Конспект позакласного
заходу з інформатики.
ІНФОРМАТИКА – ЦЕ ВОНА
ІНФОРМАТИКА – ЦЕ ВОНА
Конспект позакласного заходу з інформатики.
Мета: виховувати допитливість, прагнення дізнаватися нове, уміння самостійно знаходити інформацію. Розвивати у дівчат впевненість у власних силах.
Обладнання: проектор, екран, презентація, призи та грамоти, фонограма веселих куплетів.
Вступ
Захід проводиться у другий вівторок жовтня, коли, відзначається День Ади Лавлейс - першої жінки-програмістки. Це міжнародне свято дівчат у науці. Тобто це свято розумних дівчат будь-якого віку.
Захід проводився в рамках проєкту «Наука - це вона». Це освітній арт-проєкт STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.
Хід заходу
Запрошені: дівчата 2-11 класів, які мають успіхи у вивченні інформатики.
-
Доброго дня усім присутнім!
-
Раді вітати вас на нашому заході!
-
Чи не здалося вам дивним, що у нашому залі взагалі немає хлопців?
-
Чи може ми когось забули?
-
Насправді, хлопці нам сьогодні непотрібні, адже ми святкуємо чудове свято — День Ади Лавлейс. Це міжнародне свято дівчат у інформатиці. Тобто це свято розумних дівчат будь-якого віку.
-
Ось чому ми зібрали вас тут: найрозумніших дівчат-інформатиків.
-
Наш захід має назву «Інформатика – це вона». В рамках проєкту «Наука - це вона». Це освітній арт-проєкт STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Його ціль – розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці, а також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.
-
Наука інформатика лише на перший погляд є чоловічою. Насправді, історія цієї науки говорить протилежне. Судіть самі: перший програміст – жінка, автор сучасної мови програмування – теж жінка.
-
Погляньте на фото презентації: на перших комп’ютерах працювати також жінки, навіть цілими командами.
-
На вас чекають нагороди у кількох номінаціях. А ви у свою чергу розповісте нам, з кого варто брати приклад, щоб досягти успіху у такій «чоловічій» сфері науки – комп’ютерних технологіях.
-
І перші наші номінанти – дівчатка початкових класів, які уже показують свою ерудицію, математичний розум та схильність до вивчення інформатики.
Зустрічайте переможців у номінації «Юні, допитливі, перспективні»
(Названі номінантки виходять на сцену і зачитують повідомлення про одну із видатних діячок науковиць. На екрані демонструється фото. Після цього дівчата нагороджуються призами).
-
Подаруночки, які отримують наші дівчата, – недорогі, але символічні. Кожна розумна дівчина в голові постійно має багато розумних думок. І щоб їх швиденько записати, треба мати усе необхідне під рукою.
-
У наступній номінації ми відзначимо дівчат, які показують високі результати на кожній практичній роботі. Точність, швидкість та упевненість – ось що допомагає їм отримувати гарні оцінки.
-
Отже, номінація «Усі практичні – на «відмінно»!
-
А ось дівчата, які зараз вийдуть, можуть довести, що інформатика і творчість – зовсім поруч. Їх презентації, комп’ютерні малюнки – це міні-витвори мистецтва. Уміння помножені на талант – це секрет успіху.
Отже, номінація «Інформатика – це творчість».
-
А зараз ми перевіримо, чи уміють наші серйозні дівчата розважатися. ВЕСЕЛІ КУПЛЕТИ
(Дівчата запрошуються на сцену, об’єднуються у 4 групи. Під фонограму частівок по черзі командою виконують веселі куплети.)
-
І якщо хтось запитає, а чому, власне, вітати розумних дівчат? Хіба вони чимось відрізняються від програмістів-хлопців? Відрізняються! Дуже сильно! Знаєте чим?
Вони, зазвичай, не такі нудні! ) Гарного свята!