Інноваційний урок фізичної культури "Гімнастика. Подорож Україною"

Про матеріал
Фізична культура сприяє формуванню в учнів стійкої мотивації до збереження і зміцнення свого здоров’я та ціннісних орієнтацій щодо здорового способу життя. На уроках фізичної культури, особливо в умовах війни в Україні, доцільно використовувати матеріал патріотичного спрямування. Конспект уроку є орієнтовним.
Перегляд файлу

 

Оситнязька філія Великосеверинівського ліцею

Великосеверинівської сільської ради

Кропивницького району

 

 

 

 

Інноваційний урок з фізичної культури.

Гімнастика. Подорож Україною

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                  Підготувала : Шевченко Л.Л.,

вчитель початкових класів,

першої кваліфікаційної категорії

 

 

                                                     

 

 

 

 

 

 

 

Мета: розвивати засобами фі­зичної культури загальну витри­валість, спритність, координацію, швидкісно-силові та інші якості; виховувати морально-во­льові якості: почуття дружби і взає­мовиручки, завзятість у досягненні мети.

Завдання. Відновити рухову пам’ять шляхом повторення набутих умінь; стрибків у довжину з міс­ця; розвивати силу м’язів рук за допомогою лазіння по гімнастичній залі, стіні; координацію, тримання рівноваги за вправою ходіння по прямій; швидкість реакції за допо­могою рухливої гри «Запорожець на Січі» і стрибків у довжину з місця.

Інвентар: гімнастичні карімати, се­кундомір, крейда, музичний супровід

 ( шум моря),  гімнастична лава, стінка, карта України ( Додаток 1), фото Дніпра ( Додаток 2), Говерли ( Додаток 3), Чорного моря (Додаток 4), поліських боліт ( Додаток 5).

Міжпредметні зв’язки: природо­знавство, курс « Я у світі »

Місце проведення: гімнастична зала

Хід уроку.

 

з/п

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні

Вказівки

 

І. Підготовча частина

10 хв

 

1

Шикування в одну шеренгу, привітання

30 с

Звернути увагу на поставу учнів, їх самопочуття

2

Мотивація діяльності дітей на уроці:

-         запропонувати учням мандрівку України;

-         пояснити завдання  роботи на уроці

1 хв

Учитель. Діти, яке, на вашу думку, найкрасивіше місце на Землі?

Це наша Україна. Пропоную Вам здіснити подорож мальовничими краєвидами нашої Батьківщини

 

3

Організаційні вправи:

-         повороти на місці

-         розрахунок на 1-2

-         перешикування з однієї шеренги у дві

1хв

 

4

Різновиди ходьби і бігу:

-         на носках;

-         на п’ятках;

-         на зовнішньому та внутрішньому боці стопи;

-         рівномірний біг

 

1хв

Учитель. Україна – найбільша країна Європи. Тому щоб помилуватися її природою, потрібно багато мандрувати

5

Вправи на відновлення дихання: ходьба з махом рук (вдих — видих)

30 с

На раз – вдих ( ніс), на 2 – видих  (рот )

6

Шикування в одну шеренгу

Розрахунок на 1-2. Комплекс

загальнорозвивальних вправ

- В.п. — Права рука вверху, ліва –внизу, ноги разом. Махи руками.

-В.п. Ноги разом, руки опущенні вздовж тулуба. 1—4 — почергове підняття плечей угору.

-  В.п. Ноги разом, руки опущені вздовж туловища — Присідання. На 1 – руки вгору, на 2 – нахил вперед, на 3 – присід, на 4 — в.п.

- В.п. Ноги на ширині плечей, руки на поясі. Нахили тулуба: вперед, назад, вліво, вправо.

- В.п. Стрибки на лівій нозі, на правій, на двох ( по 10 разів)

- В.п. — Ноги на ширині плечей, руки на поясі. Нахили голови: вперед, назад, вліво, вправо.

6 хв

Шикування на відстані витягнутих у сторони рук. Стежити за правильністю виконання вправ.

Дозувати навантаження, зважаючи на функціональний стан дітей.

Учитель показує вправи.

 

7

Вимірювання ЧСС

10 с

25-30 ударів за 10 с

 

ІІ. Основна частина

20 хв

 

1

Перешкода 1. Ковзання по гімнастичній лаві

 

  C:\Users\Admin\Desktop\63266.005.jpg

3 хв

Учитель. Нам потрібно подолати найвищу вершину українських гір, які розташовані на заході України. Які це гори? Але, щоб до них дібратися, потрібно подолати переправу через річку.

Дотримання дистанції. Страхування

 

2

Перешкода 2. Лазіння по стіні

        C:\Users\Admin\Desktop\63266.006.jpg

3 хв

Діти один за одним проходять смугу перешкод . Вершина Говерла.

Дотримання дистанції. Страхування

3

Перешкода 3. Перехід болота.

Учням потрібно перестрибувати з купини на купину, щоб не провалитися в болото. Той, хто не потрапив на купину, починає виконувати вправу спочатку

3 хв

Учитель.Українське Полісся славиться болотами. Долаємо його по купинах. (Купини намальовані крейдою на підлозі)

4

Зона відпочинку

2 хв

Учитель. Розробляємо моторику рук

5

Перешкода 4.

Ходіння по прямій лінії. (вздовж лівого берега Дніпра.

« Пірнання» » в море ( стрибки з підвищення 60 см)

 

3 хв

Учитель. На шляху ми знову зустріли річку – це найбільша річка України, яка впадає в Чорне море.  Яка це, діти, річка?( На підлозі річка, намальована блакитною крейдою, в кінці підвищення 60 см)

6

Зона відпочинку. Шикування в коло.  Аутогенне тренування (діти лежать на підлозі, ноги рівні, руки вздовж тіла долонями доверху)

2 хв

Учитель. Засмагаємо на пляжі.

Здається, що сонячне світло рухається по вашому тілу. Спочатку ваші руки зігріваються під променями сонця. Ви відчуваєте, як тепло проходить по них, це допомагає вам розслабитися. Ви чуєте шум Чорного моря. Згадуєте приємні хвилини відпочинку на його березі.

8

Перешкода 5. Стрибки по слідах

3 хв

Ми повертаємося на рідну … Як називається регіон, в якому ми проживаємо ? (Кіровоградщина )

7

Шикування, розрахунок на 1—2

Об’єднати клас у дві команди

 Гра «Запорожець на Січі»

1 хв

 

 

6 хв

У центрі прямокутник (3х4 метрів) позначається «Січ» – смуга завширшки 70 -100 см, завдовжки 15–20 кроків. Посередині пересувається «запорожець», який прагне спіймати когось із «куренів»

 ( два гурти, які розміщені на протилежних сторонах Січі), які перебігають з одного боку табору в інший. «Запорожець» ловить легким ударом руки по плечах (спині). Тих, що стоять поза смугою, він не сміє торкатися. Спіймані перетворюються на запорожців і допомагають у ловах. Виграє той курінь, де залишиться один найспритніший. Удосконалюються навички з бігу зі зміною напряму, виховується сміливість, виробляється швидкість реакції, добре орієнтування, кмітливість

 

ІІІ. Заключна частина

4 хв

 

1

Шикування в одну шеренгу

1 хв

 

2

Вимірювання ЧСС

10 с

15 -20 ударів за 10 с

3

Підбиття підсумків уроку

2 хв

Учитель. Отже, діти, на уроці ми повторили техніку ковзання по гімнастичній лаві, лазіння по стінці, стрибки у довжину з місця, . Усі ви дуже старалися! Молодці!

4

Вихід з гімнастичної зали

1 хв

Здобувачі освіти за направляючим виходять із зали

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

 

C:\Users\Admin\Desktop\506572_4.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

 

C:\Users\Admin\Desktop\Дніпро.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

C:\Users\Admin\Desktop\Говерла.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

C:\Users\Admin\Desktop\море.jpg+

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 5

C:\Users\Admin\Desktop\болота.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Література :

https://osvita.ua/school/lessons_summary/initial/fizkkult.html

https://repository.sspu.sumy.ua/bitstream/123456789/4030/1/Kolyshkin%20-%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%20%D0%BD%D0%B0%D1%80%20%D1%96%D0%B3%D1%80%D0%B8%20%28%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B4%20%D0%BF%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B1%D0%BD%D0%B8%D0%BA%29.pdf

Т. С. Бондар. Спортивні та рухливі ігри на уроках фізичної культури в початковій школі. Видавництво «Ранок». Харків, 2008

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
29 серпня 2023
Переглядів
306
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку