Інтегроване заняття для дітей раннього віку за методикою Г. Домана

Про матеріал

Вчити уважно розглядати картинки та називати диких тварин, відповідати на запитання вихователя; поглибити та уточнити знання дітей про фрукти та овочі, їх характерні ознаки за допомогою карток Г. Домана. Закріпити вміння розпізнавати та називати основні кольори;

Розвивати артикуляційний апарат та звуковимову, вправляти у звуконаслідуванні. Сприяти розвитку памʹяті, уваги, мислення, дрібної моторики рук.

Виховувати пізнавальний інтерес до природного довкілля, до змін у природі, та виховувати дружні стосунки в колективі.

Перегляд файлу

Інтегроване заняття для дітей раннього віку з розвитку мовлення та ліплення з використанням методики раннього розвитку Г. Домана.

Тема: «Пригоди Їжачка в лісі»

Програмовий зміст:

         Вчити уважно розглядати картинки та називати диких тварин, відповідати на запитання вихователя; поглибити та уточнити знання дітей про фрукти та овочі,  їх характерні ознаки за допомогою карток Г. Домана.  Закріпити вміння розпізнавати та називати основні кольори;

         Розвивати артикуляційний апарат та звуковимову, вправляти у звуконаслідуванні. Сприяти розвитку памʹяті, уваги, мислення, дрібної моторики рук.

         Виховувати пізнавальний інтерес до природного довкілля, до змін у природі, та виховувати дружні стосунки в колективі;

 

Матеріали: картки Г.Домана (фрукти, овочі, дикі тварини), муляж  яблука, кольорові кошики та торбинки, кольорове листя, іграшка їжачка та білочки, кольорові площинні зображення будиночків та кючиків

Хід заняття

На початку заняття вихователь звертає увагу дітей, який сьогодні чудовий осінній день та гарна погода для подорожей.

Психогімнастика.

     Доброго ранку, доброго дня!

     Все навкруги добрим хай буде щодня!

     Ви, мої діти, звірята і квіти,

     Сонцю всміхайтеся мило щодня!

 

Вихователь звертає увагу , що вони опинилися на лісовій галявині.

     Лісом осінь походила –

     Все навкруг позолотила.

     Залишила лиш ялинку

     Їжачкові на хатинку!

 

- Ой, малята, прислухайтесь, хтось шарудить у листі, чий це носик виглядає з під  ялинки?

- А дізнатися ви зможете відгадавши загадку.

     Гострі голки стирчать із клубочка.

     Не пошиєш ти ними сорочку,

     Бо гуляє по лісі клубочок

     Та шукає смачненький грибочок.

     Цей клубочок з колючок

     Має назву… (їжачок)

- Ось він! Погляньте, який він гарненький. Давайте  з ним привітаємось.

- А як говорить їжачок? (Діти імітують звук)

- А чому ти сумний Їжачку?

- Як же мені не сумувати, коли Білочка мене запросила на День народження, а зла чаклунка всі дороги зачаклувала і я не можу туди потрапити.

- Не хвилюйся, Їжачок, ми тобі допоможемо. У нас є чарівне яблучко, яке стане нам в пригоді.

- Яблучко, яблучко, покотись – дорогу до Білочки покажи!

- Яблучко дорогу нам покаже,  коли ми позбираємо листя в корзинки.

Дидактична гра: «Збери листя у торбинки за кольором»

(Діти збирають листя у червону, жовту, зелену торбинки)

- Молодці, діти з завданням впоралися, все листя гарно зібрали, та розкажіть в які торбинки за кольором ви листочки поклали.

- Ой, діти - Їжачок-хитрячок

                    Гострі голки має,

                    На них яблука, грушки

                    Швидко натикає.

                    Біг сьогодні через ліс,

                    Фрукти Білочці він ніс,

                    Десь свій кошик залишив,

                    Усі фрукти розгубив.

-  А давайте допоможемо Їжачку. Яблука, грушки зберемо – в кошики їх розкладемо. У червоні кошики – червоні яблучка, а в жовті кошики – жовті груші.

Дидактична гра: «Збери фрукти у кошики» (З картинками Г.Домана)

- Перевіримо, малята чи вірно ви зібрали. Молодці!

- Стомилися? То давайте відпочинем і пограємося.

 

Фізкультхвилинка

     У лісочку ми бували ,

     Спілі фрукти там зривали,

     В гору ручки піднімали.

     В кошики фрукти ми позбирали.

(Діти повторюють рухи за вихователем)

- Ось ми відпочивши далі вирушаємо в путь.

- А ти чарівне яблучко, покотись – дорогу до Білочки покажи!

- Яблучко дорогу вказує і завдання показує.

 

Дидактична гра: «Порівняй овочі» (З картинками Г.Домана)

(Діти відгадують загадки, описують за формою та кольором)

     Довгий та зелений

     Добрий і солоний

     Добрий і сирий.

     Відгадайте, діти, хто він такий (огірок)

- Молодці, вірно.

     Сто страв господиня із неї готує.

     Поживна, як хліб, вона всіх нагодує. (морква)

- Молодці, вірно.

     Зелений чуб, червоний бік,

     Смачний із нього чавлять сік.

     З ним варять борщі

     Росте в городі на кущі. (помідор)

- А ти чарівне яблучко, покотись – дорогу до друзів Їжачка покажи!

- Яблучко дорогу вказує і завдання знову показує.

- Щоб в будиночок зайти ключик вірний потрібно віднайти.

 

Гра: «Підбери ключик до будиночків тварин»

(Діти підбирають ключик за формою: трикутник - зайчик, квадрат - лисиця, круг - вовк)

- Діти, загадки відгадуйте – ключики підбирайте!

     В літку сіренький, а взимку, біленький.

     Довгі вуха має, швидко він стрибає. (Заєць)

Правильно, це зайчик. Давайте покажемо. Які довгі вушка він має і як стрибає. (Діти імітують)

 

     Червонясту шубку має, довгий хвіст пухнастий має

     В темнім лісі поживає: їй на місці не сидиться,

     Як зовуть її …?(Лисиця)

(Діти відгадують загадку та імітують рухи лисички)

 

     Коли я голодний, мені не попадай,

     Я клацну зубами і зʹїм – так і знай. (Вовк)

  • Правильно дітки, це вовчик – братик, а як вовчик ричить? (Діти імітують)

- Молодці, загадки відгадали і всіх гостей до Білочки на день народження зібрали.

- А ти чарівне яблучко, покотись – дорогу до Білочки покажи!

- Ми до Білочки-іменинниці прийшли. А тепер привітаємо, дружно в коло станемо та хоровод поведемо.

Пісня – хоровод «Коровай»

- Діти, наша іменинниця сумує і каже, що пироги пекла та дуже піч натопила і пироги підгоріли. І не  має чим гостей пригощати.

- Діти, давайте Білочку заспокоїмо, та пирогів напечемо, але спочатку пальчики розімнемо.

     Я печу, печу, печу,

     Діткам всім по калачу.

     Маком я потрушу-

     В піч гарячу посаджу.

     Випікайтесь калачі,

     У натопленій печі.

(Діти сідають за підготовлені столи, ліплять з солоного тіста калачі і дарують Білочці)

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Філімончук Оксана Леонідівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2.  Vera
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
29 листопада 2018
Переглядів
5279
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку