"Графомоторика" презентація

Про матеріал
Презентація "Графомоторика" пропонується для перегляду та вивчення теми : "Графомоторика" вчителям-логопедам, вчителям початкової школи.Визначено основні етапи роботи: 1)Позитивна установка на письмо; 2) Закріплення позитивної установки письма; 3)Автоматизація набутих навичок у самостійному письмі,формування самоконтролю під час письма
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Графомоторика

Номер слайду 2

Матеріали підготувала Пастернак Олена Анатоліївна,учитель-логопед «вищої категорії», учитель-методист. Працюю на логопедичному пункті при криворізькій гімназії №52 Для створення презентації використовувала матеріали : Логинова Е. А. Нарушения письма. Особенности их проявления и коррек­ции у младших школьников : Учебное пособие / Под ред. Л. С. Волковой. — СПб.: «ДЕТСТВО-ПРЕСС», 2004. - 208 с. Також в презентації є авторські матеріали (зразки диктантів) і фото

Номер слайду 3

Графомоторика - це не тільки розвиток дрібної моторики. Це поняття включає в себе: спосіб утримання олівця\ручки, сили натиску при малюванні, письмі. Точність, ритмічність і темп рухів, та їх плавність. Удосконалення та автоматизація графомоторних навичок у процесі подолання дисграфії у молодших школярів рідко обговорюється в літературі.

Номер слайду 4

Моторні труднощі дітей не враховуються в характеристиці видів дисграфії, що виділяються педагогічною класифікацією. Рухові функції забезпечують «технічну» складову письма. Однак їх недостатність може негативно впливати і на якість мовних операцій, ускладнювати процес звукобуквенного структурування, який здійснюється паралельно до запису тексту.

Номер слайду 5

Дослідження графомоторних навичок у школярів свідчять про те, що у них утруднено відтворення рядів з однаковими елементами, так і рядів із елементами різної величини, що заміняють один одного. При виконанні графічних проб у дітей спостерігаються напруження руки, частий відрив ручки від паперу, труднощі дотримання розмірів графічних елементів та їх послідовності, заміни елементів, неможливість плавного переходу від одного елемента до іншого, повільний темп запису.

Номер слайду 6

Результати спостережень дозволяють зробити висновок про те, що рухові труднощі та неавтоматизованість графомоторних навичок, низький самоконтроль під час запису сприяють дезорганізації процесу письма школярів.  У письмових роботах зустрічається велика кількість помилок різних видів: пропуски та перестановки слів; недописування слів та речень; пропуск літер, складів; змішування букв, що мають схожі елементи; недописування або додавання зайвих елементів під час запису літер; стереотипне повторення букв, складів, слів.

Номер слайду 7

Порушення письма такого роду вимагають спеціально організованої корекційної дії, яку здійснюють, як правило, логопеди. На початковому етапі занять слід приділяти особливу увагу розвитку у дітей обертальних рухів, координації рухів пальців, кисті та передпліччя під час письма.

Номер слайду 8

Пропонуються наступні етапи роботи:1. Формування у дітей позитивної установки на письмо. На логопедичних заняттях цього етапу дитина спочатку не пише, а спостерігає за письмом логопеда. Учні можуть виступати у ролі вчителя і диктувати логопеду самостійно чи спільно вигадані речення, короткі тексти з опорою на сюжетні картинки. Повільний темп запису, паузи з коментуванням («пишу друге слово»), промовляння слів логопедом у процесі їх написання служать як ненав'язливий зразок для наслідування.

Номер слайду 9

2. Закріплення позитивної установки письма. На цьому етапі переходять до запису більшого матеріалу. Тут приділяється увага розбірливості запису та оволодіння дитиною основних правил написання. Продовжується використання коментованого запису, вправи та ігри, що сприяють розвитку мовного аналізу та синтезу, удосконаленню лексико-граматичного оформлення мовлення. 

Номер слайду 10

3. Автоматизація набутих навичок у самостійному письмі, формування самоконтролю під час письма. На цьому етапі з дитиною відпрацьовується спокійний ритм запису. Самостійно здійснюється письмо з промовленням вголос лише важких слів. Проводиться робота з цілеспрямованого формування у дитини дій контролю. На завершальній стадії роботи, дитина переходить до перевірки запису на внутрішньому плані, тобто без опори на зовнішнє мовлення.

pptx
Пов’язані теми
Логопедія, Презентації
Додано
8 грудня
Переглядів
15
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку