14 квітня о 18:00Вебінар: Як урізноманітнити вивчення французької мови в класі та дистанційно

Хотиська битва, або як українські козаки врятували Європу від загарбництва Османської імперії

Про матеріал
Матеріал для уроку з історії України, про героїчний подвиг українських козаків у битві під Хотином.
Перегляд файлу

ІМПЕРІЇ

C:\Users\777\Pictures\150px-Alex_K_Petro_Sahaidachnyi.svg.png
C:\Users\777\Pictures\Петро_Конашевич-Сагайдачний.jpg
C:\Users\777\Pictures\DMWtpIlXcAYvxbd.jpg
Як українські козаки врятували Європу від Османської імперії

Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний

Українські козаки у 1621 році брали участь у Хотинській війні разом з Річчю Посполитою проти Османської імперії. Тоді на чолі козацького війська був Петро Сагайдачний. Він став не лише страшним сном для турків, але й поважною персоною серед європейських правителів. Битва під Хотином у цій війні стала вирішальним кроком до її припинення і поразкою для султана Османа II

 

 

 

БИТВА ПІД ХОТИНОМ

Хотин розташований у Чернівецькій області України. Впродовж XVII століття Хотин переходив з рук в руки, ним володіли і польські королі, і турецькі феодали, неодноразово місто визволяли запорозькі козаки.

У 1621 році битва за Хотин тривала чотири тижні, де союзне польсько-українське військо завдало поразки армії турецького султана.

На честь Хотинської битви Папа Григорій XV та Папа Урбан VIII за мужність війська присвятили день пам'яті – 10 жовтня і католицька церква до кінця XIX століття відправляла цього дня спеціальну службу.

ПЕРЕДУМОВИ БИТВИ

У султана Османа II був план, як захопити Україну, Річ Посполиту, а згодом і Центральну Європу. Надихнула його перемога над поляками у битві під Цецорою. І щоб знайти собі союзника, уряд Речі Посполитої звернувся до українських козаків за допомогою, обіцяючи різні права і привілеї.

Петро Сагайдачний погодився на участь у Хотинській війні заради права існування для самостійної Православної Церкви в Україні. 41 тисяча українських вояків стояли разом із 33 тисячею польського війська вийшли проти армії султана, яка мала майже 300 тисяч вояків, 250 гармат і 4 бойові слони.

ХІД ПОДІЙ

Коли Сагайдачний разом з військом прибув на підмогу, його радо зустріли і командування, i прості вояки, як видатного воєначальника.

Битва тривала від 13 липня і до кінця вересня. Вирішальну роль зіграли козаки під командуванням гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного. Його зухвала тактика неодноразово доводила султана до розпачу і зрештою здобула перемогу.

У літописі від Аксентія, учасника битви, сказано: "Битва була виграна завдяки мужності козаків, які були на стороні королевича, бо вони щодня робили вилазки проти ворога. Якби не козаки, то хто знає, що сталося би з коронним військом. Османи знали, що козаки дуже сильні і тому кидали основні свої сили проти них, вони говорили, що коли справляться з козаками, то з військом Речі Посполитої впоратися набагато буде легше. Не було такої ночі, щоб козаки не нападали на османський табір і приходили звідти з великою здобиччю".

НАСЛІДКИ ТА ЗНАЧЕННЯ БИТВИ

У результаті битви турки втратили до 32 тисяч чоловік і були змушені підписати Хотинський мирний договір, що завершив Польсько-турецьку війну 1620-1621 років. Розгром турецького війська під Хотином призвів до внутрішнього політичного послаблення султанської влади і відмови Османської імперії від намірів подальшого завоювання Європи.

 

Хотинська фортеця
Хотинська фортеця.

 

C:\Users\777\Pictures\unnamed.jpg

docx
До підручника
Історія України 8 клас (Сорочанська Н.М., Гісем О.О.)
Додано
31 березня 2020
Переглядів
304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку