож? Що нового ви дізналися?

— Чому потрібно виконувати правила дорожнього руху?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Висновки

  • Мета заняття дотримана.
  • Вчитель вміло реагувала на нестандартну відповідь дітей.
  • Матеріал підібраний відповідно до віку учнів.

Але

  • Мало форм роботи, та методів проведення уроку.
  • Не достатня кількість роздаткового матеріалу.

 

 

docx
Додано
19 лютого 2019
Переглядів
3805
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку