Харчування і сміття. Матеріали, які часто використовуємо на пікніку: пластик одноразовий посуд, скло, папір, брезент тощо. Проблема засміченості довкілля.

Про матеріал
Презентація для уроку ДОВКІЛЛЯ 6 клас на тему " Харчування і сміття. Матеріали, які часто використовуємо на пікніку: пластик одноразовий посуд, скло, папір, брезент тощо. Проблема засміченості довкілля."
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Харчування і сміття. Матеріали, які часто використовуємо на пікніку: пластик одноразовий посуд, скло, папір, брезент тощо. Проблема засміченості довкілля. Довкілля 6 клас.

Номер слайду 2

Перевірка вивченого матеріалу. Дайте відповідь на питання: Що таке термічна обробка? Які переваги термічної обробки?Яку користь людям принесло освоєння полум’я?Що таке термін придатності? Як можна його збільшити?

Номер слайду 3

Пакування харчових продуктів. Вирушаючи на пікнік, ми часто беремо з собою велику кількість речей. Поміркуйте, що необхідно взяти, якщо ми плануємо денний відпочинок у лісі чи біля річки?Насамперед ми беремо із собою їжу. Чи звертали ви увагу на упаковку харчових продуктів? Із чого її виготовляють?

Номер слайду 4

Пакування харчових продуктів. Більшість продуктів запакована в поліетилен або папір. Є такі, що зберігаються в металевих або скляних посудинах. З алюмінію та пластику виготовляють пляшки для напоїв, контейнери. Також для паку-вання використовують поліетиленову плівку. Певна річ, упаковка потрібна, адже вона захищає продукти від впливу зовнішнього середовища та подовжує їхній термін придатності. Приготовану їжу ми кладемо в посуд. Удома ми використовуємо багаторазові та-рілки, горнятка, ложки, виделки. Але для подорожі такий посуд важкий і не зруч-ний, адже потребує миття. Тому людство винайшло легкий одноразовий пластиковий і картонний посуд.

Номер слайду 5

Пакування харчових продуктів. Зібравши їжу та інші необхідні речі в пакет, люди вирушають на пікнік. А що станеться з упаковкою, пакетами й одноразовим посудом після використання? На жаль, дехто залишає все це на місці відпочинку.

Номер слайду 6

Засміченість довкілля. З усіх відходів найбільш небезпечними є відходи з пластику, оскільки це довговічний матеріал. Залежно від складу пластику та клімату період його розкладу може сягати від 450 до 1000 років! Річ у тім, що пластик створений людиною штучно і живі організми не здатні його переробляти. Щорічно людство виготовляє близько 380 млн тонн продукції з пластику. Частина пластикових відходів потрапляє в довкілля і становить небезпеку для тварин, які ковтають сміття або заплутуються в ньому

Номер слайду 7

Засміченість довкілля2018 року на узбережжі поблизу Іспа-нії було знайдено мертвого кита, усередині якого виявили 30 поліетиленових пакетів та інших виробів з пластику. Крім пластику, дуже шкодять довкіллю алюмінієві банки з-під напоїв і консервів. Період їх розкладу сягає від 80 до 500 років. А скляні вироби розкладаються близько 1000 років. Утім скло не є великою загрозою для навколишнього середовища, оскільки воно виготовляється з природних матеріалів (кварцевого піску).

Номер слайду 8

Засміченість довкілля. Як довго будуть розкладатися в довкіллі різні відходи, подано на малюнку. Як видно з малюнка, найбезпечнішими для довкілля є упаковки зі звичайного паперу. Для зберігання молока та соків також використовують спеціальну упаковку з матеріалу, що має у складі не лише папір, а й поліетилен і алюміній. Через це період розкладу такої упаковки збільшується.

Номер слайду 9

Зменшення побутових відходів. Сьогодні людство намагається зменшити кількість побутового пластику і замінити його на безпечніші матеріали, як-от папір та інші біорозкладні матеріали — ті, що виготовлені з рослинних волокон, крохмалю тощо. Нещодавно в нашій країні був прийнятий закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Супермаркети починають замінювати поліетиленові пакети на біорозкладні (еко-пакети), а покупці все частіше використовують багаторазові сумки чи мішечки. Це не лише екологічно, а ще й фінансово вигідно, ніж купувати щоразу новий пакет.

Номер слайду 10

Зменшення побутових відходів. Актуальною справою є утилізація та переробка сміття. В Україні, на жаль, пе-реробляється лише незначна його частка (близько 4 %). Тому щороку на сміттєзвали-щах опиняється понад 10 млн тонн різних відходів, зокрема пластику. А після чудового дня на природі ми маємо залишити довкілля чистим. Зверніть увагу, що не можна спалювати сміття, оскільки в повітря потрапить велика кількість шкідливих речовин. Тому слід забрати сміття додому, розсортувати його і викинути в спеціальні смітники або здати в пункти прийому.

Номер слайду 11

Щоби зменшити кількість побутового сміття, кожен із нас має дотримуватися правил:• не купувати зайвих харчових продуктів;• обирати продукти в біорозкладній упаковці;• використовувати упаковку деяких товарів багаторазово для зберігання речей;• ощадливо витрачати мийні засоби, побутової хімії тощо;• не користуватися одноразовим посудом;• намагатися дати старим речам «нове життя» (ремонт техніки, перешивання одягу тощо);• непотрібні речі віддавати тим, хто має в них потребу.

Номер слайду 12

ПЕРЕВІРТЕ СЕБЕНазвіть основні матеріали, у які пакують харчові продукти. Чому не можна спалювати вироби з пластику на місці відпочинку? Чому небезпечно залишати сміття на місці відпочинку? Що слід робити, аби зменшити кількість побутових відходів? Складіть перелік із 10 необхідних речей на пікніку. Обговоріть, чому люди залишають сміття після відпочинку. Адже всі знають про забруднення довкілля. Запропонуйте, як змінити ситуацію з екологічною свідомістю людей.

Номер слайду 13

КЛЮЧОВА ДУМКА УРОКУЗасміченість довкілля побутовими відходами сьогодні є становить певну небезпеку. Вирушаючи на пікнік, потрібно дбати про навколишнє середовище, не залишати після себе сміття, адже воно шкодить природі.

Номер слайду 14

Домашнє завдання : Опрацювати § 41. Завдання на 10 балів - письмово відповісти на питання 402, 403, 404, 405. Щоб отримати додатково ще 2 бали - підготуйте повідомлення ( не менше 6 речень) на питання 408 з 181 сторінки.

pptx
Додав(-ла)
Гришина Лариса
Додано
1 травня
Переглядів
198
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку