Інтегроване заняття (розвиток мовлення, природа,ліплення) з використанням прийомів мнемотехніки «В гостях у осені »

Про матеріал

Закріпити знання дітей про зміни в природі восени.

Вчити розповідати про осінь, її характерні ознаки,життя птахів і тварин,

використовуючи мнемотехнічну таблицю.

Розвиивати мовлення під час складання описової розповіді про осінь.

Закріпити технічні навички під час роботи з пластиліном.

Розвивати креативність, художні та естетичні смаки,дрібні м'язи рук під час

ліплення.

Виховувати бажання милуватися пейзажами осені, любов до тварин,вміння

доводити розпочату справу до кінця.

Перегляд файлу

«В гостях у осені »

Інтегроване заняття (розвиток мовлення, природа,ліплення)

з використанням прийомів мнемотехніки

Підготували: завідувач Горобець Людмила Олегівна,

вихователь Кущ Свілана Вікторівна                                                                       

ДНЗ №6 «Зіронька», м.Біла Церква ,Київська обл..

 

Програмовий зміст:

 Закріпити знання дітей  про зміни в природі восени.

 Вчити розповідати про осінь, її характерні ознаки,життя птахів і тварин,

 використовуючи мнемотехнічну таблицю.

 Розвиивати мовлення під час складання описової розповіді про осінь.

 Закріпити технічні навички під час роботи з пластиліном.

 Розвивати креативність, художні та естетичні смаки,дрібні м’язи рук під час

 ліплення.

 Виховувати бажання милуватися пейзажами осені, любов до тварин,вміння

 доводити розпочату справу докінця.

Матеріал:

 Мнемотехнічна таблиця «Осінь», іграшковий зайчик; ілюстрації ознак осені, загадка, кленові листочки, пластилін,дощечки,стеки,серветки.

 

Хід заняття:

 (Діти стоять у колі, вихователь проводить психогімнастику)

                     У мене гарний настрій, дуже.

                     Посміхнись і ти, мій друже!

                     Бажаєм здоров’я, бажаєм добра!

                    Доброго ранку, доброго дня!

- Діти, відгадайте загадку.

                    Прохолодно. Жовкне листя.
                    Горобина у намисті.
                    Птах у вирій відлітає.
                    В яку пору це буває?
                                                    (Восени)

  • Діти, яка зараз пора року?

-    Давайте поміркуємо, з чого починається осінь:

-    Як змінюється тривалість дня?

     -    Яка буває погода восени? (холодна,пахмурна,сонячна, дощова…).

-   Якого кольору листя, небо восени?

-   Діти, а як одяглися люди?

     -   Як лісові звірі та птахи готуються до зими?

Гра «Осінь-господиня»

     -    Тихо осінь ходить гаєм, всі дерева роздягає які ?

(дуби, і берези, і клени, тополі, горобину, яблуню і т.д.

  • Зеленими залишаються тільки …(ялина і сосна.)
  • Почала збирати осінь у теплі краї птахів. Яких? (ластівок, шпаків, журавлів,

      лелек….)

  • Змусила  готуватись до зими тварин. Яких? (білок, ведмедів, їжаків …)
  • Ведмідь готує собі – що?(барліг)
  • Зайчик міняє …..(шубку)
  • Білочка ….(запасається горішками в дуплі)

( Пропоную дітям по мнемотаблиці скласти описову розповідь про пору року осінь) .

Настала пора року осінь. Листя на деревах змінює свій коліррава починає жовтіти. Опадає листя з дерев, змінюючи свій колір на жовте,червоне. Дні стають коротшими, а ночі – довшими. Сонечко світить але не так гріє, як влітку. На вулиці – холодніше і холодніше. Все частіше дні стають похмурі та дощові. Достигають фрукти та овочі, які можна побачити в садочках і на городах. З’являються у лісі гриби. Звірята збирають їжу на зиму. Такі птахи як лелеки, журавлі відлітають у теплі краї на зимування. Інші, наприклад, горобці, голуби, ворони залишаються зимувати біля своїх домівок. Ведмедики готуються до довгого зимового сну. Інші тваринки, наприклад, вовки, зайчики, лисички не сплять зимою.  Люди одяглися все тепліше.

 

  • Малята, давайте ми з вами станемо на мить листочками (проводиться

     психогімнастика: «Я- листочок»)

 Вітер зриває листочки і легенько кружляє їх у повітрі і тихенько опускає  на землю. А коли вітер подме знову  полетимо.

Ми листочки осінні

На гілочках сиділи

Дмухнув вітер – полетіли .

Ми летіли, ми летіли.

І на землю сіли.

Вітер знову дмухнув

І листочки всі підняв

Повертів їх, покрутив

І на землю опустив.

- Малята,я пропоную згадати, які є звуки у осені.

Вправа «Звуки осені»

Пригадаймо, друзі, вмить

Як осінь листячком шумить?(ш-ш-ш)

Як вітер стиха повіває

І наші вітрячки гойдає?(с-с-с)

Як дощик капає в садках

Хвилює воду на річках?(кап-кап-кап)

 

- Діти,а до нас на заняття завітав гість,а хто саме ви дізнаєтесь із загадки.

Куций хвостик, довгі вушка,

Шерсть м’якенька, як подушка.

Скаче вгору, наче м’ячик.

Хто це, діти? Сірий…(зайчик).

 

- Діти,ось і зайчик прибіг, бо почув нашу розмову,йому так хочеться посмакувати морковку чи капусточку. Допоможемо йому.

(Вихователь показує технічні прийоми ліплення: моркву – розкочуємо пластилін поздовжніми рухами рук, а капусту – робимо млинці і стулюємо їх, роблячи капусту).

(Перед ліпленням пропоную розім’яти наші пальчики).

Пальчикова гімнастика

На столі було не пусто:

Морква, ріпа і капуста,

І картопля, й буряки

Помідори, огірки – 2 р.

Ми капусту ріжем – ріжем,

Ми капусту солим – солим,

Ми капусту трем – трем,

Ми капусту жмем – жмем.

Урожай! Урожай!

Нашу Осінь зустрічай!

Вихователь: А тепер ви готові, починаємо ліпити.

( муз супровід – з мульфільма «Маша і Ведмідь»). Під час самостійної роботи дітей здійснюю індивідуальний показ, пояснення, допомогу.

Зайчик радіє за гостинці, діти милуються своїми роботами).

     - Підсумок заняття.

 

 

 

                       Інтегроване заняття

                                      «В гостях у осені »

                                (Середній дошкільний вік)

                        (розвиток мовлення, природа,ліплення)

                       з використанням прийомів мнемотехніки

 

Програмовий зміст:

 Закріпити знання дітей  про зміни в природі восени.

 Вчити розповідати про осінь, її характерні ознаки,життя птахів і тварин,

 використовуючи мнемотехнічну таблицю.

 Розвиивати мовлення під час складання описової розповіді про осінь.

 Закріпити технічні навички під час роботи з ножицями.

 Розвивати креативність, художні та естетичні смаки,дрібні м’язи рук під час

 аплікації.

 Виховувати бажання милуватися пейзажами осені, любов до тварин,вміння

 доводити розпочату справу докінця.

Матеріал:

 Мнемотехнічна таблиця «Осінь», іграшкова білочка, загадка, кленові листочки, ножиці, клейонки, ватні диски,серветки.

 

Хід заняття:

 (Діти стоять у колі, вихователь проводить психогімнастику)

                     У мене гарний настрій, дуже.

                     Посміхнись і ти, мій друже!

                     Бажаєм здоров’я, бажаєм добра!

                    Доброго ранку, доброго дня!

- Діти, відгадайте загадку.

                    Прохолодно. Жовкне листя.
                    Горобина у намисті.
                    Птах у вирій відлітає.
                    В яку пору це буває?
                                                    (Восени)

  • Діти, яка зараз пора року?

-    Давайте поміркуємо, з чого починається осінь:

-    Як змінюється тривалість дня?

     -    Яка буває погода восени? (холодна,пасмурна,сонячна, дощова…).

-   Якого кольору листя, небо восени?

-   Діти, а як одяглися люди?

     -   Як лісові звірі та птахи готуються до зими?

Гра «Осінь-господиня»

     -    Тихо осінь ходить гаєм, всі дерева роздягає які ?

(дуби, і берези, і клени, тополі, горобину, яблуню і т.д.

  • Зеленими залишаються тільки …(ялина і сосна.)
  • Почала збирати осінь у теплі краї птахів. Яких? (ластівок, шпаків, журавлів,

      лелек….)

  • Змусила  готуватись до зими тварин. Яких? (білок, ведмедів, їжаків …)
  • Ведмідь готує собі – що?(барліг)
  • Зайчик міняє …..(шубку)
  • Білочка ….(запасається горішками в дуплі)

( Пропоную дітям по мнемотаблиці скласти описову розповідь про пору року осінь) .

Настала пора року осінь. Листя на деревах змінює свій коліррава починає жовтіти. Опадає листя з дерев, змінюючи свій колір на жовте,червоне. Дні стають коротшими, а ночі – довшими. Сонечко світить але не так гріє, як влітку. На вулиці – холодніше і холодніше. Все частіше дні стають похмурі та дощові. Достигають фрукти та овочі, які можна побачити в садочках і на городах. З’являються у лісі гриби. Звірята збирають їжу на зиму. Такі птахи як лелеки, журавлі відлітають у теплі краї на зимування. Інші, наприклад, горобці, голуби, ворони залишаються зимувати біля своїх домівок. Ведмедики готуються до довгого зимового сну. Інші тваринки, наприклад, вовки, зайчики, лисички не сплять зимою.  Люди одяглися все тепліше.

 

  • Малята, давайте ми з вами станемо на мить листочками (проводиться

     психогімнастика: «Я- листочок»)

 Вітер зриває листочки і легенько кружляє їх у повітрі і тихенько опускає  на землю. А коли вітер подме знову  полетимо.

Ми листочки осінні

На гілочках сиділи

Дмухнув вітер – полетіли .

Ми летіли, ми летіли.

І на землю сіли.

Вітер знову дмухнув

І листочки всі підняв

Повертів їх, покрутив

І на землю опустив.

- Малята,я пропоную згадати, які є звуки у осені.

Вправа «Звуки осені»

Пригадаймо, друзі, вмить

Як осінь листячком шумить?(ш-ш-ш)

Як вітер стиха повіває

І наші вітрячки гойдає?(с-с-с)

Як дощик капає в садках

Хвилює воду на річках?(кап-кап-кап)

- Діти, а до нас ще хтось завітав на заняття.  Послухайте уважно загадку.

Червонясту шубку має,
По гілках вона стрибає,
Хоч мала сама на зріст,
Та великий має хвіст.
Як намисто оченята…
Хто це? Спробуй відгадати.
                            (Білка)

-Діти, а білочка це яка тваринка? (дика чи свійська)  Що любить їсти білочка?

Діти,давайте спробуємо скласти описову розповідь про грибочок( діти по мнемо таблиці складають розповідь про грибочок). Це білий гриб. Він великий. У нього є шапочка коричневого кольору і ніжка- білого кольору.

Білий гриб він  їстівний.Росте він у лісі-біля дерев, ялин. Його можна варити,смажити,закривати в банки (консервувати). Дуже смачна картопля  і юшка з білими грибами.

 

- Малята, а ви хочете погратися з білочкою? (проводиться фізкультхвилинка)

 

Білка в лісі стриб та стриб   -  (діти стрибають)

І знайшла великий гриб,      -  (показують, який великий)

А додому принесла               -  (ніби несуть мішок)

гриб не влазить до дупла     -   (розводять руками)

довелося білочці                   -   (пальчиками робити будинок)

гриб сушить на гілочці

 

 

  • Малята, білочка засумувала, а знаєте чому, тому що в неї мало грибочків в дуплі – їй не вистачить на зиму. Що ж робити? Допоможемо білочці.

      Ми з вами зробимо для білочки грибочки і тоді їй вистачить на цілу зиму.

Сідайте за свої столики. Ми з вами будемо робити аплікацію незвичайну з ватних дисків.

  • Ось таку аплікацію будете і ви робити. У вас на столиках лежать заготовки для вирізування (візьміть ватний диск і по лініях порозрізуйте – це у вас що? Так –це шапочка грибка. А ось вийшла ніжка грибка і маленькі шматочки х це травичка. А тепер давайте зафарбуємо шапочку і травичку. Викладаємо на аркуш паперу і нехай підсохнуть наші грибочки, а потім ми їх приклеїмо.
  • Тепер білочка радіє, що ви їй скільки грибочків дали і вона теж хоче вас пригостити горішками.
  • Діти,а про що ми з вами говорили? Що робили? Що вам сподобалось?
  • Підсумок заняття.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

стр.320 і 325 в додатках

 

Картинки по запросу мнемотаблиці купити

doc
Додано
10 січня 2019
Переглядів
7108
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку