Інструктаж з БЖД. Властивості паперу. Поетапне проектування технологій індивідуального виготовлення.

Про матеріал
ознайомити учнів з історією виникнення призначенням та властивостями паперу, вчити дотримуватися послідовності дій під час виготовлення виробу; розвивати увагу, дрібну моторику рук, охайність, самостійність; виховувати бережне ставлення до речей, зроблених з паперу, любов до Батьківщини.
Перегляд файлу

Дата  24.10.19  Урок №8      Дизайн і технології    2  клас

 

Тема: Інструктаж з БЖД. Властивості паперу. Поетапне проектування технологій їндивідуального виготовлення.

Мета:ознайомити учнів з історією виникнення призначенням та властивостями паперу,  вчити дотримуватися послідовності дій під час виготовлення виробу; розвивати увагу, дрібну моторику рук, охайність, самостійність;  виховувати бережне ставлення до речей,   зроблених з паперу, любов до Батьківщини.

 Формування ключових компетентностей:

- вміння вчитися – самоорганізовуватись до роботи на уроці;

- загальнокультурної – дотримуватися правил спілкування під час роботи ;

 - соціальної – уміння працювати в колективі;

 - здоров’язберігаючої – дбайливе ставлення до життя й здоров’я;

 - компетентності ІКТ – уміння використовувати інформацію з різних джерел.

        Формування предметних компетентностей:

- дати загальні уявлення про папір та його призначення, властивості та галузі його застосування;

- розвивати фантазію та уяву, дрібну моторику рук;

  • виховувати бережливе ставлення до матеріалу, з яким працюють.

Обладнання: ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали, клей, ножиці, серветки, шаблони, олівці.

                               Хід уроку

І. Етап орієнтації. Мотивації діяльності.

ІІ. Виклад нового матеріалу.

Діти! У нас сьогодні ніби свято,
Гостей зібралося багато.        
Ану ж на них ви подивіться
І всі гарненько поклоніться.
А тепер тихенько поверніться,
Один-одному всміхніться,
На урок старання не забудьте взяти,
Сядьте всі рівненько, будем починати.
Із майстром Папірчиком  будемо працювати.

1.Вступна бесіда

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Сьогодні на уроці ми дізнаємося звідки до нас з’явився папір, навіщо нам потрібний папір і що з нього можна зробити.
  • ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
  • 1. Розповідь учителя про історію виникнення паперу.
  • – Папір вперше був винайдений у Китаї (ІІІ ст. н. е.). Перший папір виготовляли з молодих пагонів бамбука, подрібненого до волокон. Ці стебла розрізали, товкли в ступі, розводили водою, а потім зневоднювали, накладаючи на масу, що утворила, сітку. Цю сітку трясли доти, поки вода стікала. Коли вода стекла, паперовий аркуш був готовий. Його залишилося лише спресувати і висушити. Проте всі свої винаходи китайці намагалися тримати в секреті. Не минув цієї участі й папір. Спосіб виготовлення паперу китайський уряд оголосив державною таємницею. Але з часом папір проник спочатку в Середню Азію, звідти до арабів, від арабів — до Іспанії, а з Іспанії — в усі інші країни Європи. До середини ХІХ ст. папір виготовляли з лляного або бавовняного ганчір’я. Згодом папір почали виготовляти з деревини різних порід дерев, соломи, ганчір’я,  макулатури.
  • Перегляд відео “Із чого виготовляють папір”
  • 3. Дослідження властивостей  паперу.
  • - розглядання паперу на світло.
  • - скручування трубочок з паперу.
  • - рвання паперу.
  • - зминання паперу

- складання паперу.

Бесіда

  • В якій країні був найперше винайдений папір?
  • З чого виготовляють папір?

Бесіда

Діти, яка зараз пора року?

  • Які осінні місяці ви знаєте?
  • Який зараз місяць?

 

  • Які ознаки осені ви знаєте?

Можливо хтось знає віршики про осінь.

 

  • Діти, тро те що ми сьогодні будемо виготовляти ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

 

  • В ліс ми з друзями пішли,
    Диво дивне там знайшли.
    Як клубочок, ця тваринка,
    Вся в колючках в неї спинка.
    Хай собі затямить всяк,
    Зветься дивний звір...(Їжак)
  • Так діти вірно це їжачок.

Демонстрація їжачка

Ось такий їжачок завітав до нас в гості.

Він буде спостерігати за нашою роботою.

 

Цікава інформація про їжака

  • Їжачок, це дика тварина, чи свійська?
  • Де він живе?
  • Чим полюбляє ласувати їжачок?
  • Для чого їжачку потрібні голки?
  • Діти: Голки слугують захистом, та заміняють їжачку кошика.

 

Молодці, а зараз приступимо до роботи.

Повторення правил роботи з ножицями та клеєм.

Інструктаж з техніки безпеки.

  • Ножиці — гострий інструмент
  • Зберігати ножиці необхідно у закритому вигляді.
  • Різати необхідно сидячи, не розмахувати ножицями, стежити за пальцями.
  • Без дозволу вчителя не брати інструмент.

Правила користування клеєм.

  • Клей треба наносити пензликом від середини до країв.
  • При потраплянні клею на одяг його негайно слід змити водою.
  • Для притискання елементів аплікації і витирання рук треба користуватися серветкою.
  • Закінчивши роботу, клей потрібно щільно закрити

— Діти, які ще правила необхідно повторити перед початком роботи?

  • • Не заважати сусіду працювати;
  • • стежити, щоб не розлити клей;
  • • роботу виконувати охайно;

• не забувати користуватися серветкою для рук.

Фізкультхвилинка(відео)

Інструктаж з виготовлення виробу

 

Демонстрація та аналіз зразка

  • Гофрування паперу

 

  • Гофрувати – складати.
  • Гофра – це гармошка з однакових складок.
  • Папір готуємо так:
  • Відігни смужку.
  • Переверни аркуш і відігни другу смужку. Знову переверни аркуш, відігни третю смужку. Так до кінця аркуша – вийде гармошка.
  • Кожне ребро складанки називається фальц. Ребра виступають через одне:
  • перше – вниз, друге – вгору, третє – знову вниз. 

Інструктаж учителя

  • — Які правила необхідно повторити перед початком роботи?
  • • Не заважати сусіду працювати;
  • • стежити, щоб не розлити клей;
  • • роботу виконувати охайно;
  • • не забувати користуватися серветкою для рук.
  • Учні розпочинають роботу. Учитель допомагає дітям порадами.

ІІІ.Практична робота учнів

ІV. Аналіз і словесне оцінювання робіт

  • 1. Виставка робіт
  • Гостинці від їжачка для дітей.

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
26 березня 2021
Переглядів
716
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку