18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Презентація "Оздоровчі системи"

Про матеріал

Презентація "Оздоровчі системи" можна використати на уроці з основ здоров я "Оздоровчі системи " у 8 класі. Ця презентація містить інформацію про основні традиційні та сучасні оздоровчі системи, а також матеріал для практичної роботи з оздоровчого харчування.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Оздоровчі системи Дук Надія Олександрівна вчитель з основ здоров’я Запорізька гімназія №107

Номер слайду 2

Здоров'я набагато більше залежить від наших звичок і харчування, аніж від лікарського мистецтва. (Джон Леббок)  Оздоровча система – це комплекс спеціальних заходів, дій, спрямованих на збереження, зміцнення і відновлення здоров’я.

Номер слайду 3

Елементи оздоровчих систем Системи можуть містити в собі: фізичні вправи й комплекси гімнастики, правила раціонального харчування моральні постулати, психологічні практики і принципи організації здорового способу життя, різні види єдиноборств і масаж.

Номер слайду 4

Оздоровчі системи Традиційні Сучасні

Номер слайду 5

Традиційні оздоровчі системи Традиційні системи прийшли до нас з країн з безперервним і спадкоємного розвитку культури - Індії та Китаю. Це йога, у-шу, цигун.

Номер слайду 6

Йога Народилась йога у стародавній Індії. Йога найдавніший, фундаментальний, перевірений тисячоліттями метод свідомого гармонійного само-вдосконалення людини. Йога починає з того, що повертає нам повноту самоконтролю — безцінну здатність керувати особистою волею і силою. Таким чином відновлюється природній стан внутрішньої рівноваги і спокою, що не залежить від зовнішніх обставин. Послідовники хатха-йоги навіть в похилому віці мають відмінне здоров’я, прекрасну фізичну форму і високу працездатність. Йоги стверджують, що можуть жити стільки, скільки захочуть. 100 років для них - не рідкість.

Номер слайду 7

В наші дні цікавість до йоги викликана перш за все її величезними можливостями в плані підтримки відмінного здоров’я, профілактики і лікування багатьох хвороб. Поради йогів по питанням дихання, харчування, роботи, відпочинку, фізичних вправ і гігієни співпадають з останніми рекомендаціями сучасної фізіології та медицини.

Номер слайду 8

Традиційне ушу Ушу відноситься, переважно, до усього розмаїття китайських бойових мистецтв, які розвивалися протягом усієї відомої історії цивілізації Китай.

Номер слайду 9

Цигун Цигун – давньокитайська гімнастика, що поєднує фізичні вправи і медитацію. Більшість східних єдиноборств направлено на руйнування духу і тіла супротивника (але не насильства!). А гімнастика цигун створена для творення. Творення здоров'я, відновлення життєвої енергії, єднання з природою. Усі позиції та утворення в цигун дуже плавні, розтягнуті в часі. Під час їх проведення людина немов завмирає, виконуючи за цей час кілька дихальних циклів. За традицією гімнастику цигун проводять на свіжому повітрі, у парку, босоніж на галявині, щоб зарядитися енергією Землі.

Номер слайду 10

Сучасні оздоровчі системи Сучасні оздоровчі системи формуються у країнах молодої культури на основі системного (цілісного) підходу, прикладом є холізм.

Номер слайду 11

Хочете бути вічно бадьорими, здоровими і відчувати гармонію тіла і душі? Тоді вам потрібен масаж тіла. Дотик і масаж відносяться до прадавніх лікувальних методів, оскільки їх можна просто і безпосередньо застосовувати. Вони застосовуються в процесі підготовки до фізичних або спортивних вправ, або як засіб для освіжіння і зняття втоми. Роль масажу незамінна при збереженні та зміцненні здоров'я (профілактика), лікуванні захворювань і патологічних станів, при оновленні втрачених функцій і здібностей (відновлення здоров'я).

Номер слайду 12

Загартовування Система гігієнічних заходів, спрямованих на підвищення стійкості організму до несприятливих впливів різних метеорологічних факторів (холоду, тепла, сонячної радіації, зниженого атмосферного тиску).

Номер слайду 13

Фітотерапія З найдавніших часів людство використовувало лікарські рослини для лікування.

Номер слайду 14

Ароматерапі́я — це стародавнє, вдосконалене віками мистецтво використання ефірних олій, фітонцидів рослин та інших ароматних речовин для укріплення фізичного та психічного здоров'я та для косметичного догляду за тілом. Ароматерапі́я  Аромотерапія

Номер слайду 15

Історія кольоротерапії почалася в той момент, коли люди помітили цілющу силу сонячних променів. Незабаром з'ясувалося, що окремі кольори веселки теж впливають на організм людини - заспокоюють, лікують або, навпаки, викликають дискомфорт.

