Мета.
Освітня. Ознайомити учнів із особливостями грибів та бактерій, вчити називати відмінності грибів і бактерій від інших організмів, наводити приклади грибів, пояснити значення бактерій у природі та житті людини
Розвиваюча. Розвивати вміння працювати з підручником, логічне мистення.
Виховна. Виховувати екологічну свідомість, інтерес до предмету.Природознавство – 5 клас
Гриби і бактерії
Мета.
Освітня. Ознайомити учнів із особливостями грибів та бактерій, вчити називати відмінності грибів і бактерій від інших організмів, наводити приклади грибів, пояснити значення бактерій у природі та житті людини
Розвиваюча. Розвивати вміння працювати з підручником, логічне мистення.
Виховна. Виховувати екологічну свідомість, інтерес до предмету.
Тип уроку.
Матеріали та обладнання: підручниксхеми, малюнки, таблиці, м\м дошка, підручник.
Основні поняття та терміни: шапинка, ніжка, плодове тіло, грибниця, їстівні та отруйні гриби.
ХІД УРОКУ
Оргінізаційна частина.
І. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів.
Письмова перевірка д/з.
Усне опитування вправа «Мікрофон».
ІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
Учні на листочках (які заздалегідь роздані на партах) пишуть свої очікування.
Які ви знаєте отруйні та їстівні гриби? Чи можна дітям їсти гриби?
Навіщо ми миємо руки?
ІІІ. Сприймання та засвоювання учнями нового матеріалу.
Усне пояснення вчителя про різноманітність та особливості грибів.
Розглядаємо малюнок. Проговорюємо будову шапинкового гриба.
Перегляд відео «Рост грибов»
Фізкультхвилинка.
Усне пояснення вчителя про собливості та значення бактерій.
V. Узагальнення та систематизація знань.
Виконання вправ в індивідуальних картках.
VІ. Підведення підсумків уроку.
Чи збулися ваші очікування?
Учні на листочках (які заздалегідь роздані на партах) пишуть свої очікування.
Що найбільше сподобалося на уроці?
Де можна застосувати знання, які ми отримали сьогодні?
Яка інформація найбільше сподобалась і чому?
Про що вдома будете розповідати рідним?
Що найбільше сподобалося на уроці?
Оцінювання
VІІ. Надання та пояснення домашнього завдання.
Опрацювати пар.40, приготувати інформаційне повідомлення в довільній формі «Значення бактерій», або «Отруйні рослини, тварини, гриби»