Що таке мінерали? Мінерал – це природні однорідні тіла, які являють собою хімічні сполуки і мають кристалічну структуру. Вони сформувалися в результаті геологічних процесів, і є частиною гірських порід. З латинської мови «minera» перекладається як руда. Мінерал – це фізично і хімічно самостійне тверде тіло з однорідним складом.
Кількість мінералів Більшість відомих каменів свої назви отримали ще в давнину. Історія використання мінеральної сировини почалася ще в кам’яному столітті. На початок 2022 р. затверджено понад 5300 мінералів. Найвідоміші мінерали: алмаз, смарагд, рубін, сапфір, олександрит, перли, бурштин.
Силікати Це найпоширеніші мінерали. До них відносять азбест, польовий шпат, каолін, калійну слюду, рогові обманки, плагіоклази і інші. Більшість природних сполук силіцію є похідними полісилікатних кислот. Коли до складу полісилікатів входить алюміній, тоді їх називають алюмосилікатами.
ХРИЗОТИЛ ТА АМФІБОЛ Протягом багатьох років вчені проводили дослідження щодо впливу амфіболу та хризотилу на здоров’я людини. І було доведено, що амфібол має дуже шкідливий вплив. Хризотил, за умови дотримання техніки безпеки, є найбільш безпечним волокном. Тому сьогодні в промисловості використовується виключно хризотиловий азбест.
Яшма технічна та кольорова SiO2 Натуральна яшма - мінерал поширений, і тому охочих до кольорових камінчиків людство збирало строкаті яшмові каміння ще на зорі своєї цивілізованості. Чому назвали «яшмою»? Як бачили, так і говорили: по-грецьки «строкатий» звучить як «яспис». Стало бути, яшма - це просто строкатий камінь. Використовуєтья в ювелірній справі.
Яшма технічна: застосування Завдяки високій міцності каменю його використовують в якості технічної сировини. З нього виготовляють призми, валки, кам’яні ступки і ін. Застосовується яшма і в інтер’єрах в якості елітного і дорогого оздоблювального матеріалу, яким обробляють стіни і підлоги, каміни і колони.
Застосування сірки Головним споживачем сірки вважається хімічна промисловість, яка поглинає приблизно половину видобутої сірчаної кислоти. З неї виробляють чорний порох, сірковуглець, різні барвники, бенгальські вогні та феєрверки. Чималу частину сірки споживає паперова промисловість.
Застосування мінералу галіт у промисловості Галіт широко застосовується в промислових цілях. До сфер застосування галіту відносяться: медицина, харчова, текстильна, нафтохімічна промисловість і комунальне господарство та тваринництво. Використання галіту особливо актуально під час ожеледі, адже ним посипають дороги і тротуари.
Застосування кам’яної солі У котельних використання кам’яної солі необхідно для очищення води в водонагрівальних котлах. Сіль перешкоджає попаданню бактерій в котел. Також кам’яна сіль використовується для пом’якшення твердої води. Крім того сіль використовують при обробці хутра та шкіри.
Лімоніт FeO(OH)·nH₂O Зустрічається в осадових породах у вигляді щільних землистих, порошкоподібних скупчень, натічних мас, конкрецій, оолітів, псевдоморфоз по піриту, сидериту, рідше – по гематиту. Колір бурий, світло-жовтий, коричневий. окиснення рудних Сировина для виготовлення заліза та фарб. Синонім – бурий залізняк. Стара українська назва - жовтильниця.
Застосування лімоніту Він використовувався для декоративних цілей як у побуті, так і в різні комерційні установи чи офіси з часів промислової революції. Він використовується так часто, що його можна досить легко подрібнити в барвник, який використовується для фарбування одягу або різних текстильних матеріалів.