продовжувати вправляти дітей в кількісній та порядковій лічбі в межах 9 , вчити розв'язувати приклади на додавання і віднімання , закріпити дні тижня , вправляти в читанні слів , ЗАС , закріпити геометричні фігури ; вправляти в умінні придумувати речення за схемою , розвивати мислення , мовлення , виховувати інтерес до занять математикою
«В гостях у Сонечка»
Комбіноване заняття для дітей старшої групи
Підготували вихователі: Можарівська Людмила Іванівна, Постригайло Оксана Миколаївна м.Біла Церква ,Київська обл..
Програмовий зміст : продовжувати вправляти дітей в кількісній та порядковій лічбі в межах 9 , вчити розв’язувати приклади на додавання і віднімання , закріпити дні тижня , вправляти в читанні слів , ЗАС , закріпити геометричні фігури ; вправляти в умінні придумувати речення за схемою , розвивати мислення , мовлення , виховувати інтерес до занять математикою
Обладнання : Сонечко , промінчики , Хмарка плаче , рибки з цифрами,
Квіточка з пелюстками – прикладами , Листочок , Зайчик , Білочка , дерево зі словами , цифри на кожну дитину, сонечко-іграшка , фарби, пензлики, папір
Хід заняття
Вихователь :
Поганий настрій зранку ,
Надворі плаче хмарка .
Чомусь сумує Сонечко ,
Не загляда в віконечко .
До Сонечка ми зараз завітаємо ,
Що трапилось , у нього запитаємо .
Діти :
Стук , стук у віконечко ,
Вийди до нас Сонечко .
Без тебе немає ніякого діла ,
Чи ти забарилось , чи ти захворіло ?
Вихователь : - Ні дітки , Сонечко не захворіло , воно промінчики свої
загубило .
- Дітки , у Сонечка було 9 промінчиків , а погляньте скільки лише залишилося ? Давайте порахуємо . ( 3)
- То скільки промінчиків загубило Сонечко ? ( 6) .
- Діти , а ми зможемо допомогти Сонечку
Решту промінчиків знайти ? ( Так ).
Тому що , який наш девіз :
Вмієм спритно рахувати ,
Додавати , віднімати .
Ледарів у нас немає ,
Хто руки не піднімає .
Вирушаємо у путь ,
Нас цікаві речі ждуть .
Вихователь : - Діти , я знаю , де вчора гуляло Сонечко.
Біля ставочка з рибками гралося ,
І рибки всі перемішались .
А щоб промінчика знайти –
Треба завдання виконати .
( відновити цифровий ряд) . Діти викладають рибок по порядку .
пряма та обернена лічба .
- Які сусіди рибки 5 ? 4 ? 2 ? 7 ?
- Молодці , перше завдання виконали і знайшли промінчик .( Вставляю промінчик)
- Скільки стало промінчиків ? Діти рахують. Всього 4 промінчики .
А ще вчора Сонечко з Листочком гралося і там загубило свій промінчик .
Вихователь : - Якщо ви дні тижня швиденько назвете –
То і промінчик заберете .
- Який сьогодні день тижня ?
- Який був вчора ? А завтра ?
- Скільки днів має тиждень ?
Скільки робочих днів ? А вихідних ?
А ще вчора Сонечко з Квіточкою гралося і там загубило свій промінчик .
Гра „ З якої квіточки пелюстка ”
Діти обчислюють приклади і відносять до серединки з відповідною цифрою .
Фізкультхвилинка
Гра „ Назви весняне слово” ( У колі з м’ячем).
4. „ Склади слова і прочитай їх ”.
- А ще вчора Сонечко із Зайчиком гралося і там загубило свій промінчик .
- А щоб Зайчик нам віддав промінчик – ми повинні йому допомогти .
Зайчик дуже поспішав ,
Та спіткнувся – і упав .
З торби випали слова ,
Заховала їх трава .
Вам букви треба відшукать ,
З них слова – поскладать .
( на різних геометричних фігурах букви слів : хата , дід , дим , весна)
ЗАС всіх слів .
5. Гра „ Яка буква заблукала ”
- Вчора Сонечко з Білочкою гралося і в неї загубило промінчика .
А щоб Білочка віддала промінчика ми їй повинні допомогти .
Білочка розвішала слова ,
А вітер пустотливий букви позривав .
Дітки букви віднайдуть ,
У слова їх віднесуть .
( На дереві слова без однієї букви , а на підлозі - букви . Діти пчерзі беруть букву , шукають з якого вона слова і читають це слово ).
Кіно , мама , муха , пух , бак , мак , мох , кіт , дах , дуб.
_________ _______ . Мама посміхається .
_________ _______ ______ . Мама читає книгу .
________ _______ ___ _______ . Маму дуже я люблю .
6. Гра „ Правильно відповідай ”
А ще один промінчик є у мене . І я його вам віддам , якщо ви виконаєте мої завдання .
- Вам потрібно бути дуже уважними , і на моє запитання показувати лише відповідну цифру , а не говорити правильну відповідь .
- Скільки пальців на руці ?
- Скільки сонечок на небі ?
- Скільки очей у сови ?
- Скільки вогників у світлофора ?
- Скільки вух у зайчика ?
- А у двох зайчиків ?
- Скільки лапок у собаки ?
- Скільки хвостів у 5 котів ?
7. А тепер Сонечко просить вас , дітки, намалювати його друзів .
Я дарую вам тепло,
Щоб навколо все цвіло.
Щоб гайочок зеленів,
І пташиний спів дзвенів.
Щоб сріблилась річка
І росла травичка.
Розвивалися сади,
Наливалися плоди
Діти за власним задумом виконують малюнок .