Конспект уроку
Тема уроку: «Хмарні технології як сервіси мережі Інтернет»
Мета уроку: ознайомити учнів з поняттям «хмарні технології», а також можливостями хмарного сервісу на платформі Google workspace for education . Етапи створення презентацій; розвивати прийоми розумової діяльності (вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки); виховувати самостійність та компетентність.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань, умінь та навичок
Методи та прийоми навчання: розповідь,
Основні терміни і поняття: хмарні технології, Google документ, таблиці, презентації. Програмне забезпечення браузер Google chrome, аккаунт.
Міжпредметні зв’язки:
• інформатика – «Сервіси та служби інтернет»,
• виробниче навчання – «Основні поняття роботи в інтернеті».
Наочність:
• презентація «Хмарні сервіси»;
• завдання;
• конспект уроку;
• практична робота «Групове створення презентації в Google презентації».
Технічні засоби навчання:
• комп'ютери з виходом в Інтернет;
• мультимедійний проектор.
Хід уроку.
І. Організаційний момент
Ми починаємо урок.
Так як ми знаходимося у кабінеті інформатики, про що ми повинні з вами
пам’ятати? (Дотримуйтесь правил техніки безпеки). Яких саме? (відповіді учнів)
ІІ. Актуалізація знань
- Чи можете ви сьогодні уявити життя без комп'ютерної техніки, Інтернету та IT
технологій? (відповіді учнів)
- Звичайно, ні. Сучасні люди не уявляють своє життя без гаджетів та Інтернету, спілкуванням в соцмережах та слідкуванням за інформаційними ресурсами.
Щоб перевірити, як ви засвоїли попередню тему «Глобальна мережа Інтернет», я пропоную виконати наступне завдання. На ваших електронних адресах є посилання, необхідно перейти за цим посиланням.
(Учні виконують завдання).
( https://naurok.com.ua/test/globalna-merezha-internet-1051798.html )
ІІІ. Повідомлення теми та мети.
Сьогодні ми продовжимо знайомство із сервісами Інтернету.
Завдяки сучасним технологіям і сервісам, що надаються за допомогою мережі
Інтернет, можна створювати, редагувати, зберігати і здійснювати спільну роботу над різними документами на відстані.
Таку можливість надають хмарні сервіси.
Сьогодні ми спільно з вами спробуємо створити проект-презентацію з
використанням хмарних сервісів Google Презентація, вдосконалимо вміння та
навички працювати з Інтернетом, будемо розвивати прийоми розумової діяльності
(аналізувати, узагальнювати, робити висновки).
Тема нашого уроку - «Хмарні технології як інформаційні сервіси Інтернет».
Запишіть її в конспект (учні працюють з конспектом).
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Давайте з’ясуємо, що таке хмарні технології.
Хмарні технології - це технології розподіленої обробки даних, в якій
комп'ютерні ресурси і потужності надаються користувачеві як Інтернет-сервіс.
Існує ще одне поняття «хмара» – це нова технологія використання серверних
ресурсів. Розглянемо види хмарних технологій.
Є наступні категорії хмарних технологій:
При застосуванні хмарних технологій немає необхідності встановлювати на
всіх комп'ютерах дорогі програмні продукти.
Одним із основних видів хмарних технологій є модуль Програмне забезпечення який має декілька рівнів:
Відповідні сервіси частково є безкоштовними, причому використовує тільки ті функції програми, які йому потрібні.
Зручними у використанні є хмарні сервіси Google:
- Google Диск,
- Google документи.
Google Диск – це більше, ніж просто сховище файлів.
Завдяки використанню Google Диску можна зберігати файли, ділитися ними з
іншими користувачами, синхронізувати файли з різних пристроїв. Цей сервіс
підтримує близько 30 форматів файлів.
В Google Диску ви можете безкоштовно зберігати до 15 ГБ даних.
Максимальний розмір файла, який можна закачати на диск – 2 ГБ.
Документи Google – це безкоштовний набір веб-сервісів. Він дозволяє легко
створювати, спільно використовувати і змінювати документи в Інтернеті.
Документи, що створюються, зберігаються на спеціальному сервері Google. Це
одна з ключових переваг програми, оскільки доступ до введених даних може
здійснюватися з будь-якого комп'ютера підключеного до мережі Інтернет (при цьому доступ захищений паролем).
Для того, щоб користуватися хмарними сервісами Google, необхідно
створити свій аккаунт.
- А що таке аккаунт?
Аккаунт - це обліковий запис, в якій зберігається персональна інформація
користувача для входу на сайт.
Перше, що потрібно зробити – це увійти в свій аккаунт.
Ввести адресу електронної пошти і пароль. Потім натискаємо кнопку Сервіси.
Натискаємо на слово Більше і вибираємо потрібний нам сервіс, наприклад (Документи).
Інтерфейс Google Docs складається:
Праворуч - кнопки У вигляді списку, Сортування, Відкрити вікно вибору файлів;
Зліва - кнопка меню для вибору типу документа і структури папок ваших документів.
Щоб створити новий документ в Google, необхідно за допомогою меню
вказати необхідний нам тип документа (наприклад: презентація).
Вікно програми для створення презентацій в Документах Google нагадує
інтерфейс програми Microsoft PowerPoint. Тому працювати з даним сервісом досить просто.
У хмарних технологій є одна особливість.
- Яка? (Розповідь вчителя).
Однією з особливостей хмарних технологій є можливість спільної роботи над
документом групою користувачів.
(Керівник групи, відкриваючи «спільний доступ» для даного документа, надає
іншим користувачам можливість переглядати або редагувати його.)
Практична робота.
А зараз ми як одна проектна група спільно попрацюємо над презентацією на
тему «Хмарні обчислення та сервіси Google». Завдання та інструкція на
ваших робочих столах.
Я зробив титульний слайд, встановив спільний доступ. Кожен з вас повинен
створити свій слайд відповідно до теми, який оцінюватиметься 2 балами.
Приступаємо до роботи.
- Хто впорався зі своєю роботою, вийдіть зі свого акаунту та закрийте браузер. Маєте можливість отримати додатковий бал, розгадавши ребуси.
А тепер давайте подивимося на результати вашої роботи. Я організую перегляд
нашого проекту за допомогою проектора (організувати спільний перегляд презентації).
Дійсно, майбутнє Інтернету може бути дуже цікавим і корисним для нас. Слід
сказати, що в розвинутих країнах, а саме в Китаї та США такі технології вже
використовуються.
Тому Білл Гейтс правду казав, що хмарні технології - це наше майбутнє і не
тільки.
V. Первинна перевірка засвоєння знань.
VI. Оцінювання результатів роботи.
Підрахунок балів отриманих за урок.
VII. Підсумки уроку. Рефлексія.
Давайте повернемося до проблеми, яка була озвучена на початку уроку.
Дійсно, це так, і ви сьогодні в цьому переконалися. Хоча працювали ви над
презентацією в одному кабінеті, однак це можна зробити і перебуваючи в
сусідніх кабінетах або взагалі, сидячи у себе вдома.
VIII. Інструктаж домашнього завдання: створити спільний проект на тему:
«Україна - єдина країна».
Я радий, що ми з вами змогли створити нашу групову презентацію. На цьому урок закінчений. Дякую за співпрацю. До зустрічі.