Номер слайду 16

Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан! Неприємності довели вас до нервового зриву? Червоний колір здатний дати вам відчуття захищеності. Він традиційно вважається кольором лідера. Червоний костюм моментально зробить вас центром уваги в будь-якій компанії. Ви можете бути впевнені, що до ваших слів прислухаються. Але оскільки він дуже збуджує, поводитися з ним треба обережно. Червоний як не можна більш доречний на кухні, тому що крім іншого збуджує апетит, але в спальні йому категорично не місце. Помаранчевий прийнято називати кольором сонця. Він відновить ваш втомлений організм після важкого трудового дня, дасть відчуття тепла і затишку в домі. Якщо у вашому житті починається новий етап - ви вступаєте до ВНЗ чи влаштовуєтеся на роботу - оточіть себе жовтими предметами. Це допоможе вам подолати невпевненість у собі і легше сприймати нові ідеї. Жовтий колір допомагає при здачі іспитів, коли вам потрібно гранична концентрація уваги і здатність запам'ятовувати великі обсяги тексту. Людям творчих професій жовтий колір дарує натхнення. Зелений колір доречний в будь-якій ситуації. Це колір природної гармонії. Він заспокоїть нерви і до того ж корисний для очей. Крім того, існує теорія, що він залучає фінансове благополуччя (не випадково при слові «зелені» у багатьох виникає асоціація «долари»). Блакитний колір має властивість усувати страхи, навіть такі, які ви самі ще не усвідомили. Однак фахівці відзначають його негативний вплив на людей зі зниженим тиском. Якщо вас мучать сумніви, то ваш колір - синій. На Сході він символізує істину і спокій. Синій колір допоможе вам очистити свідомість від непотрібних думок, заспокоїть, якщо вам стане тривожно. Фіолетовий колір чудово знімає напругу. Крім того, він допомагає знайти вихід з творчої кризи і зняти нервове перезбудження.

Номер слайду 17

Анімалотерапія Анімалотерапія (від латинського "animal" - тварина) - вид терапії, що використовує тварин і їх образи для надання психотерапевтичної допомоги. У анімалотерапії використовуються символи тварин: образи, малюнки, казкові герої, іграшки, а також справжні тварини, спілкування з якими безпечно. Залуження діяч наук, доктор медичних наук, професор Борис Шевригін впевнений, що «це цивілізований, науковий метод лікування і профілактики серйозних хвороб». «Я думаю, - пише професор, - всім відомо, що люди, які мають домашніх тварин, хворіють менше і живуть довше, а їхня нервова система перебуває в куди кращому стані, ніж у інших»

Номер слайду 18

Метод лікування, заснований на спілкуванні з дельфінами. Спілкування з дельфінами допомагає стабілізувати психоемоційний стан людини, зняти психологічне напруження. Після спілкування з дельфіном людина заспокоюється, швидко знаходить вихід із кризової ситуації. Дельфінотерапія

Номер слайду 19

Іпотерапія Метод лікування, заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди.

Номер слайду 20

Апітерапія Апітерапія - це медичне використання бджолиних продуктів. В тому числі: мед, пилок, віск, прополіс, королівське желе (маточне молочко).

Номер слайду 21

Гірудотерапія Давній метод лікування, який знову набув популярності. Медична п'явка (Hirudo medicalis) успішно використовується замість сучасних медикаментів і багато в чому перевершує їх, тому що не викликає небажаних побічних явищ.

Номер слайду 22

Каністерапія Каністерапіїя - вид анімалотерапії з використанням собак. Собака - прекрасне "ліки" проти гіподинамії, викликаної малорухливим способом життя. Собака задовольняє дефіцит людини у спілкуванні, підвищує самооцінку господаря, покращує його товариськість, розв'язує конфлікти в сім'ї.

Номер слайду 23

Фелінотерапія Фелінотерапія - терапевтичний вплив кішок. Більшість російських вчених вважають, що кішкотерапія є ефективним методом лікування багатьох хвороб.

Номер слайду 24

Ребефінг Ребефінг - дихальна терапія. З'ясувалося, що цей метод допомагає вилікувати невиліковні, з точки зору сучасної медицини, захворювання, зняти сильні психічні стреси, підвищити психофізичний потенціал, а може бути найголовніше - допомогти людині знайти сенс свого життя в собі самому, або як у східних традиціях прийнято говорити - знайти звільнення.

