Департамент з гуманітарних питань Кам’янської міської ради
Комунальний заклад «Станція юних техніків»
Кам`янської міської ради
ТЕХНОЛОГІЧНА КАРТА
«Hand-made: прикраси з натуральних матеріалів»
Керівник гуртка «Народні ремесла України»
Толстоброва Світлана Костянтинівна
м. Кам’янське
2019 р.
Тема: Hand – made прикраси з натуральних матеріалів
Мета: ознайомити з поняттями, пов’язаними з історією та декоративними особливостями плетіння солом’яних виробів; навчити плести із соломи, розвивати уяву, інтерес до роботи з натуральними матеріалами, виховувати почуття поваги до українських народних ремесел.
Наочні посібники: зразки солом’яних прикрас.
Обладнання та матеріали:
Інформаційні матеріали
Всім нам час від часу хочеться щось робити своїми руками, створювати красу і ділитися цим досягненням зі світом. Виготовлення виробів з натуральних матеріалів можна зарахувати саме до такої категорії захоплень. Робота з натуральним матеріалом не тільки заспокоює, допомагає відволіктися від буденності, але й допоможе створити чудові прикраси.
Виготовлення різноманітних виробів з природного матеріалу — відмінне хобі, не тільки для дітей, а й для дорослих, що дає змогу отримати від процесу масу позитивних емоцій. Красивий виріб стане відмінним подарунком або вдалим доповненням до інтер'єру, адже вироби hand-made цінуються набагато дорожче, ніж однотипні речі з магазину.
Hand-made – це креативна і оригінальна робота, виконана своїми руками. Це метод самовираження і відмінна терапія від депресії і поганого настрою, що розкриває внутрішній світ людини, душа переповнюється дивовижними відчуттями.
Рукоділля багатьох відволікає від насущних проблем і допомагає знайти шляхи їх вирішення. Будь-яка людина, маючи руки і трохи фантазії, може створити безліч чудових речей.
Для багатьох цей вид мистецтва – прекрасна можливість для самовираження, бо майстриня вкладає у виготовлення виробу душу.
З появою першої людини на Землі з’явилося і рукоділля. З упевненістю можна сказати, що часи змінюються, а мода на прикраси і вироби ручної роботи не зникає. Звичайно, сучасні леді навряд чи одягнуть на себе намиста, зроблені з кісток тварин, але із задоволенням придбають намисто з натуральних каменів, дерева та інших природних матеріалів.
Причини популярності hand-made криються в оригінальності та самобутності кожної дрібниці. Речі, зроблені своїми руками, несуть в собі любов і тепло людського єства. Це мистецтво сповідує філософію збереження ресурсів Землі, повторно використовуючи матеріали для роботи. Майстри для створення своїх шедеврів використовують тільки натуральні складові.
Неповторність стилю цих незвичайних виробів ставить їх в один ряд з виробами відомих кутюр’є. Виконані за індивідуальним замовленням, вони виглядають «не як у всіх», вважаються більш модними, ніж ті, що можна зустріти де-небудь ще.
Кожна особистість хоче бути індивідуальністю, зберігати оригінальність в одязі і особливість в самовираженні. Неповторна унікальність і незвичність виробів, виготовлених в єдиному екземплярі, робить їх незабутнім подарунком. В даний час багато батьків намагаються прищеплювати своїм дітям любов до традицій свого народу, до витоків предків.
Прикраси hand-made є стильним аксесуаром для кожної жінки. Вони унікальні і неповторні. Біжутерію можна створювати з бісеру, дроту, дерева, натуральних каменів, за допомогою сухоцвітів і епоксидної смоли. Також можна використовувати такі предмети: морські мушлі, глину, насіння рослин, їх бутони, ягоди і листя.
Тому сьогодні ми з Вами створимо прикрасу з натуральних матеріалів, а саме з колосків житньої пшениці, маку, вівса, льону та мішковини. В давнину робили обереги з цих матеріалів:
Виходячи з назви, тканина мішковина призначається для виготовлення ємності для сипучої тари, відомої всім як мішок. Однак цей міцний, натуральний і недорогий матеріал знаходить чимало застосувань, в тому числі і в модному дизайні. Ця перевірена часом міцна і надійна тканина успішно конкурує з сучасними видами текстилю, і попит на неї не зменшується.
Різновиди і властивості
Традиційно сировиною для мішковини служили товсті і міцні волокна з рослинної сировини, в залежності від яких вона може мати сірий, коричневий або жовтуватий відтінок. Сучасна тканина може бути і синтетичною. Основними видами сировини для цього матеріалу, який виготовляють методом полотняного переплетення, є:
Цей матеріал може виготовлятися також з суміші різних волокон. Основними властивостями всіх видів мішковини є:
Технологія виготовлення прикраси
Готових листочків повинно бути 2 штуки.
Виготовлення солом`яної квітки;
Троянда готова!
Збираємо роботу.
Висновки
Матеріали для наших прикрас нам дарує сама природа. Колоски житньої соломи, льон, мак, овес - це природні натуральні матеріали з дуже світлою енергетикою. З них виготовляти різні прикраси одне задоволення, бо ці прикраси дарують не тільки красу та затишок, а й можуть слугувати ще й оберегом. Натуральні матеріали набувають все більшої популярності в handmade і декоруванні, тому такі прикраси завжди будуть актуальними.