Серйозний опік – це травма на все життя. Після опікової травми діти повністю не одужують і змушені лікуватися все життя. Йдеться не лише про фінансові витрати, а, насамперед, про скалічене майбутнє. Тому з метою інформування вчителів, а в подальшому батьків та учнів, розроблено інформаційний бюлетень для вчителів, який ознайомить з необхідною інформацією щодо цієї теми.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:
Опік - це характерне ураження шкірного покриву, у деяких випадках і тканин, а також м'язів, кісток.
Інформаційний бюлетень для вчителів
В И П У С К № 1 2 4 . 0 4 . 2 0 1 8
Опіки види та ступені опіків
їх ознаки
У чому проблема? Найбільш по- рідиною найбільш
ширеним типом часто трапляються
Опіки є дру-
травми в Україні є в кухні та ванній гою найбільш поши-
опіки гарячою кімнаті реною причиною
травм у дітей по всь- рідиною Глибина опіку ому світу Найбільша визначає, чи це Лише в група постражда- опік першого, дру-
Україні 12000 дітей лих від опіків гаря- гого, третього чи
чою рідиною є діти четвертого ступещорічно отримують віком 0-5 років ню. опіки різного ступе-
ню Опіки гарячою
Перш, ніж надава- термічний може ний покрив деяких ти першу допомогу бути отриманий в розчинів кислот (йод, важливо розуміти з результаті зіткнення приміром, побутова яким видом опіку з гарячими рідина- хімія тощо); маємо справу. Кла- ми, парою, розпече- променевий – ре- сифікація ними предметами; зультат перегріву на здійснюється електричний сонці. відповідно до того, опік може бути от- як було отримано риманий в резульпошкодження тка- таті впливу елекнини людини. тричного струму на людину;
Виділяють
хімічний може
наступні види утворитися із-за
опіків:
сильної дії на шкір-
В И П У С К № 1 С Т Р . 3
Правило №1. Усуньте джерело опіку
У першу чергу потрібно якнайшвидше усунути джерелоопіку. Якщо на людині горить одяг, то погасити полум’я потрібно будь-якими доступними способами. Постраждалого також можна облити водою.
Після того, як водою не менше джерело опіку 10-15 хвилин. усунуте, уражену Лід в даній ситуділянку потрібно ації використоохолодити. Місце вувати не можна, опіку 1 і 2 ступе- оскільки він моня потрібно поли- же тільки погірвати холодною шити травматич-
не пошкодження
Після надання першої допомоги при опіках необхідно викликати швидку допомогу. До приїзду лікарів забезпечте хворому багато води, можете дати йому теплий чай . шкірних покривів. На опік 3 і 4 ступеня слід накласти м’яку пов’язку, попередньо змочену в холодній воді. У міру висихання такої пов’язки холодну воду можна підливати.
Правило №3.
Знезараження опікової рани
Після охолодження на опік слід накласти пов’язку з антисептичним розчином. Пам’ятайте, що на шкіру обличчя таку пов’язку накладати не можна.
Найбільш розповсюдження помилка при опіках - це змазування ушкодженої ділянки маслом, кремом, маззю, яєчним білком і іншими подібними засобами. Це категорично не можна робити, оскільки такі засоби утворюють плівку на поверхні шкіри, що тільки погіршить теплообмін, а значить, опік пошириться вглиб тканин.
Крім того не можна відривати прилиплу до рани одяг і проколювати утворені пухирі. На тільки,що обпечене місце не можна наносити про опікову піну.