Номер слайду 25

Дієтотерапія Ефективне і повноцінне перетравлення їжі лежить в основі здоров'я та нормального обміну речовин. Для кожної людини існує ОПТИМАЛЬНИЙ НАБІР ПРОДУКТІВ, обумовлений генетичними і фізіологічними особливостями.

Номер слайду 26

Основні принципи дієтотерапії 1. Забезпечення потреб хворого у харчових речовинах і енергії. 2. Забезпечення відповідності їжі, що споживається, можливостям хворого організму її засвоювати на всіх етапах асиміляції. 3. Врахування місцевого і загального впливу їжі на організм. 4. Використання у харчуванні методів щадіння, тренування і розвантаження. 5. Індивідуалізація харчування.

Номер слайду 27

Оздоровче харчування Омар Хайям в одному із своїх рубаїв писав: Як хочеш мудро жити, чимало треба знати. Оздоровче харчування є важливою складовою системи оздоровлення. Два правила найперше потрібно пам'ятати: Що ліпше будь голодним, ніж їсти всякий харч Що ліпше будь самотнім, ніж друзів хибних мати. У чому ж полягає значення харчування?

Номер слайду 28

Значення харчування Здоров’я Ріст і розвиток Забезпечує енергією Настрій Позитивні емоції

Номер слайду 29

СКЛАДОВІ ЇЖІ

Номер слайду 30

СКЛАДОВІ ЇЖІ Білки Вуглеводи Вітаміни Вода Жири Мінеральні речовини

Номер слайду 31

Піраміда правильного харчування

Номер слайду 32

Піраміда правильного харчування

Номер слайду 33

Правила раціонального харчування Збалансованість Помірність Різноманітність Режим харчування

Номер слайду 34

Назвіть 10 найбільш поширених помилок в харчуванні і до чого вони можуть призвести

Номер слайду 35

10 найбільш поширених помилок в харчуванні Переїдання. Ненатуральна їжа, харчові добавки. Велика кількість смаженої, жирної і копченої їжі. Неправильний вибір продуктів. Нерегулярне харчування. Хаотичне поїдання їжі на ходу. Їжа та напої, що містять прихований цукор та сіль. Порушення правил приготування, зберігання та вживання їжі. Мало овочів та фруктів та багато борошняних виробів, тістечок, печива тощо. Недостатня кількість води.

Номер слайду 36

Це важливо! Перед вибором оздоровчої системи - проконсультуйся з лікарем! Врахуй індивідуальні можливості організму! Дізнайся якомога більше про вибрану оздоровчу систему, використовуючи перевірені джерела інформації. Не змінюй часто свій вибір. Для досягнення позитивного ефекту потрібен час!

Номер слайду 37

ПРИБЛИЗНИЙ ВАРІАНТ ІНДИВІДУАЛЬНОЇ ОЗДОРОВЧОЇ СИСТЕМИ Забезпеч сон із доступом свіжого повітря. При потребі роби самомасаж певних частин тіла для зняття втоми. Правильно підбирай продукти харчування. Вживай переважно рослинну їжу. Вживання солі, цукру зведи до мінімуму. Пий чисту воду. Харчуйся із урахуванням екологічного стану місця проживання. Загартовуй організм. Виконуй вправи для корекції зору. Дотримуйся режиму навчання, праці та відпочинку. Організовуй своє життя з урахуванням біоритмів природи й індивідуальних біоритмів. Борися зі шкідливими звичками. Не вживай наркотиків, алкоголю, тютюну

Номер слайду 38

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 6
Оцінки та відгуки
 1. Олена Рябець
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 2. Шугаєва Євгенія Дармівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 3. Швец Ирина
  Прекрасний, змістовний матеріал!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 4. перец елена
  Чудово оформленний , логічний, послідовний матеріал!!! Дуже дякую !!!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 5. Chenokal Nina
  Супер! Гіпнотизуюча презентація!
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
 6. Пулинец Оксана
  Цікаво оформлений, змістовний та оригінально поданий матеріал. Дякую за ідею.
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
Показати ще 3 відгука
ppt
Додав(-ла)
Дук Надія
До підручника
Основи здоров`я 8 клас (Бех І. Д., Воронцова Т. В., Пономаренко В. С., Страшко С. В.)
Додано
26 липня 2018
Переглядів
25998
Оцінка розробки
5.0 (6 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку