Стаття присвячена можливостям організації навчально-виховного процесу з використанням сучасних мобільних пристроїв, які стрімко входять в життя людини. Приведено короткий опис додатків до IPad, смартфонів, які можуть бути використані вчителем на уроках математики, алгебри, геометрії, а також в позаурочний час.
Характерною рисою останнього десятиріччя стало активне використання засобів мобільного зв’язку та різноманітних електронних пристроїв. Багато дітей в школі вільно володіє портативними пристроями: планшетами, смартфонами, цифровими диктофонами, плеєрами, т.д. Зараз практично кожен гаджет може бути використаний в навчанні для полегшення роботи вчителя та учня. За допомогою сучасних пристроїв можна підвищити інтерес учнів до уроків, а також зробити сам урок ефективнішим. Проведемо короткий огляд програмного забезпечення
PhotoMath – так називається додаток, видасть вам відповідь і покаже, крок за кроком,
шлях до його розв‘язання.
“Учні можуть перевірити результати у своїх підручниках, швидко отримати результат і побачити, крок за кроком, як відбувається розв‘язання рівняння. Тобто, йдеться не тільки про те, щоб отримати результат, але й побачити весь процес розв‘язання”, – розповідає один із розробників, Дамір Сабол.
Цей додаток – безкоштовний, і цілком відповідає потребам і можливостям школярів, які часто користуються недорогими телефонами на системі Android.
Додаток Книга Формул.
Корисний для старшокласників. В ньому зібрано всі обрахункові формули з алгебри, геометрії, стереометрії, фізики. Достатньо встановити додаток на смартфоні чи планшеті і користувач матиме можливість в будь коли знайти необхідну формулу.
Основні можливості програми:
ChalkBoard (Calculator) – додаток, що допоможе користувачу в розв’язанні простих і складних математичних рівнянь. Програма має функцію голосового управління. Для цього потрібно натиснути на червоний круг.
Triangle Calculator корисний при розв’язуванні геометричних задач на трикутники, а саме розв’язувати трикутники за двома сторонами та куту, двом кутам та стороні, чи за трьома сторонами. Переваги додатка в тому, що немає багато налаштувань та додаткових функцій, може бути використаний початківцями. В головному вікні програми можна вказати значення сторін трикутника (a, b, c), його кути (A, B, C), присвоювати куту С значення 90 градусів. Після введення необхідних значень достатньо натиснути кнопку «=», і програма самостійно обрахує сторони та кути, що залишились та площу трикутника, його висоту. Крім того можна задати необхідну точність вимірювання кута (градуси, радіани, гради).
Додаток Графічний Калькулятор
Потужний інженерний калькулятор з можливістю побудови графіків. Може показувати проміжні результати обрахунків, знаходити координати точок перетину, корені функцій, екстремуми.
Основні можливості графічного калькулятора:
Додаток GeoGebra.
Безкоштовна динамічна математична програма для всіх рівнів навчання, включає в себе алгебру, геометрію, таблиці, графи, статистику. Дає можливість працювати з функціями (побудова графіків, ви рахунок коренів, екстремумів, інтегралів).
Скриншоти для GeoGebra.
Додаток iCrosss.
Має набір різних об’ємних геометричних фігур з повним їх описом та формулами. Крім повного перегляду фігури, її також можна повернути, переглянути в різних ракурсах, також є можливість зробити переріз будь-якої площини та переглянути його.