Урок біології 8 клас
Тема: Хвороби органів дихання та їх профілактика
Мета :
Обладнання: таблиці “Органи дихання”
муляжі “Органи дихання”
проект “Ми ПРОТИ куріння! ”
Тип уроку: засвоєння нових знань
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Девіз уроку “Твоє здоров’я в твоїх руках!”.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
2.1. Графічний диктант. Взаємоперевірка і взаємооцінювання.
Ключ:
+ - + + - + + + + -
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
“+”-так
“-” -ні
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
3.1. Повідомлення теми, мети та завдань уроку.
3.2. Визначення очікувань.
3.3. Вступне слово вчителя про хвороби дихальної системи.
3.4. Робота з муляжами та таблицею.
(учні демонструють на таблиці та муляжі повітроносні шляхи та органи дихання).
3.5. Робота зі схемою “ Захворювання органів дихання”.
3.6. Робота в групах. Створення проекту «Захворювання органів дихання».
Вправа «Спільний проект»
Структурні ланки проекту:
Для підготовки спільного проекту попередньо створюються 8 дослідницьких груп, які отримують завдання для дослідження й додаткові дидактичні матеріали для роботи, обираються керівники груп та керівник проекту. Групи мають визначити причини захворювання, його симптоми та шляхи передачі відповідно тем міні-проектів, записати їх маркерами на аркушах формату А-3, А-4 у вигляді схем.
Презентація міні-проектів.
Створення схеми-опори спільного проекту. Заповнення таблиці.
Вид захворювання |
Причини виникнення |
Симптоми, шляхи передачі |
Дифтерія |
|
|
Туберкульоз |
|
|
Бронхіт |
|
|
Бронхіальна астма |
|
|
Плеврит |
|
|
Пневмонія |
|
|
ГРЗ |
|
|
Грип |
|
|
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
4.1. Демонстрація мультимедійного проекту «Ми ПРОТИ куріння!»
4.2. Вправа «Асоціативний кущ».
«Причини хвороб органів дихання»
4.3. Імітаційна гра «На прийомі у лікаря-інфекціоніста».
- Підготувати рекомендації щодо профілактики захворювання органів дихання
1. Дотримання правил особистої гігієни.
2. Підвищення опірності організму:
- загартування;
- збалансоване харчування;
3. Регулярне диспансерне обстеження.
4. Уникнення контакту з хворими.
5. Проведення вакцинації.
6. Здоровій спосіб життя.
V. Фізкультхвилинка.
Тепер трішки відпочинемо, подивіться і відреагуйте :
1) якщо ви згодні, що вдих і видих — це дихальні рухи, сплесніть у долоні;
2) якщо ви згодні, що після першого уроку в класній кімнаті кисню більше, ніж після п’ятого уроку, зробіть глибокий вдих і видих;
3) якщо вважаєте, що чхання – це швидкий і сильний видих через ніздрі, встаньте й зробіть три кругові рухи головою.
VІ. Підведення підсумків уроку.
6.1.Визначення справдження учнівських очікувань:
1) Що корисного ви дізналися на уроці ?
2) Чи є питання вивчені на уроці актуальними і корисними для Вас ?
3) Чи вірно ми вибрали девіз уроку ?
6.2. Вправа «Незакінчене речення»:
а) куріння, на мою думку, ...
б) я вважаю, що куріння...
в) ви переконали мене в тому, що куріння...
VІІ. Домашнє завдання: опрацювати ст. 95-96 , повторити параграфи 25-27
підготувати вікторину «Що ми знаємо про
дихання ?»
V ІІІ. Оцінювання рівня навчальних досягнень учнів.