ПРАКТИЧНА РОБОТА №2
Предмет: Історія України
Клас: 7-й
Тема: Християнська релігія і церква в житті давньоруського суспільства.
Мета: Сформувати та закріпити знання учнів про культурну діяльність жителів давньоруського Києва періоду правління Володимира Великого та Ярослава Мудрого; розвивати вміння уявляти події, які вивчаються, здатність втілюватися в історичний образ; познайомити учнів з видатними діячами періоду становлення та розвитку християнської релігії; формувати історичну свідомість, прищеплювати відчуття причетності до минулого, бажання більше дізнатися про нього.
Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: аналізувати письмові історичні джерела, давати стислу характеристику зображенням, робити висновки щодо значення подій, висловлювати судження щодо рівня духовного та культурного розвитку давньоруського суспільства.
Структура заняття:
І. Практична частина
1. Робота із розпізнаванням персоналій.
2. Робота з письмовим історичним джерелом.
3.Робота із фото джерелом.
Завдання 1 «Упізнай персону».
Мене вважають мудрою людиною. Я прихильник мирних шляхів у досягненні мети, замість війн у дипломатії користуюсь шлюбними зв’язками. Моя сестра та доньки одружені з польським, французьким, норвезьким, угорським королями, дехто називає мене за це тестем Єворопи. Я створов перший збірник законів, що отримав назву «Руська Правда». За час мого правління було збудовано багато чудових споруд. Деякі залишилися і до сьогодення. Наприклад, храм святої Софії.
_____________________________________________________________
Завдання №2 Робота з письмовим історичним джерелом.
Прочитайте уривок з літопису та проаналізуйте його за поданими запитаннями:
«І коли прибув, повелів він поскидати кумирів — тих порубати, а других вогню оддати. Перуна ж повелів він прив'язати коневі до хвоста і волочити з Гори по Боричевому [узвозу] на Ручай, і дванадцятьох мужів приставив бити [його] палицями… Потім же Володимир послав посланців своїх по всьому городу, говорячи: «Якщо не з'явиться хто завтра на ріці — багатий, чи убогий, чи старець, чи раб, — то мені той противником буде…» А назавтра вийшов Володимир з попами цесарициними і корсунськими на Дніпро. І зійшлося людей без ліку, і влізли вони у воду… а попи, стоячи, молитви творили. І було видіти радість велику на небі й на землі, що стільки душ спасається…»
Завдання №3 Робота із фото джерелом.
Розгляньте фотографію та дати стислу характеристику зображенню за поданими запитаннями:
.