Інструктивна картка для проведення практичної роботи № 1 у 8 класі за новою програмою та підручником П.П.Попель. Допоможе учням швидко та самостійно провести досліди. Повторити правила з БЖД під час роботи у хімічному кабінеті
Інструкція до практичної роботи №1
Тема: Дослідження властивостей основних класів неорганічних сполук
Мета: продовжити формування навичок роботи з хімічними речовинами й лабораторним устаткуванням; перевірити знання техніки безпеки під час роботи в кабінеті хімії; поглибити знання про хімічні властивості оксидів, кислот, основ і солей; визначити рівень засвоєння знань про хімічні властивості класів неорганічних сполук.
Обладнання та реактиви: нікель(ІІ) сульфат порошок, гранули цинку, розчин калій гідроксиду, барій нітрат та натрій карбонат; штатив з пробірками.
Техніка безпеки: Забороняється!
Категорично забороняється проводити досліди, не зазначені в poботі, та самостійно зливати i змішувати реактиви
ХІД РОБОТИ
Дослід 1
Дослідження фізичних властивостей нікель(ІІ) сульфату
Уважно розгляньте видану вам тверду речовину та опишіть її. Вкажіть характер часточок сполуки(кристали, порошок, кусочки без форми).
З’ясуйте чи розчиняється нікель(ІІ сульфат ) у воді. Для цього невелику кількість порошку насипте у стакан додайте невелику кількість води та розмішуємо скляною паличкою. Який результат досліду? Чи узгоджуються отримані вами результати з даними з таблиці розчинності? Виготовлений розчин розділіть на чотири пробірки.
Дослід 2
Реакція нікель (ІІ) сульфату з металом
У пробірку з розчином нікель(ІІ) сульфату помістіть гранули цинку. Нагрійте вміст пробірки протягом 1-2 хв., але не до кипіння. Чи змінилася поверхня металу, забарвлення розчину?.
Дослід 3
Реакція нікель(ІІ) сульфату з лугом
В іншу пробірку з розчином нікель(ІІ) сульфату добавте такий самий об’єм розчину лугу. Які зміни помічаєте?
Дослід 4
Реакції нікель(ІІ) сульфату з іншими солями
В одну із двох пробірок із розчином нікель(ІІ) сульфату, які залишилися, добавте розчин натрій карбонату, а в другу — розчин барій хлориду. Що спостерігаєте?
Після завершення кожного з дослідів записуйте свої спостереження та відповідні хімічні реакції у зошит. Завершивши роботу зроби висновки.