План-конспект
групового заняття
з розвитку слухового сприймання
та формування вимови
учнів 8-го класу з порушеннями слуху
Тема уроку:
“ Зовнішність людини ”.
Вчитель: Помаз Я.В.
Мета:
Текст «Дорога мені людина» (перша година роботи над текстом).
Хід уроку
1. Організаційний момент.
Привітання.
Налаштування учнів на роботу.
Запитання до учнів:
- Павле, ти мене чуєш? (з перешкодами)
- Як ти мене чуєш, Рито? (за екраном)
- Артеме, як ти допомагаєш мамі? (слухо-зорово)
- Рито, де працює твоя мама? (читання з губ)
2. Читання тексту (слухо-зорове сприймання).
Текст «Дорога мені людина».
Таня крадькома милувалася мамою. Для неї вона була схожа на вчительку: в окулярах, тонке
розумне обличчя. На ній була картата блузка, синя спідниця і біла хустка, яка різко відтіняла її
засмагле лице і світлі очі. Тонкі брови, красива лінія носа і яскраві губи робили її привабливою. На високому чолі жодної зморшки.
Довге каштанове волосся, нерівномірно висвітлене сонцем, спадало на плечі. У волоссі де-не-де пробивається сивина. У неї ще є особлива прикмета. Над лівою бровою – невелика родимка. Це ознака є спадковою для всіх жінок у маминій родині. Мати високого зросту, струнка. Та найголовніше – вона худорлява, ніхто не дає їй 35 років.
У материнському погляді немає ні фальші, ні хитрування. Очі її, постійно освітлені зсередини м’яким живим сяйвом, є вираженням її душі. Це погляд самої щирості, самого добра. Зовні мама сувора і неприступна, а насправді у неї добре серце.
3. Словникова робота.
«Крадькома милувалася» – з любов’ю дивилась на маму, так щоб вона не бачила.
«Спадкова ознака» – ознака, яка передається від бабусі до мами, від мами дочці.
4. Руханка.
5. Запитання до тексту.
- Як називається текст? ( читання з губ)
- Ким милувалася Таня? (слухо-зорово)
- Як була одягнена мама? (за екраном)
- Якого кольору очі у мами? (з перешкодами)
- Якого вона зросту? ( читання з губ)
- Яка особлива прикмета у мами? ( з перешкодами)
- Як ви вважаєте, мама у Тані красива? (слухо-зорово)
6. Бесіда за світлинами мам учнів.
Вчитель:
- Я знаю, ви принесли світлини своїх мам, уважно придивіться.
Запитання до учнів:
- Владе, якого кольору очі у твоєї мами? (слухо-зорово)
- Рито, якого зросту твоя мама? ( читання з губ)
- Павле, яка зачіска у твоєї мами? (з перешкодами)
- Артеме, якого кольору сукня у твоєї мами? (за екраном)
7. Робота з розрізними картками.
Учні знаходять зазначені у картці речення та виконують завдання.
Картка 1.
«Хустина різко відтіняла її засмагле лице і світлі очі».
Вчитель:
- Артеме, прочитай головні члени речення. (слухо-зорово)
Картка 2.
«Тонкі, брови, красив лінія носа і яскраві губи робили її привабливою».
Вчитель:
- Павле, назви прикметники. (з перешкодами)
Картка 3.
« Довге каштанове волосся, нерівномірно висвітлене сонцем, спадало на плечі».
Вчитель:
- Владе, прочитай іменники. (за екраном)
8. Робота у парах.
Учні задають питання один одному за текстом:
- Павло____ Владу: Що у мами над лівою бровою?
- Рита ____ Артему: Якого зросту мама?
- Влад ____ Риті: Яке у мами серце?
9. Підбиття підсумків уроку.